Προς το περιεχόμενο

Windows phone- 300 Ευρω


The_Sheep

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκεφτομαι να δοκιμασω κανα τηλ με Windows για διαφορά μετα απο τοσα κινητα με android.

Μεχρι 300 ευρω και σκεφτομαι για το ΝΟΚΙΑ lumia 800.

Ειναι καλη επιλογη?

Eχει κανα γνωστο και σοβαρο προβλημα που θα πρεπει να λαβω υποψη μου?

Θα γινει αναβαθμιση στα 8?

Thanks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν θα παρουν τα 8 αλλα τα 7.8

σου προτεινω κανα lumia 710 μια και ειναι και σχετικα καλη τιμη και εχει windows

 

Το Lumia 800 ειναι πολυ πιο ομορφο για μενα. Αφου το budget αρκει δε θα προτεινα 710, προσωπικη αποψη παντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμ ναι θα συμφωνησω με τον απωπανω αλλα μια και απλα θελει να δει τα windows mobile μπορει να παρει κανα 710 απο το forum στα 140ευρω και αν ειναι μετα αποφασιζει και παιρνει συσκευη με τα win 8 ,φυσικα καπως ετσι το βλεπω εγω ,πριν παρω το galaxy s3 ειχα δει τα android σε πολυ φθηνοτερα μεταχειρισμενα για να κανω το βημα ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμ ναι θα συμφωνησω με τον απωπανω αλλα μια και απλα θελει να δει τα windows mobile μπορει να παρει κανα 710 απο το forum στα 140ευρω και αν ειναι μετα αποφασιζει και παιρνει συσκευη με τα win 8 ,φυσικα καπως ετσι το βλεπω εγω ,πριν παρω το galaxy s3 ειχα δει τα android σε πολυ φθηνοτερα μεταχειρισμενα για να κανω το βημα ...

 

Τι εννοεις απο το forum 140€, μεταχειρισμενο; Καινουριο το βρισκεις 180

 

Παρα το οτι δε θα αναβαθμιστει το 800 σε 8 δε νομιζω να σε απογοητευσει η εμπειρια. Μπορεις παντως να περιμενεις κατι σαν το HTC 8S που νομιζω θα φτανουν τα χρηματα σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσεις που εχετε win στα κινητα σας , ειναι γρηγορα? Γιατι βλεπω οτι ειναι με εναν πυρηνα ο επεξεργαστης.

Επισης απο αποψη σηματος/ηχου?

Βλεπω οτι δεν εχει και bluetooth το συγκεκριμενο...!$#@# κατι τετοια βλεπω(+zune software ktl) και ξενερωνω και χαζοκοιταω προς android παλι (nexus)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειναι γρηγορα, οτι κι αν σημαινει αυτο και πιο smooth. Bluetooth εχουν αλλα δεν υποστηριζουν μεταφορα αρχειων με αυτο. Δεν ξερω τι θα γινει στην 7.8... Στην 8 ακουγεται οτι θα μπορεις θα δουμε. Μικρο dealbreaker παντως. Ναι χρησιμοποιεις το zune για να βαλεις μουσικη για παραδειγμα. Τα κινητα ειναι μια χαρα αν επιμεινεις στο android ειναι δικη σου αποφαση. Καλη επιλογη το nexus παντως να εχεις και αναβαθμισεις αμεσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εσεις που εχετε win στα κινητα σας , ειναι γρηγορα? Γιατι βλεπω οτι ειναι με εναν πυρηνα ο επεξεργαστης.

Επισης απο αποψη σηματος/ηχου?

Βλεπω οτι δεν εχει και bluetooth το συγκεκριμενο...!$#@# κατι τετοια βλεπω(+zune software ktl) και ξενερωνω και χαζοκοιταω προς android παλι (nexus)..

Το 8s που θα βγει σε λίγο καιρο,έχει 2πυρινο krait,υποδοχή για SD,Bluetooth,Beats Audio,υποστήριξη dx κ.α πολλά!

Τα μειονεκτήματα του είναι μόνο δυο:

1.512mb ram!

2.4" οθόνη με ανάλυση μόνο 800x480!

 

http://www.insomnia.gr/topic/459256-%ce%b7-htc-%cf%80%ce%b1%cf%81%ce%bf%cf%85%cf%83%ce%b9%ce%ac%ce%b6%ce%b5%ce%b9-%cf%84%ce%bf-%ce%bf%ce%b9%ce%ba%ce%bf%ce%bd%ce%bf%ce%bc%ce%b9%ce%ba%cf%8c-8s-windows-phone-8-smartphone/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακή εποχή για Win Phone 7.5 κατά τη γνώμη μου. Το μόνο καλό είναι οι τιμές που έχουν πέσει, αλλά τί να το κάνω, αφού θα πάρουν μια και μοναδική αναβάθμιση (7.8) και από ότι φαίνεται θα έχουν ΠΟΛΛΕΣ διαφορές με τα Win Phone 8. Και από τη στιγμή που δίνεις 300 ευρώ, που είναι κάμποσα, πιστεύω ότι μετά τα Χριστούγεννα θα μπορείς να πάρεις ένα πολύ αξιοπρεπές mid-range Win Phone 8.

 

Για την ιστορία, κι εγώ μάλλον Win Phone θα πάρω μετά το android που έχω, αλλά όχι τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...