Προς το περιεχόμενο

Android TV 4.1 JB MK808 μαζι με Fly Air Keyboard Mouse ~ 67 euro


papeipa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οκ δεν παίζει να μην είναι απατεωνιά



Τελικα πως κανει power on και off το ug007??? H και ολα τα αντιστοιχα που δεν εχουν hardware button???

δεν είναι φτιαγμένα να κάνουν Power off

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 487
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μακριά απο αυτά τα listings του ebay.

 

Πριν απο λίγες ημέρες αγόρασα με περίπου 40€ ένα ΜΚ808 Android stick & ένα PSVita. To ρίσκαρα παρόλλο που την ψιλιάστηκα.

Την επόμενη το ebay μου έστειλε μήνυμα οτί έσβησε τον πωλητή & τα αντικείμενα.

Τώρα κάνω τις διαδικασίες για να πάρω τα χρήματά μου πίσω.

Ο πωλητής ήταν ο yishengwei6666666 με 98,8% positive feedback, Top rated seller & γραμμένος στο ebay απο το 2011. Γιαυτό μακριά, είναι πολύ καλοστημένες περιπτώσεις. :mad:

 

Μήπως κάποιο καλό παιδάκι έχει απάντηση για το παρακάτω :ph34r:

Δεν το εχω ψαξει,αλλα το hardware keyboard δεν εβγαζε ελληνικα.Δοκιμασε να ρωτησεις στο forum της MINIX ( www.minixforums.com ) ή στην σελιδα τους στο fb.Επειδη εχω το Minix X5 περιπου ενα μηνα,σου λεω οτι το προβλημα με το wifi δεν ειναι τοσο τραγικο.Αποσυνδεση δεν ειχα ποτε αλλα θελει να ειναι σε καποιο σημειο που να πιανει σημα.Μην σε απασχολει τοσο αυτο.Ειναι εξαιρετικο μηχανακι παντως και θα το ευχαριστηθεις,ειδικα αν βαλεις και xbmc.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν σας πω οτι σας τα ελεγα θα εχω αδικο;;claim τωρα για να παρετε τα λεφτα σας πισω...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

 

Σιγά, Paypal εγγύηση!

 

//edit: Ακόμα υπάρχουν κανονικά τα αντικείμενα και ο πωλητής. Αν ήταν, με βάση περιπτώσεις που έχω δει στο παρελθόν, θα τον είχαν κλείσει ήδη...

 

//edit 2: Dispatched...

Επεξ/σία από non-serviam
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μακριά απο αυτά τα listings του ebay.

 

Πριν απο λίγες ημέρες αγόρασα με περίπου 40€ ένα ΜΚ808 Android stick & ένα PSVita. To ρίσκαρα παρόλλο που την ψιλιάστηκα.

Την επόμενη το ebay μου έστειλε μήνυμα οτί έσβησε τον πωλητή & τα αντικείμενα.

Τώρα κάνω τις διαδικασίες για να πάρω τα χρήματά μου πίσω.

Ο πωλητής ήταν ο yishengwei6666666 με 98,8% positive feedback, Top rated seller & γραμμένος στο ebay απο το 2011. Γιαυτό μακριά, είναι πολύ καλοστημένες περιπτώσεις. :mad:

 

Μήπως κάποιο καλό παιδάκι έχει απάντηση για το παρακάτω :ph34r:

Δεν το εχω ψαξει,αλλα το hardware keyboard δεν εβγαζε ελληνικα.Δοκιμασε να ρωτησεις στο forum της MINIX ( www.minixforums.com ) ή στην σελιδα τους στο fb.Επειδη εχω το Minix X5 περιπου ενα μηνα,σου λεω οτι το προβλημα με το wifi δεν ειναι τοσο τραγικο.Αποσυνδεση δεν ειχα ποτε αλλα θελει να ειναι σε καποιο σημειο που να πιανει σημα.Μην σε απασχολει τοσο αυτο.Ειναι εξαιρετικο μηχανακι παντως και θα το ευχαριστηθεις,ειδικα αν βαλεις και xbmc.
Υπαρχει λυση για ελληνικα. Εxternal keyboard helper απο το γνωστο μαγαζακι...Αποστολή από το Aurora-II με τη χρήση Insomnia App

 

Αν σας πω οτι σας τα ελεγα θα εχω αδικο;;claim τωρα για να παρετε τα λεφτα σας πισω...<br><br>

Sent from my iPhone using Insomnia

Μου βγαλε και tracking number. Μαλλον βιαστήκατε οσοι ακυρώσατε .χεχεχε

 

Αποστολή από το Aurora-II με τη χρήση Insomnia App

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει λυση για ελληνικα. Εxternal keyboard helper απο το γνωστο μαγαζακι...Αποστολή από το Aurora-II με τη χρήση Insomnia App

 

 

Μου βγαλε και tracking number. Μαλλον βιαστήκατε οσοι ακυρώσατε .χεχεχε

 

Αποστολή από το Aurora-II με τη χρήση Insomnia App

 

 

Ποιο είναι το γνωστό μαγαζάκι; :huh:

 

Επίσης το tracking number που σου το έβγαλε; Εμένα γιατί δεν δείχνει κάτι... :-(

 

Πάντως για να μην λέμε και μαλακίες κάλλιστα μπορεί να μας έχει στείλει πέτρες ή κωλόχαρτο ή οτιδήποτε άλλο! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πειρα και εγω απο ebay  ειχε μερικα κοματια οταν παραγγειλα και τωρα δεν εχει τιποτα εστειλα και mail σε εναν αλλο seler που λεει οτι το το εστειλε να μου πει αμα ειναι απατεωνια για να δουμε 

