Προς το περιεχόμενο

Android TV 4.1 JB MK808 μαζι με Fly Air Keyboard Mouse ~ 67 euro


papeipa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μετα απο πολυ ψαξιμο και μηνες ενασχολησης κατεληξα στο Minix X5 και στο XIOS DS.Και τα δυο ειναι εξαιρετικα.Ειδικα το X5 ειναι απιστευτο μηχανημα.Στην αρχη ειχα καποιο θεμα με το wifi ως προς την ταχυτητα,αλλα με update το firmware ειναι βραχος.Το XIOS DS ειναι επισης πολυ καλο μηχανημα,αλλα ερχεται με 512 mb ram.Οχι οτι αυτο δημιουργει καποιο θεμα,αλλα επειδη καλομαθα με το X5,που εχει 1 giga,εντοπιζω καποια "σπασιματα".Τα χειριστηρια ειναι τυπικα.Του Χ5 ειναι τοσο μικρο και η εμβελεια του ειναι για κλαματα.Προμηθευτηκα ωστοσο ενα fly mouse mele και τελος τα βασανα.Αρκει να σου πω οτι και με τα δυο,κατεβαζω ταυτοχρονα torrents,βλεπω ταινια αναλυσης 1080 και δεν μασανε μια.Αν ειναι να επιλεξεις,προτιμησε το X5 της MINIX.Εχουν και σελιδα στο fb και τωρα τελευταια forum.Η ανταποκριση,οταν θες βοηθεια,ειναι ζηλευτη.Το X5 ερχεται με 4.1 και το XIOS με 4.0.1.Το X5 εχει χωρητικοτα 10 gb αλλα φυσικα παιρνει και msdcard και σκληρος usb.To XIOS εχει χωρητικοτα 2gb και επισης δεχεται msdcard και σκληρο usb.Το τελευταιο θεωρειται ως η επισημη πλατφορμα για το XBMC και οχι αδικα.Ψαξε και λιγο μονος σου και ρωτησε με ο,τι θες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 487
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα!

 

Mk808, το κλασσικό πρόβλημα με το wifi και εδώ (την 1η μέρα δούλευε άψογα, τώρα συνδέεται με full σήμα αλλά σέρνεται και χάνει την σύνδεση, δεν παίρνει IP κλπ), οπότε 3 (τρεις) ερωτήσεις:

 

1) όσοι πήρατε αυτό http://www.ebay.co.uk/itm/360500980679?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 (usb to ethernet) σε πόσες μέρες σας ήρθε;

2) εναλλακτική λύση adapter από ελλάδα υπάρχει; σε λογική τιμή φυσικά, όχι κάτι 20ευρα που είδα και έφριξα

3) firmware αφήνω αυτό που έχει; κατέβασα αυτό http://blog.geekbuying.com/index.php/2012/11/28/mk808-1080p-firmware-release/ αλλά δεν το έχω περάσει. επίσης είδα στο youtube κάποια από freaktabs, που ξεκλειδώνουν την cpu. Τι κάνω; - είμαι και άσχετος ε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, 

 

γενικά από κίνα υπολόγιζε 3 βδομάδες,για εναλλακτική δες εδώ

Για firm, μάλλον το καλύτερο είναι το finles αν βάλεις κάποιο. Το θέμα με το wifi είναι hw, δεν φτιάχνει με software πάντως, έχουν κολλήσει την γείωση του wifi σε αυτήν του usb, οπότε γίνεται ένας πανικός. Αν έχεις κάποιον που μπορεί να κάνει κολλήσεις το fix είναι απλό :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

 

Δεν είμαι κάτοχος κάποιου stick ακόμα.

Με την αναζήτηση που έχω κάνει έχω καταλήξει ότι η πιό value for money συσκευή είναι το ΜΚ808 λόγω της πολύ καλής υποστήριξής του απο τον Finless.

Σκέφτομαι να αγοράσω την υλοποίηση της ΜΙΝΙΧ επειδή φαίνεται πιο ποιοτική (αλουμινένιο case που δουλεύει ως ψύκτρα) & με την ελπίδα οτι δεν θα χρειαστεί να παρέμβω για την διόρθωση του WiFi.

Το stick έχω σκοπό να το χρησιμοποιώ με κάποιο combo της logitec που να έχει ποντίκι & πληκτρολόγιο.

