Προς το περιεχόμενο

προτζέκτορας


dub

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδιά θέλω να αγοράσω ένα προτζέκτορα.

Θέλω να το χρησιμοποιήσω για το σχολειο μου (λύκειο). Θα τον συνδέω με το λαπτοπ μου για παρουσιάσεις (powerpoint), βιντεο , εικονικά πειράματα και youtube.

Θέλω να εχω πλεόν το δικό μου γιατι σε βλαβη αυτου που εχουμε πέφτουμε πάνω σε γραφειοκρατεία και μεχρι να τον φτιάξεις περναει κανένας μηνας. Θα πάρω ένα δικό μου να βρώ την ησυχία μου.

Eχω χρόνια να ασχοληθώ με το συγκεκριμένο τομέα και είμαι εντελώς πίσω.

Δεν ξέρω τι παίζει.

Ουτε τιμες ξέρω ουτε τιποτα.

Αν κάποιος απο σας εχει γνώσεις ας μου κάνει καμμιά πρόταση.

Απο λεφτά , ξερω εγώ, κανένα 500 αρικο μπορώ να το διαθέσω.

Επειδή θα τον κουβαλάω πάρτε υπόψιν και το παράγοντα φορητότητα.

Και να εχει υπαρχει οσο το δυνατόν καλλιτερη εγγύηση.

Δεν ξέρω ας πουμε αν οι λυχνίες (ακομη λυχνίες εχουν οι προτζέκτορες ????????????!!!!!!!!) εχουν ξεχωριστή εγγύηση.

 

Ευχαριστώ πολυ

 

το λαπτοπ μου εχει hdmi. Δεν ξέρω αν βοηθάει αυτο.

Ολο μου ρχονται διάφορα να προσθέσω.

Να πάρετε υπόψιν πως θα χρησιμοποιηθει στο εργαστήριο φυσικής οπου η δυνατότητα συσκοτισης εινα περιορισμένη .

Εντάξει κλεινω τα στορια αλλά οταν εχει πολυ ηλιο έξω ειναι κάπως προβληματική η προβολή.

Δεν ξέρω με ποιο χαρακτηριστικό του προτζέκτορα εχει σχεση αυτό (με την φωτεινότητα ισως?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος εδω BenQ MX514

 

Ειναι απο μια εταιρία με παράδοση στα προβολια και πολυ καλή απόδοση προς τιμη.

 

Αποδίδει απο 30'' εως και 300'' στα 2 περίπου μέτρα απόσταση. Στα 2700 lumens που αποδίδει με ελαφρά συσκότιση απο τα στόρια θα ειναι μια χαρα.

 

Οι λάμπες δυστυχώς εχουν διάρκεια ζωης περίπου 2000 με 3000 ώρες. Στην δικη σας περίπτωση οπου θα παιζει σε πληρες gamma - contrast θα εχει τις ελάχιστες ώρες ζωής. Το κόστος κυμαίνεται απο 200 εως 350 ευρω.

 

Από φορητοτητα ολοι οι σύγχρονοι προτζεκτορες ειναι αρκετά μικρών διαστάσεων,

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εφοσον το budget ειναι 500 ευρω ειναι μεσα στα ορια. Τα 200-350 ευρω που ανέφερα άνωθεν αφορούσαν το κοστος της λαμπας σε περίπτωση που σφάλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α κατάλαβα. Η λυχνία ειναι σε κόστος σχεδόν ίση με ολο το προτζέκτορα. Λογικό φαινεται μιας και στην ουσία ο προτζέκτορας είναι ένας φακός μαζί με μια λυχνία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...