Προς το περιεχόμενο

Android TV 4.1 JB MK808 μαζι με Fly Air Keyboard Mouse ~ 67 euro


papeipa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ίδια συσκευή με το MX1. Δουλεύει καλά ως τώρα;

Κάτι άλλο άξιο αναφοράς;

 

Παίζει flash (streaming από hahasports για παράδειγμα) με τον stock browser, ο οποίος δουλεύει καλύτερα από chrome-firefox-opera. Angry Birds, FM2013 παίζουν καλά απότι είδα.

Πολύ γρήγορο, άφθονη μνήμη αλλά με μειονέκτημα την απουσία διακόπτη on/off.

Το μεγαλύτερο θέμα που έχω είναι ο χειρισμός του με το AirMouse RC11. Είναι πολύ κουραστικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και οι δικές μου εντυπώσεις :

Ότι πρέπει για internet στην τηλεόραση.

Παρ' ότι είναι δίπλα στο router το WiFi πιάνει στο ιδιο κατέβασμα το 1/3 της ταχύτητας σε σχέση με το ασύρματα συνδεδεμένο σταθερό που βρίσκεται 2 δωμάτια διπλα. Αποσυνδέσεις δεν έχω τουλάχιστον.

Έναν εξωτερικό we passport που έχω δεν έχει δυναμη να τον δουλέψει.

Άρα χρειάζομαι ένα usb hub με ethernet και τροφοδοσία μαζί. Υπάρχει κάτι που να τα συνδυάζει???

Επίσης θα ήθελα κάποιος να μου υποδείξει (οσο ποιο απλα γινεται) πως θα πετύχω με wifi συνδεση για ανταλλαγή (όχι video λογω ταχύτητας) δεδομένων με Windows8 σταθερό.

πως γίνεται αυτό το home group???

 

ταινίες παίζει 720p σε 32"άρα πολύ άνετα, πάντως.

Για on/off βγάζω πρίζα.

 

Καλή η αγορά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει flash (streaming από hahasports για παράδειγμα) με τον stock browser, ο οποίος δουλεύει καλύτερα από chrome-firefox-opera. Angry Birds, FM2013 παίζουν καλά απότι είδα.

Πολύ γρήγορο, άφθονη μνήμη αλλά με μειονέκτημα την απουσία διακόπτη on/off.

Το μεγαλύτερο θέμα που έχω είναι ο χειρισμός του με το AirMouse RC11. Είναι πολύ κουραστικό.

Χαχαχαχχ, είχα την εντύπωση πως λόγω της ροής των μηνυμάτων, ήταν σαφές ότι η ερώτησή μου πήγαινε για το XBMC...

Έιρήσθω εν παρόδω, αυτό που λες για τον stock browser ισχύει και για τη δική μου συσκευή.

Εγώ πάντως με το RC11 την έχω καταβρεί. Το μόνο που μένει είναι να βρούμε την πατέντα για το ctr+alt+del έτσι ώστε να επανέρχεται η συσκευή από τη σιέστα...

 

Έναν εξωτερικό we passport που έχω δεν έχει δυναμη να τον δουλέψει.

Άρα χρειάζομαι ένα usb hub με ethernet και τροφοδοσία μαζί. Υπάρχει κάτι που να τα συνδυάζει???

Επίσης θα ήθελα κάποιος να μου υποδείξει (οσο ποιο απλα γινεται) πως θα πετύχω με wifi συνδεση για ανταλλαγή (όχι video λογω ταχύτητας) δεδομένων με Windows8 σταθερό.

πως γίνεται αυτό το home group???

1. Εγώ τον έβαλα στην κανονική USB και δουλεύει...

2. http://www.ebay.com/itm/190776594285, αυτό θέλεις. Τροφοδοτικό αγοράζεις ξεχωριστά.

3. Υπάρχει ένα πρόγραμμα που λέγεται Websharing (υπάρχουν και άλλα φαντάζομαι αλλά εγώ αυτό δούλεψα). Προς/από με επιτυχία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχχ, είχα την εντύπωση πως λόγω της ροής των μηνυμάτων, ήταν σαφές ότι η ερώτησή μου πήγαινε για το XBMC...

Έιρήσθω εν παρόδω, αυτό που λες για τον stock browser ισχύει και για τη δική μου συσκευή.

Εγώ πάντως με το RC11 την έχω καταβρεί. Το μόνο που μένει είναι να βρούμε την πατέντα για το ctr+alt+del έτσι ώστε να επανέρχεται η συσκευή από τη σιέστα...

