Προς το περιεχόμενο

Τηλεχειριστήριο γενικής χρήσης απο Lidl στα €8,99


orck

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μέχρι πόσες συσκευές μπορούμε να του "μάθουμε" σε ένα πρόγραμμα???

Υπάρχει κάποιος περιορισμός???

 

O περιορισμός είναι στο σύνολο των μαθημένων πλήκτρων και για τις 10 συσκευές - 150 εντολές συνολικά. Στο πρόγραμμα του αποκωδικοποιητή έχω βάλει ON/OFF και ένταση ήχου από την τηλεόραση. 5 λεπτά παίρνει ο χειροκίνητος προγραμματισμός για κάθε συσκευή.

 

Για το θέμα ποιότητας, αν κάτσει πάνω ελέφαντας δεν θα αντέξει, ούτε αν του ρίχνεις πάνω πορτοκαλάδες και καφέδες ή αν έχει 10 πτώσεις την εβδομάδα. Τα πλήκτρα είναι λαστιχένια και ανταποκρίνονται ιδιαίτερα καλά για τέτοια. Είχα πάρει ένα medion με τα ίδια χαρακτηριστικά - προσφορά που έδινε το lidl Γερμανίας στα 5-6 ευρώ - και ήταν μεγάλο fail, στη θέση των navikeys είχε ένα πλαστικό joystick το οποίο ξεχαρβαλώθηκε αμέσως. Harmony δεν έχω πιάσει στα χέρια μου αλλά από kameleon η ποιότητα κατασκευής του είναι ανώτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να του μάθεις τα πλήκτρα από το παλιό τηλεκοντρόλ, αν υπάρχει.

 

Το παλιό τηλεκοντρολ είνα νεκρό, γι αυτό κοιτάω το συγκεκριμένο.

 

Διαφορετικός τρόπος δεν υπάρχει να λειτουργήσει στην tv?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από ότι βλέπω έχει και salora (που την θυμήθηκες, θεϊκές τηλεοράσεις για την εποχή τους)

 

http://www.lidl-service.com/static/5682729/55975_Codelist_DE_FR_IT_EN_NL_EL_ES_PT_FI_SV_PL_HU_RO_BG_SK_HR_SL_CS.pdf

 

και το manual

http://www.lidl-service.com/static/5682729/55975_EN_DA.pdf

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το φανταστικό με αυτό είναι ότι είναι μανούλα για περιπτώσεις που έχεις tv και εξωτερικό δεκτή digea.

 

Αντιγραφεις κανονικά το τηλεκοντρολ του δεκτή και σε ένα κουμπί που δεν χρησιμοποιείς (στην ίδια μνήμη) αντιγράφεις

το power της tv μόνο.ετσι τα χειρίζεσε όλα με ένα κοντρόλ και χωρίς να αλλάζεις μνήμες κλπ,

 

Το έχω κάνει σε 3 tv ήδη και μου έχουν λύσει τα χέρια

 

Sent from my iPad using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάνω που θα το έλεγα περί lg..

εγω προτιμώ κατι τέτοιο..

και έχω και προηγούμενο silvercrest με οθόνη

www.google.com/search?q=meliconi+fully+8&client=ms-opera-mini-android&channel=new&sky=rndy&hl=el&sa=X&as_q=&spell=1

το εχω πάρει κάτω απο 10ευρώ

 

Ποιες δυνατοτητες ξεκλειδωνει απο το media player των LG?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα, πολλα κουμπακια ρε παιδια. Αντε στα γεραματα να το καταφερω...

 

στην αρχή έτσι φένεται μετά από λίγο καιρό που θα συνηθίσεις που έχεις βάλει τα κουμπιά δεν θα θες ακουμπήσεις τα άλλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...