Προς το περιεχόμενο

Android TV 4.1 JB MK808 μαζι με Fly Air Keyboard Mouse ~ 67 euro


papeipa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 487
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Προσοχή ο πωλητής kinggo1111 δεν στέλνει τίποτα και πιέζει να μην ανοίξω dispute ώστε να παρέλθουν οι 45 ημέρες λόγω φόρτου εργασίας των ταχυδρομείων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κλέψανε κανένα φορτηγό  :-D 

 

 Edit: Τόσα που έχουνε πουλήσει θα τους ταράξουν στα disputes άμα στείλουν μούφες ή δεν στείλουν τίποτα. Οπότε τα λεφτά δύσκολα θα χαθούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια ΠΡΟΣΟΧΗ μην δινετε τα λεφτα αδικα για 40 μερες να τα κανουν οτι θελουν...Αν ψαξετε λιγο θα δειτε οτι ειναι hackaρισμενα ebay accounts τα οποια πριν πουλουσαν γαντια,σκουλαρικια η οτι αλλα πραγματα εκτος απο android συσκευες...Αυτη στιγμη υπαρχουν 3-4 πωλητες που δινουν androids συσκευες TV BOX η 10 tablet τουμπανα με 10 και 20 ευρω...ΠΡΟΣΟΧΗ για αλλη μια φορα!U have been warned!!!

 

 

Προχθες ειχαν και laptop με 50 ευρω και 1TB δισκους με 15-20 ευρω....

Τα λεφτα σας δεν τα χανετε αλλα θα τα εχει αυτος για 40 μερες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακριά απο αυτά τα listings του ebay.

 

Πριν απο λίγες ημέρες αγόρασα με περίπου 40€ ένα ΜΚ808 Android stick & ένα PSVita. To ρίσκαρα παρόλλο που την ψιλιάστηκα.

Την επόμενη το ebay μου έστειλε μήνυμα οτί έσβησε τον πωλητή & τα αντικείμενα.

Τώρα κάνω τις διαδικασίες για να πάρω τα χρήματά μου πίσω.

Ο πωλητής ήταν ο yishengwei6666666 με 98,8% positive feedback, Top rated seller & γραμμένος στο ebay απο το 2011. Γιαυτό μακριά, είναι πολύ καλοστημένες περιπτώσεις. :mad:

 

Μήπως κάποιο καλό παιδάκι έχει απάντηση για το παρακάτω :ph34r:

 

 

Καλημέρα.

 

Δεν είμαι κάτοχος κάποιου stick ακόμα.

Με την αναζήτηση που έχω κάνει έχω καταλήξει ότι η πιό value for money συσκευή είναι το ΜΚ808 λόγω της πολύ καλής υποστήριξής του απο τον Finless.

Σκέφτομαι να αγοράσω την υλοποίηση της ΜΙΝΙΧ επειδή φαίνεται πιο ποιοτική (αλουμινένιο case που δουλεύει ως ψύκτρα) & με την ελπίδα οτι δεν θα χρειαστεί να παρέμβω για την διόρθωση του WiFi.

Το stick έχω σκοπό να το χρησιμοποιώ με κάποιο combo της logitec που να έχει ποντίκι & πληκτρολόγιο.

 

Η ερώτησή μου είναι εάν είναι εφικτό με το hardware πληκτρολόγιο να γράψω Ελληνικά ή εαν το software είναι μονόδρομος.

Παρακαλώ πολύ σε απάντηση εαν κάποιος γνωρίζει γιατί απο αυτό θα αποφασιστεί εαν θα προβώ σε αγορά ή όχι.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λεφτα σας δεν τα χανετε αλλα θα τα εχει αυτος για 40 μερες...

Έχω την εντύπωση ότι τα λεφτά τα κρατάει το Paypal και τα αποδεσμεύει στον πωλητή αφού περάσουν οι 45 μέρες (γιαυτό μετά δεν μπορείς να κάνεις dispute).

Παρόλαυτά μακριά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να κάνω? Dispute απο τώρα?

 

Όχι. Πρέπει να περάσει η ημερομηνία που θα παραλάμβανες γιατί (θεωρητικά) μπορεί να σου το στείλει. Συνήθως το πολύ 30ημέρες γράφουν οι κινέζοι.

Θα κάνεις dispute ΠΡΙΝ να περάσουν 40 ημερολογιακές ημέρες απο την αγορά όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΩΧΧΧ βρε Proklos,

τσιμπησα και εγώ ενα, αλλά δεν πειράζει θα τα πάρουμε πίσω.

κριμα!

 

Βρε παιδιά εγώ πόσταρα αυτό που βρήκα για να το διερευνήσουμε. Αλλωστε ανέφερα ότι μοιάζει ύποπτο. Δεν είπαμε να τρέξετε να αγοράσετε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κιομως, του εστειλα Ebay message να το ακυρώσει και το έκανε σε 5' λεπτά!

Μου ήρθε ήδη email απο το paypal οτι τα 11ε μπήκαν πίσω.

 

Μια χαρά ξηγήθηκε ο τύπος. Βρε μπάς καί δεν ειναι απάτη?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε παιδιά εγώ πόσταρα αυτό που βρήκα για να το διερευνήσουμε. Αλλωστε ανέφερα ότι μοιάζει ύποπτο. Δεν είπαμε να τρέξετε να αγοράσετε.

 

Καλά έκανες και το πόσταρες. Εγώ δεν μετάνιωσα ακόμα που έκανα την παραγγελία. Από ότι έχω καταλάβει ως τώρα, στο ebay πιο εύκολα την πατάς σαν πωλητής παρά σαν αγοραστής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα, 

 

γενικά από κίνα υπολόγιζε 3 βδομάδες,για εναλλακτική δες εδώ

Για firm, μάλλον το καλύτερο είναι το finles αν βάλεις κάποιο. Το θέμα με το wifi είναι hw, δεν φτιάχνει με software πάντως, έχουν κολλήσει την γείωση του wifi σε αυτήν του usb, οπότε γίνεται ένας πανικός. Αν έχεις κάποιον που μπορεί να κάνει κολλήσεις το fix είναι απλό :)

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, θα τα κοιτάξω.

Το γνωρίζω για το hardware θέμα, είχα δει και τo fix στο youtube. Ρώτησα περισσότερο γιατί διάβασα πως ανεβαίνει η συχνότητα του επεξεργαστή, από το 1 στο 1.5GHz.

 

Για την κεραία, εύκολο, αλλά μάλλον δεν θα ασχοληθώ καν. Αρκετές ώρες μας έχουν φάει τα wifi. :devil:

 

Ethernet και τελειώνει το θέμα, μιας και θα το έχω δίπλα από το router.

 

μάλλον αυτόhttp://www.ebay.co.uk/itm/160653135323?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτυπησα κι εγω ενα ετσι για καβατζα

 

Χαχαχαχα χτύπησα και εγώ ένα, μαζί με ένα ταμπλετάκι! Κλάιν 35 ευρώ είναι, ας τα κάνει ότι θέλει για κάνα μήνα.... :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...