 

 

1. Εγώ τον έβαλα στην κανονική USB και δουλεύει...

2. http://www.ebay.com/itm/190776594285, αυτό θέλεις. Τροφοδοτικό αγοράζεις ξεχωριστά.

3. Υπάρχει ένα πρόγραμμα που λέγεται Websharing (υπάρχουν και άλλα φαντάζομαι αλλά εγώ αυτό δούλεψα). Προς/από με επιτυχία...

 

χαχα, μπερδεύτηκα!

Το xbmc δεν είναι και στα καλύτερά του. Κατέβασα το frodo (το τελευταίο) και τα περισσότερα addons δεν δουλεύουν, με μεγαλύτερο πρόβλημα το sportsdevil που πρέπει να είναι θε'ι'κό, έχει τα πάντα! Αν στο μέλλον το φτιάξουν το μηχανάκι θα ανοίγει μόνο για αυτό!

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορείς να βρεις στο Icefilms από τις τελευταίες ταινίες που παίζουν στο σινεμά (Django!) και τις σειρές οποιοδήποτε σεζον/επεισόδειο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εχθές που είχα ώρα και ασχολήθηκα λίγο,

 

το 808Β έρχεται root έτοιμο θέλει μόνο install το SU από το play

 

Βγάζεις τα αχρείαστα phone,contacts,maps services όπως και κάτι tweeter apps κλπ. Βάζεις ένα full screen app (εγώ έβαλα αυτό) και μαζί με το ΜΧ player μπορώ να πω ότι γίνετε άψογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα, μπερδεύτηκα!

Το xbmc δεν είναι και στα καλύτερά του. Κατέβασα το frodo (το τελευταίο) και τα περισσότερα addons δεν δουλεύουν, με μεγαλύτερο πρόβλημα το sportsdevil που πρέπει να είναι θε'ι'κό, έχει τα πάντα! Αν στο μέλλον το φτιάξουν το μηχανάκι θα ανοίγει μόνο για αυτό!

Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορείς να βρεις στο Icefilms από τις τελευταίες ταινίες που παίζουν στο σινεμά (Django!) και τις σειρές οποιοδήποτε σεζον/επεισόδειο.

 

 

Nα ρωτησω, δοκιμασες να περασεις το icefilms addon ? Αν ναι , τι γινεται με ελληνικους υποτιτλους? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Nα ρωτησω, δοκιμασες να περασεις το icefilms addon ? Αν ναι , τι γινεται με ελληνικους υποτιτλους? 

 

To έχω το Icefilms, δεν το έχω ψάξει για υπότιτλους (αλήθεια γίνεται?).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ενδιαφερει η αγορα για καποιο απο αυτα τα στικακια ισως και πληκτρολογιο. Αφου διαβασα ολες τις σελιδες δεν μπορω να καταληξω στον καλυτερο συνδυασμο. Μπορει καποιος που τα εχει δοκιμασει να βοηθησει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω!

Εχει κανεις χρησιμοποιησει το συγκεκριμενο στικακι?

Το συγκεκριμενο καταστημα ειναι αξιοπιστο? Χρονος παραλαβης?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιντερνετ,ταινιες, φλας τα παιζει ολα κανονικα? Εχω 32αρα οθονη.

Κατι σαν αυτο ειναι καλυτερο?

http://www.geekbuying.com/item/Rii-Touch-N7-Mini-2-4GHz-Wireless-Keyboard-Mouse-For-PC--HTPC--Apple--Xbox360--PS3-Android-TV-Dongle-313521.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα παιζει σχεδον ολα και για χειριστηριο είναι καλυτερο το ποντικι με γυροσκοπιο στυλ wii παρα touchpad, το έδωσα σε ανθρώπους που δεν ειχαν επαφη με υπολογιστες και τους φανηκε ευκολο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω τι εχεις αγορασει αλλα τα σκετα καλωδια δεν κανουν για την περιπτωση γιατι απλα δεν μετατρεπουν το ψηφιακο σε αναλογικο σημα. Χρειαζεσαι κατι με μετατροπεα. Δεν εχω δοκιμασει καποιο αλλα ριξε μια ματια http://www.bestprice.gr/search?q=Hdmi+Vga+Cable

http://www.skroutz.gr/c/699/metatropeis-adaptors.html?keyphrase=VGA+HDMI

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...