Προς το περιεχόμενο

Τηλεχειριστήριο γενικής χρήσης απο Lidl στα €8,99


orck

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω παρει πριν κατι μηνες

 

η οθονη του σταματησε να φωτιζεται κ η αποκριση κ η ποιοτητα κατασκευης δεν ειναι κ οι καλυτερες

 

θα κοιταγα κανενα απλο μοντελο της logitech

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπαταρίες δοκίμασες να αλλάξεις; η οθόνη δεν φωτίζεται όταν οι μπαταρίες είναι προς το τέλος τους αλλά λειτουργεί ως τηλεχειριστήριο και αν είναι πράγματι προβληματικό εχει 3 χρόνια εγγύηση

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγόρασα και εγώ, την τηλεόραση (μια παλιά TELEFUNKEN ) και το DVD (Silvercrest) τα ρύθμισα , τώρα θέλω να βάλω τον αποκωδικοποιητή Apolo AHD 121 και τον δορυφορικό δέκτη V-Tech Z900  και δεν τα καταφέρνω θα ήθελα να με βοηθήσετε .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αγόρασα και εγώ, την τηλεόραση (μια παλιά TELEFUNKEN ) και το DVD (Silvercrest) τα ρύθμισα , τώρα θέλω να βάλω τον αποκωδικοποιητή Apolo AHD 121 και τον δορυφορικό δέκτη V-Tech Z900  και δεν τα καταφέρνω θα ήθελα να με βοηθήσετε .

Εγώ των αποδικοποιητή των έχω ρυθμίσει στο CBL και είναι οκ (σχεδόν όλεσ τις λειτουργείες). Επίσης του έχω βάλει ρυθμίσεις για έναν ενισχυτη, ένα ραδιόφωνο )κάπου διάβασα οτι ένας είχε ρυθμίσει και το κλιματιστικό του.......) :blink:

Εσύ τι πρόβλημά έχεις στο να ταρυθμίσεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα και γω σημερα το χειριστηριο. Τελειο! Περασα και τηλεοραση (με κωδικο) και nova και wd media player (με learn mode)... Γνωριζει καποιος αν γινεται να ρυθμισω πχ με ενα κουμπι να μου ανοιγει ταυτοχρονα την τηλεοραση και την νοβα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γινεται φιλε. Ισως μονο με μακρο εντολη οπου σε ενα πατημα θα εκτελεσει ολες τις εντολες που θα του βαλεις, με τη σειρα. Διαβασε το manual για το macro.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γινεται φιλε. Ισως μονο με μακρο εντολη οπου σε ενα πατημα θα εκτελεσει ολες τις εντολες που θα του βαλεις, με τη σειρα. Διαβασε το manual για το macro.

Το διαβασα για μακρο αλλα απ οτι καταλαβα μπορεις να το κανεις μονο για την ιδια συσκευη και οχι για διαφορετικες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Moderators

Πηρα ένα στις 10 του Απριλη, το ανοιξα σημερα για να του ριξω μια ματια.

 

Εντυπώσεις μετα από 2 λεπτα:

 

  1. Μετρια ποιοτητα κατασκευης, οι πανω και κατω πλευρες δεν είναι κακες, αλλα τα πλαϊνα = φινίρισμα τηλεκοντρολ του 2ευρου.
  2. Πολύ σκληρα τα κουμπια στον δακτυλιο up-down-left-right-ok και με ανομoιομορφια απαιτούμενης δυναμης σε αυτά. Μαλιστα το αριστερα που είναι λιγο πιο μαλακο, ενώ σου δινει το feedback αφης και ηχου ότι πατηθηκε δεν παιρνει πατημα, θελει παραπανω δυναμη για να πιασει. (Fail εντελως αυτό το κομματι του χειριστηριου.)
  3. Ωραια αισθηση η σοφτ επιστρωση στα πληκτρα (δεν ξερω ποσο γρηγορα θα ξεβαψει - οποιος το εχει δουλεψει ας μας πει γι αυτό).
  4. Θετικο και το ρολογακι στην γωνια της οθονης.
  5. Μικρη η γωνια θεασης της lcd οθονης, αλλα σχετικα επαρκης.
  6. Θετικος ο φωτισμος, ηταν βεβαια και ο λογος που ειπα να παρω ένα να το δω. Αλλιως δεν.

 

Δεν το δουλεψα ακομα σε συσκευες οποτε αυτες οι μεχρι τωρα εντυπώσεις είναι απλα με 2λεπτα ψαξίματος του μενου του, καθολου ως λειτουργια ως remote. Για 9 ευρω ουτε ζεστη ουτε κρυο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...