Προς το περιεχόμενο

Android TV 4.1 JB MK808 μαζι με Fly Air Keyboard Mouse ~ 67 euro


papeipa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 487
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδιά και απο μένα,βρέθηκε στα χέρια μου ενα mk808 απο eBay 42,5 € το συνδεση με το φορτιστης του σε tv samsoung ful hd και τίποτα οθόνη να λέει androit tv και τίποτα άλλο.διαβασα για προβλημα σχετικό με το τροφοδοτικο του και σήμερα προμηθευτικα τροφοδοτικο 5v/2a kκαι πάλι τίποτα.να τα κλαψω τα χρήματα μου η έκανα πατάτα, παρακαλώ για τα φώτα σας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα πάντως μια εβδομάδα πέρασε και ακόμα processing.. (to geekbuying)<br />

Την 1/1/13 έκανα παραγγελία στις 7/1 τους εκραξα γιατί ήταν ακομα processing, μου απάντησαν με ένα tracking number που δεν έδειχνε πρόοδο, και από την 10/1 δείχνει ότι εκτελείται η αποστολή με Singapore post νομίζω.

ελπίζω σε κανα 10ημερο να το εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά και απο μένα,βρέθηκε στα χέρια μου ενα mk808 απο eBay 42,5 € το συνδεση με το φορτιστης του σε tv samsoung ful hd και τίποτα οθόνη να λέει androit tv και τίποτα άλλο.διαβασα για προβλημα σχετικό με το τροφοδοτικο του και σήμερα προμηθευτικα τροφοδοτικο 5v/2a kκαι πάλι τίποτα.να τα κλαψω τα χρήματα μου η έκανα πατάτα, παρακαλώ για τα φώτα σας!

 

άλλαξε το καλώδιο μία, αν δεν παίξει δοκίμασε να του περάσεις το νέο firmware

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις εριξα παραγγελια το ρολοι αυτο  http://www.e-shop.gr/show_tel.phtml?id=TEL.006865&sid=1 στα 27 ευρο , παρολο που το MK808 δεν εχει bluetooth , εχει κανεις σας δοκιμασει usb bluetooth adapter? θα ηταν κορυφαιο να παιζει μουσικη στο σαλονι και να μπορεις να χειριστεις volume και next - previous απο το ρολοι ! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άλλαξε το καλώδιο μία, αν δεν παίξει δοκίμασε να του περάσεις το νέο firmware
τελικά πέρασα νέο firmware και όλα οκ εκτός του ότι δεν παίζει το wifi καμία λύση?
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικά πέρασα νέο firmware και όλα οκ εκτός του ότι δεν παίζει το wifi καμία λύση?

είχε και bluetooth?αν ναι μάλλον έχεις αυτό με το mediatek, δες στο armvtech  για το σωστό firm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεώτερα απο το μέτωπο, usb hub x4 ΧΩΡΙΣ εξ. τροφοδοτικό παίζει άψογα.

Κάρφωσα πάνω στο hub το ethernet και 500άρη 2.5 seagate.

Απλά επειδή το μελέτησα πριν μη βάλετε hub στην OTG βάλτε το στη full sized usb υποδοχή του dongle.

Με την OTG παίζει να σκαλώσει στο ρεύμα σύμφωνα με τα forums.

So far όλα καλά και ανθηρά.

Ρε μάγκες κάντε καμία πρόταση για κανά καλό app που να βοηθάει στο συγκεκριμένο dongle μιας και δεν είναι ούτε tablet ούτε phone.

Καθηστε ρε παιδια γτ εχω μπερδευτεί. Εχω το ug007 και πηρα κι ενα hub με τροφοδοσια για να ριχνω κανα σκληρο 2,5αρι αν χρειαστεί αν και κυριως το θελω για ενσυρματο lan.Επισης πηρα το RC11

Απ οτι καταλαβα πρεπει να βαλω το hub με την τροφοδοσια στο κανονικο usb του ug007.

Eκει θα ριξω και το RC11?

Εκει και το usb to lan?

Και την otg τι να την κανω?????

Εχω μπερδευτει λιγο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η OTG είναι απλά μια ακόμα USB.

Αν έχεις τροφοδοσία στο hub μη σε προβληματίζει τίποτα, βάλτα όλα πάνω αν θές.

Αν για κάποιο λόγο χρειαστείς ελευθερη USB στο Hub τότε μπορείς να βάλεις το RC11 στην OTG.

Έχε την για καβάτζα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας παιδιά,

 

Αν συνδεθεί επάνω του Dynadock, θα παίξει κανονικά. Έχω ένα αχρησιμοποίητο, και με όλα αυτά που διάβασα παραπάνω λογικά θα παίξει, και σαν hub και σαν κάρτα  ήχου. και δεν ξέρω και τι άλλο που μπορεί να μου διαφεύγει. Το dynadock έχει και είσοδο lan αν θυμάμαι καλά.

 

Τι λέτε?

 

Επίσης επειδή πέσανε πολλές προτάσεις για διάφορα μοντέλα adroid tv, τελικά έχουμε καταλήξει σε ποιό είναι πιο απροβλημάτιστο σήμερα?

 

Ευχαριστώ



Τώρα που το σκέφτομαι όμως μάλλον θα υπάρχει πρόβλημα με drivers......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...