Προς το περιεχόμενο

Android TV 4.1 JB MK808 μαζι με Fly Air Keyboard Mouse ~ 67 euro


papeipa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν, για να κάνω μια αρχή στα must apps.

So far έχουμε και λέμε:

Ταινίες: MX player, BS player, IMDB

Radio: Tune up

File manager: Astro, androzip

Browsers: Dolphin ( με τα addons του μακράν ο καλύτερος), chrome γιατί κρατάει τα bookmarks του desktop όπως στο PC, Firefox.

Multimedia:Zedge

News: pulse, 360

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θελετε να κατεβαζεται σπασμενες εφαρμογες περαστε το blackmart v0.49.92

 

βαλτε το σε ενα στικακι καντε το install θα σας πει να κανετε update Και ειστε ετοιμοι.

 

μεσω αυτου κατεβαστε και το mx player για να εχετε υποτιτλους στις ταινιες οταν δεν ειναι ενσωματωμενοι.

 

ειναι παρομοια φαση σαν το Installus στο Iphone

 

 

και με μολις 4,50ευρω μια πολυ καλη και φτηνη λυση δοκιμασμενη στο android mini pc

 

USB PC Remote Control Wireless Mouse keyboard MCE Win 7 Vista + USB IR Receive

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να κάνω μια χαζή ερωτηση μιας και είμαι άσχετος?? B)

 

Τι ακριβώς προσφέρει αυτό? :mellow:

 

Αν μια τηλεόραση δεν έχει smart tv αυτό τι κάνει? :ph34r:

 

Sorry για την ασχετοσύνη μου!!! :-(

Αλλά αν μπορεί κάποιος να μου πει τι κάνει θα τον ευχαριστούσα πολύ!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από 16 σελίδες κοντέυεται να με πείσετε! Δεν υπάρχει κάτι αντίστοιχο ακριβότερο, φτηνότερο κτλ; Είναι από τα καλύτερα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και να συνεχίσω την άσχετη ερώτηση εγώ,

Αναγκαία πρέπει να αγοράσετε και "fly mouse" ή κάνει και το κλασσικό usb ασύρματο που έχω για το desktop?

επισης, αν θέλουμε να βλέπουμε ταινίες πως γίνεται? Αποθήκευση στην εσωτερική του sdhc? συνδεση με φορητό σκληρο? με μεγάλο usb stick? ή γίνεται και μέσω WiFi (αλλά πως)?

 

Αλλιώς τι να το κανω, android έχω και στο κινητό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν θελετε να κατεβαζεται σπασμενες εφαρμογες περαστε το blackmart v0.49.92

 

βαλτε το σε ενα στικακι καντε το install θα σας πει να κανετε update Και ειστε ετοιμοι.

 

μεσω αυτου κατεβαστε και το mx player για να εχετε υποτιτλους στις ταινιες οταν δεν ειναι ενσωματωμενοι.

 

ειναι παρομοια φαση σαν το Installus στο Iphone

 

 

και με μολις 4,50ευρω μια πολυ καλη και φτηνη λυση δοκιμασμενη στο android mini pc

 

USB PC Remote Control Wireless Mouse keyboard MCE Win 7 Vista + USB IR Receive

 

Απο που το remote control ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να κάνω μια χαζή ερωτηση μιας και είμαι άσχετος?? B)

 

Τι ακριβώς προσφέρει αυτό? :mellow:

 

Αν μια τηλεόραση δεν έχει smart tv αυτό τι κάνει? :ph34r:

 

Sorry για την ασχετοσύνη μου!!! :-(

Αλλά αν μπορεί κάποιος να μου πει τι κάνει θα τον ευχαριστούσα πολύ!!! :)

Ουσιαστικα εχεις μια TV πιο smart και απο SmartTV. Κανει οτι κανουν και οι Smart και αλλα περισσοτερα

 

παίζει να πληρώσουμε τελωνείο, από που έρχεται το δέμα;

Και να συνεχίσω την άσχετη ερώτηση εγώ,

Αναγκαία πρέπει να αγοράσετε και "fly mouse" ή κάνει και το κλασσικό usb ασύρματο που έχω για το desktop?

επισης, αν θέλουμε να βλέπουμε ταινίες πως γίνεται? Αποθήκευση στην εσωτερική του sdhc? συνδεση με φορητό σκληρο? με μεγάλο usb stick? ή γίνεται και μέσω WiFi (αλλά πως)?

 

Αλλιώς τι να το κανω, android έχω και στο κινητό?

 

Τελωνειο δεν πληρωνεις αμα στο στελουν με απλο ταχυδρομιο.(Απλα ειναι της υπομονης)Παντως και σε αλλους που το εχουν στειλει με τον γρηγορο τροπο παλι δεν πληρωσαν αλλα δεν ειναι και σιγουρο.

Δεν χρειαζεται να παρεις καινουριο remote.Μπορεις να χρησιμοποιησεις και απλο ποντικι. Ταινιες μπορεις να δεις με ολους τους τροπους που αναφερεις αλλα για Full HD δεν ξερω αν θα παιζει απροβληματιστα μεσω WiFi. Ολα αυτα τα κανει και το Android κινητο σου αν ειναι ψιλοτελευταιο μοντελο αλλα αυτο το αφηνεις μονιμα πανω στην οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα τα πληκτρολόγιο και ποντίκια ασύρματα και ένσυρματα κάνουν. Επίσης λειτουργούν όλα τα gamepads χειριστήρια της Logitech που έχω δοκιμάσει. Όλα τα παραπάνω είναι plug & play ούτε οδηγούς ούτε τίποτα. Τα χειριστήρια του ps3 και Xbox δεν λειτουργούν αλλα κάπου διαβασα ότι κάτι θα βγει

 

Κάτι τελευταίο στο δικό μου το mk802 δεν έχει διακόπτη on/off οπότε πρέπει να το βγάζετε απο την μπριζα γιατι όσο μένει πάνω συνεχίζει να είναι ανοικτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά το upgrade στην τελευταια έκδοση οδηγησε στο να μην διαβαζει ntfs δισκους...

Με την έκδοση του Σεπτεμβρίου που είχε όταν ήρθε είχε δει κανονικά έναν 2,5 WD usb 3 και έπαιξε τα παντα από ταινίες.

Χθες εβαλα την τελευταία (27/10) για το ethernet (πολύ καλύτερη ταχύτητα πλεον) αλλά πέρα από το full wipe που με αναγκασε να τα περάσω όλα από την αρχή .. δεν έπαιξε και ο δίσκος... για την ακρίβεια τον αναγνώρισε ως usb storage μια στιγμή μου έβγαλε και το ονομά του αλλά τα περιεχόμενα δεν μπορεσα να τα δω....

Μετα από 2 Κυριακές ασχολία μαζί του ψιλο μούφα μου φαίνεται ειδικά αν δεν μπορώ να παίξω τις ταινίες που θέλω

 

Τελικά ψάχνοντας βρήκα λυσεις

Καταρχήν τα επίσημα firmwares είναι prerooted οπότε βάζετε hidebar κλπ ανετα.

Επίσης NTFS αναγνωρίζει απλά ο δίσκος πρέπει να συνδεθεί στη μεγάλη USB ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...