 

Η ερώτησή μου είναι εάν είναι εφικτό με το hardware πληκτρολόγιο να γράψω Ελληνικά ή εαν το software είναι μονόδρομος.

Παρακαλώ πολύ σε απάντηση εαν κάποιος γνωρίζει γιατί απο αυτό θα αποφασιστεί εαν θα προβώ σε αγορά ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ebay.com/itm/2013-Free-shipping-Android-4-1-OS-TV-box-mini-pc-DDR3-1G-8G-Air-Fly-Mouse-/111001948573?pt=UK_Sound_Vision_Internet_TV_Media_Streamers&hash=item19d83b519d

 

Ρε παίδες, που είναι η μπανανόφλουδα στο παραπάνω link ?

Βλέπετε εσείς κάτι ύποπτο (εκτός από την τιμή) που δεν βλέπω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το ug007 σε συνδυασμο με rc11. Παιζει τα everything και γενικα το καραγουσταρω...Μονο ενα προβλημα. Πως το κανω power on? Mε το rc 11 μπορω να το κλεισω με το κοκκινο κουμπακι power. Μετα ομως, πως ανοιγει;;;; Το μπαινωβγαζω στην πριζα αλλα δεν ειναι σωστο. καμια βοηθεια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως παίδες, στο imito mx1 έκανα τις εξής δοκιμές έως τώρα. Ταινία 720p μέσω wifi, πήγε νερό. Browsing με flash κανονικά παίζει όλα τα streams και δεν είδα κάποιο πρόβλημα. Δοκιμή 720p με DTS ήχο από usb πάνω σε ένα hub της msi, πήγε νερό με τον προεγκατεστημένο player και οι εξωτερικοί υπότιτλοι χωρίς πρόβλημα. Το dlna κανονικότατα χωρίς πρόβλημα και αυτό απλά δεν μπορώ να φορτώσω on the fly υπότιτλους αλλά μάλλον είναι από τον nas αυτό.

 

Ότι άλλες δοκιμές θέλετε να κάνω πείτε μου. Πακέτο το imito mx1 + rc11 + hub = 68.78 από geekbuying παραγγελία 11/12 παραλαβή 31/1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ebay.com/itm/2013-Free-shipping-Android-4-1-OS-TV-box-mini-pc-DDR3-1G-8G-Air-Fly-Mouse-/111001948573?pt=UK_Sound_Vision_Internet_TV_Media_Streamers&hash=item19d83b519d

 

Ρε παίδες, που είναι η μπανανόφλουδα στο παραπάνω link ?

Βλέπετε εσείς κάτι ύποπτο (εκτός από την τιμή) που δεν βλέπω

Πραγματικά γιατί τέτοια διαφορά τιμής;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.ebay.com/itm/2013-Free-shipping-Android-4-1-OS-TV-box-mini-pc-DDR3-1G-8G-Air-Fly-Mouse-/111001948573?pt=UK_Sound_Vision_Internet_TV_Media_Streamers&hash=item19d83b519d

 

Ρε παίδες, που είναι η μπανανόφλουδα στο παραπάνω link ?

Βλέπετε εσείς κάτι ύποπτο (εκτός από την τιμή) που δεν βλέπω

 

Ούτε εγώ είδα κάτι (πολύ) ύποπτο. Τσίμπησα 2, το πολύ πολύ να κλάψω 20 ευρώ.

 

Thanks!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το ug007 σε συνδυασμο με rc11. Παιζει τα everything και γενικα το καραγουσταρω...Μονο ενα προβλημα. Πως το κανω power on? Mε το rc 11 μπορω να το κλεισω με το κοκκινο κουμπακι power. Μετα ομως, πως ανοιγει;;;; Το μπαινωβγαζω στην πριζα αλλα δεν ειναι σωστο. καμια βοηθεια;

ctrl+alt+del

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ είδα κάτι (πολύ) ύποπτο. Τσίμπησα 2, το πολύ πολύ να κλάψω 20 ευρώ.

 

Thanks!

εντάξει με paypal δεν ξέρω παίζει να μην τα κλάψεις, το πολύ ύποπτο εκτός την τιμή είναι ότι ο τυπάς έχει φτιάξει το feedback rating πουλώντας ένα συγκεκριμένο είδος από γάντια....

 

To δοκιμασα. Δεν...

τότε μπορείς να το βάζεις σε sleep mode από κάποιο widget τύπου screen off κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...