Προς το περιεχόμενο

Android TV 4.1 JB MK808 μαζι με Fly Air Keyboard Mouse ~ 67 euro


papeipa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 487
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω δει αυτό για να το βάλω στην καινούρια τηλεόραση μου... Τι άποψη έχετε?

 

http://dx.com/p/android-4-1-dual-core-google-tv-player-w-keyboard-wi-fi-bluetooth-1gb-ram-8gb-rom-black-176755

Θα σου προτεινα αυτο! Εχω διαβασει πολυ καλα λογια οτι εχει καλο και smooth firmware.

 

http://www.geekbuying.com/item/Uhost-2-Dual-Core-TV-Box-Mini-PC-Android-4-0-4-RK3066-Cortex-A9-1-6GHZ-1GB-RAM-4G-ROM-with-Bluetooth-WIFI-Skype-XBMC---Black-312467.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω δει αυτό για να το βάλω στην καινούρια τηλεόραση μου... Τι άποψη έχετε?

 

http://dx.com/p/android-4-1-dual-core-google-tv-player-w-keyboard-wi-fi-bluetooth-1gb-ram-8gb-rom-black-176755

και γώ το ΜΚ808Β παρήγγειλα από geekbuying το έχει σε προσφορά 55$. Το θέμα είναι ότι κυκλοφορεί κι ένα "fake" με ίδια χαρακτηριστικά αλλά διαφορετικό chipset για ΒΤ και WIFI, στο οποίο δεν δουλεύουν τα custom  firmwares. Αγοράζοντας το από το geekbuing τουλάχιστον σιγουρεύεσαι ότι δεν είναι το "fake". Αν κι αν μπορείς να πας παραπάνω αυτό ξεκίνησε και υποστηρίζει και ubuntu

 

Εδώ θα βρεις περισσότερες πληροφορίες για αυτά τα sticks

 

το Airfly k/b δεν το βλέπω βολικό, εγώ πήρα αυτό 

 

To Uhost2 δεν υποστηρίζει ακόμα 4.1 και έχει διαφορά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Daredevil, σκέφτομαι και εγώ να πάρω το MK808B.

Τα προβλήματα που ειχε το σκέτο 808 φτιάχτηκαν στο MK808B?

 

Φαντάζομαι root είναι εύκολο έ?

Κάποιο USB to Ethernet φτηνό που να βάλουμε και να παίζει καλά Streaming τι προτείνεις για το MK808B?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά απ ότι κατάλαβα το κύριο πρόβλημα στο 808 ήταν η κακή τροφοδοσία, μιας και ήθελε 5ν και οι πιο πολλοί το συνέδεαν με φορτιστές από android χαμηλότερης τάσης + bugs στα πρώτα firmwares.  To wifi του απ ότι διαβάζω είναι πάλι στα 65 οπότε θες usb to ethernet σίγουρα για streaming, έχει ένα που παίζει σίγουρα στο geekbuing αλλά αν θες δες  και στο armvtech. To root είναι σχεδόν ίδιο με το 808. Όταν έρθει θα σου πω και τις δικές μου εντυπώσεις ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά απ ότι κατάλαβα το κύριο πρόβλημα στο 808 ήταν η κακή τροφοδοσία, μιας και ήθελε 5ν και οι πιο πολλοί το συνέδεαν με φορτιστές από android χαμηλότερης τάσης + bugs στα πρώτα firmwares.  To wifi του απ ότι διαβάζω είναι πάλι στα 65 οπότε θες usb to ethernet σίγουρα για streaming, έχει ένα που παίζει σίγουρα στο geekbuing αλλά αν θες δες  και στο armvtech. To root είναι σχεδόν ίδιο με το 808. Όταν έρθει θα σου πω και τις δικές μου εντυπώσεις  ;)

το θέμα δεν είναι τα 5v αλλά τα amp του τροφοδοτικού,το οποίο είναι 1amp ενώ θέλει 2amp
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου ξενερωσα με τα wifi drops , πήρα αυτο : http://www.ebay.co.uk/itm/360500980679?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 , το τεσταρα χτες για 3 ωρες , χωρις κανενα προβλημα , στο speedtest ειχα ιδια stats με αυτα του PC . Η 1.5Α Finless μου το αναγνωρισε μεσα σε δευτερολεπτα. Εχει και usb hub και εισοδο για ρευμα (αλλα δεν εδινε καλωδιο) . Κολλησα εναν 2.5" 250GB WD και εκανε κλακ κλακ ... Ο μονος τροπος για να παιξει ηταν να τον συνδεσω απευθειας στη συσκευη.

Εσεις εχετε hub με ρευμα και σας δουλευουν κανονικα οι 2.5" ? Ρωταω γιατι και απευθειας στο MK808 το οποιο παιρνει ρευμα απο πριζα και οχι απο την TV , σε μερικες ταινιες κανοντας forward , κρασαρε , εχανε την συνδεση με το σκληρο και επρεπε να βγω για να τον ξαναδει και να ξαναπροσπαθησω :-(

Εγώ για τον εξ σκληρό έκανα το εξείς,το καλώδιο του έχει 1mini usb που συνδέετε στον σκληρό και βγάζει 2usb normal το ένα το έβαλα στο mk808 και το άλλο στην usb της τηλεόρασης για να τροφοδοτείτε εξτρα και εγένετο θαύμα ούτε κλακ ούτε τίποτα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iMito Mx1 έχει Bluetooth όπως και το MK808B και Aluminum Case,είναι πιο μουράτο κατά τ΄άλλα είναι σχεδόν ίδια αυτά τα δύο,τώρα όσο αναφορά το MK802IIIS δεν βλέπω να έχει Bluetooth αλλα υπερισχύει όσο αναφορά την gpu (Quad- Core 2D/3D/ OpenGL ES2.0(AMD Z430)/OpenVG1.1 GPU)εγώ θα έπαιρνα το Rikomagic MK802IIIS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...