Προς το περιεχόμενο

Android TV 4.1 JB MK808 μαζι με Fly Air Keyboard Mouse ~ 67 euro


papeipa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εμένα είναι

ΚΔ ΑΘΗΝΑΣ

 

Παραλαβή Συσκευασίας

 

 

και αναμένω πότε θα εμφανιστεί στην περιοχή μου .Θα κανει ποιο πολυ καιρο απο οτι εκανε να φτασει Ελλαδα την κοβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 487
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ditheo επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ και αρκετοί πιστεύω αν μπορείς κάνε δοκιμές με το ασύρματο, να δεις αν σε αποσυνδέει με μεγάλα αρχεία. Δες αν παίζει σωστά υπότιτλους. Και προσωπικά επειδή με ενδιαφέρει αν μπορείς να δεις αν παίζει σωστά τα webtv's των καναλιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς το παρόν δεν έχω δει το wifi να έχει τόσο μεγάλο πρόβλημα. Συνδέθηκε στο fritz 7390 (απόσταση 5 μέτρα)στα 65 ναι είδα κάποια σκαμπανεβάσματα που έπεσε στα 52 αλλά όχι λιγότερο... Τώρα συνδέθηκα στην δουλειά με ένα zxv10 και καρφώθηκε στα 39 (απόσταση περίπου 15m με τοίχους). μετέφερα ένα αρχείο των 2GB και τό έκανε σε 1,5 λεπτό... πάντως δεν είδα αποσυνδέσεις...

 

Στο youtube είδα κάποια βίντεο HD χωρίς σπασίματα...

Είναι εύκολο στον χειρισμό (δεν είχα ξαναπιάσει android στα χέρια μου) απλά θα ήθελα το rc11 να είναι λίγο πιο μικρό...

Τώρα θα βάλω την τελευταία έκδοση rooted για να δω πως συμπεριφέρεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρασα και την τελευταία έκδοση... Το wifi δεν είναι τόσο σταθερό στο zxv10 αλλά δεν είδα αποσύνδεση ακόμη... Από τα sites των καναλιών mega ant1 ert skai αναπαράγει τα πάντα. Επόμενο test αργότερα όταν γυρίσω σπίτι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησες να αλλάξεις την ανάλυση; Πέρασμα το τελευταίο f/w;

 

Λοιπόν στο fritz 7390 έχω σταθερή σύνδεση στα 65Mbps χωρίς να πειράξω κάτι... Σύνδεση ένα USB hub με εξωτερική τροφοδοσία και έβαλα ένα δίσκο 2.5" και παίζει απροβλημάτιστα... Σε αυτόν θα κατεβάζω torrents κτλ. Χθες είδα την πρώτη ταινία και αυτό που δεν μου άρεσε ήταν η μπάρα, που μένει εκεί. Από ποιότητα έχει μια μικρή διαφορά με το egreat μου αλλά δεν την προσέχεις εύκολα... Το άλλο μείον που έχει είναι πως η έξοδος ήχου είναι μόνο μέσω hdmi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ditheo Καλημέρα και ευχαριστουμε για τις εντυπωσεις.

 

Για παιξιμο ταινιων δες αν θες το bsplayer, κατεβαζει και ελληνικους υποτιτλους μονο του!

Και για να βγαλεις ηχο σε καρφι(mini jack) αλλα παιδια εβαλαν usb καρτα ηχου και δουλευει.

http://www.skroutz.gr/c/50/kartes-hxou.html

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και usb to ethernet παιρνει και webcam Microsoft για Skype και wireless/wired gamepads και οτι θες . Αλλα στο τελος καταληγεις με απειρα καλωδια , που πρεπει να τα συμμαζεψεις . Εμενα ευτυχως σημερα μου ηρθε ενα καλωδιο MHL και θα εχω το nexus μου για αντιπερισπασμο , μεχρι να ερθει το ΜΚ αν ερθει . Θα εκανα dispute αλλα εχε χαρη που το θελω για κατεβαστηρι , για να μην εχω ολοκληρο pc ανοιχτο ολη την ωρα. Το κινητο μου βγαζει αναλυση στην οθονη 720p (διοτι η native αναλυση της οθονης του ειναι 1280x720p , το ΜΚ ειναι οντως 1080p ?

 

Δειτε το πρωτο πραγμα που κανει στο video για να γλιτωσετε απο την οριζοντια μπαρα στο κατω μερος που αλλιως μενει στις ταινιες (μαλλον)

https://www.youtube.com/watch?v=et6xlCxt0zM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nonameno12 το ξέρω αυτό αλλά θα ήθελα για ευκολία να έχει κάποια ξεχωριστή έξοδο.

 

@papeipa υπάρχουν δυο επιλογές μέχρι τώρα, το πρόγραμμα hidebar και η επιλογή να πειράξεις ένα αρχείο. Και οι δυο απαιτούν rooted έκδοση. Έβαλα το πρώτο και ναι μεν δουλεύει, αλλά μου αφήνει τρία άσπρα στίγματα εκεί που είναι η μπάρα. Θα δοκιμάσω τις επόμενες ημέρες το δεύτερο. Όσο για την ανάλυση η τηλεόραση lg47le5300 βλέπει 1080i το monitor υπολογιστή είδε 1904χ1076

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...