 

xiapoyin | 971 | 99.8%


Gesamtzahl der Artikel : 2
 

US $41,65

+US $0,00

Versand

        Einzelheiten zum Kauf aufrufen Verkäufer kontaktieren Weitere Aktionen
 
 
321056565382_1.jpg
NEW 16GB 10.1" Android 4.0 Capacitive ICE MID Tablet PC A... (321056565382)
 
 
 
 
Kaufdatum: 18.01.13
Sendungsnummer: --
 
 

US $24,66

EUR 18,55

 

 

 
 
    Bewertung abgeben Verkäufer kontaktieren Weitere Aktionen
 
 
321056565419_1.jpg
NEW! Android 4.1 OS TV box mini pc DDR3 1G 8G+Air Fly Mouse(321056565419)
 
 
 
 
Kaufdatum: 18.01.13
Sendungsnummer: --
 
 

US $16,99

EUR 12,78

 

 

 
 
    Bewertung abgeben Verkäufer kontaktieren Weitere Aktionen
 
 
Notiz hinzufügenArchiv
 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 αποριες εχω.

1. Πηρα αυτο το hubaki http://www.ebay.com/itm/110915345419?var=410124857452&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649 ΔΕΝ παιζει καλα πολλα disconnects και γενικα mega fail η αγορά του. Το δοκιμασα και σε pc και τα ιδια χαλια, οποτε παω αμεσα για refund. Επισης το http://www.ebay.com/itm/150914421279?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649 δινει απαραδεκτες ταχυτητες στη lan

Mηπως εδω http://www.ebay.co.uk/itm/360500980679?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 θα ειναι καλυτερα που εχει και το lan επανω?

2. Ποια εφαρμογη εχετε βαλει για soft power off και on? Γιατι να βγαζεις πριζα καθε φορά ΔΕΝ ειναι λυση και νομιχω θα του αλλαξω τα φωτα καποια στιγμη.

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 αποριες εχω.

1. Πηρα αυτο το hubaki http://www.ebay.com/itm/110915345419?var=410124857452&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649 ΔΕΝ παιζει καλα πολλα disconnects και γενικα mega fail η αγορά του. Το δοκιμασα και σε pc και τα ιδια χαλια, οποτε παω αμεσα για refund. Επισης το http://www.ebay.com/itm/150914421279?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1439.l2649 δινει απαραδεκτες ταχυτητες στη lan

Mηπως εδω http://www.ebay.co.uk/itm/360500980679?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649 θα ειναι καλυτερα που εχει και το lan επανω?

2. Ποια εφαρμογη εχετε βαλει για soft power off και on? Γιατι να βγαζεις πριζα καθε φορά ΔΕΝ ειναι λυση και νομιχω θα του αλλαξω τα φωτα καποια στιγμη.

Ευχαριστω

 

ωχ με αγχωσες , γιατι μου εχει ερθει το ιδιο hub εδω και μηνες και απο βαρεμαρα δεν το εχω δοκιμασει να δω αν παιζει , διοτι πηρα το hub με ethernet επισης που δεν εχω παρατηρησει ιδιαιτερο προβλημα απο ταχυτητα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι αυτή είναι ωραία εφαρμογή, ίσως η καλύτερη για stream που δοκίμασα (το plex έπαιξε μόνο με direct play) υποστηρίζει και εξωτερικούς υπότιτλους. Μόνο θέμα αυτό με το full screen, το οποίο γενικά υπάρχει στα android tablets,  φτιάχνει φυσικά με root και το κατάλληλο app, αλλά βαριέμαι να το σκαλίζω τώρα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι αυτή είναι ωραία εφαρμογή, ίσως η καλύτερη για stream που δοκίμασα (το plex έπαιξε μόνο με direct play) υποστηρίζει και εξωτερικούς υπότιτλους. Μόνο θέμα αυτό με το full screen, το οποίο γενικά υπάρχει στα android tablets,  φτιάχνει φυσικά με root και το κατάλληλο app, αλλά βαριέμαι να το σκαλίζω τώρα....

Βαριεμαι να δοκιμάζω και άλλον player. Θα κάτσω λίγο με plex ελπίζοντας ότι θα στρώσει η φάση με τον xbmc ή ότι θα βελτιωθεί και άλλο ο plex οπότε και θα μείνω πολύ με τον plex. Ακόμα δεν είναι τέλειος και στα πολλά μπρος πισω το video χανει sync με τον ήχο και η αναζήτηση subtitles του λείπει, αλλά αφού εχω κοινό library με το xbmc ότι εχω δει με το xbmc εχει υπότιτλους. Τώρα αν θέλω να δω μια ταινία απευθείας στον πάνω όροφο εντάξει δεν τρέχει τπτ εχω και μια xbmc rc μονο και μόνο για να μου βρίσκει subs.

Τι θέμα με το full screen έχεις? Αν εννοείς την task bar, ψάξε για καμιά rom που να την κρίβει αυτόματα. Όλα τα άλλα είναι ημίμετρα.

Εγω βρήκα μια που κάνει autohide χωρίς extra prog αλλά δεν σου κάνει μιας και εχω το 1ο mk802. Δουλεύει αυτόματα σε όλους τους player (στον plex μόνο κατά την αναπαραγωγή οπως ακριβώς θέλω) και στα games και εχει και επιλογή να την κάνεις hide manual και να την επαναφέρεις απλά σέρνοντας τον κέρσορα απο το κάτω άκρο της οθόνη προς τα πάνω. Σαν να κάνεις το notification gesture αλλά απο κάτω προς τα πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...