Προς το περιεχόμενο

Android TV 4.1 JB MK808 μαζι με Fly Air Keyboard Mouse ~ 67 euro


papeipa

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 487
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εγώ πάντως που ψώνισα επίσης από Κίνα στο ebay από εδώ, σε 15 μέρες μου ήρθε το MK802 II.

Και με tracking.

Οπότε κάτι άλλο παίζει.

να σε ρωτησω το RC12 σου , δουλευει και σαν Wii Mote? (με την κινηση του χεριου να κινειται ο κερσορας ) ή μονο απο το trackpad?

εχω το RC11 και παει μια χαρα εναεριως .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δυστυχώς. Μόνο το touchpad δουλεύει για κατάδειξη και δεν είναι και πολύ βολικό. Μετάνοιωσα που το πήρα το RC 12. Φαίνεται ότι το RC11 είναι καλύτερο μια και έχει αξελερόμετρο τύπου wii mote.

Πάντως έχω βρεί λύση καλή και πιο βολική. To Droidmote server με 1,99 € που δουλεύει με το κινητό και το αξελερόμετρό του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Link.png Site: tomtop

μου εστειλαν αυτο σε μηνυμα.

αν κ δεν το δοκιμασα παιζει να εχει κ -8% η -12% εξτρα με κωδικο

που εχει συνηθως στα ηλεκτρονικα ηδη το σαιτ.

το μειον ειναι το οτι εχει φορτιστη 1mah αντι 2 οπως στο geekbuying.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρολο που δεν ειμαι ευχαριστημενος απο το free shipping τους (ακομα περιμενω) θα τα εδινα τα 2.5 ευρο παραπανω μονο και μονο για τον φορτιστη , γιατι διαβασα οτι με το 1mA δεν σηκωνει usb hubs με σκληρους κτλπ ...

Για καποιον που δε θελει να μπλεκει με καλωδια και σκληρους , και δε θελει τον φορτιστη γιατι θα το συνδεσει στην θυρα USB της TV του και θα παιρνει απο εκει ρευμα , τοτε αξιζει .

 

Απο την αλλη ομως στο geekbuying λεει οτι εχει μονο wifi b/g και οχι n ... ενω το tomtop εχει και n (ασχετως αν πολυ δεν εχουν καταφερει να streamaroun με n γιατι λενε οτι υπολειτουργει ... :( )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το geekbuying παραγγειλα ενα RC12 μου το στείλανε στις 11/10 και σήμερα 31/10 παρέλαβα με συστημενό ταχυδρομείο.

το http://www.17track.net/IndexEn.html εχθές εδειξε οτι έφτασε Αθήνα.

 

το RC12 σε μέγεθος ειναι οσο ενα τηλεκοντρολ . Αν το touchpad ηταν προσωπο και οχι με βαθος μεσα θα ηταν πολυ καλητερο .

 

Για αυτο που το ηθελα παντως ειναι μια χαρα .Το συνηθιζεις αρκετα γρηγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φορτιστη με 2mah δεν μπορουμε να βρουμε κ αν ναι ποσο εχει;

δεν ξερω αν μπορεις να παρεις κ πακετο το κοντρολακι κ να γλυτωσεις κ αλλα κ να συμφερει

απο εκει καποιους.

το προγραμμα που βαζεις σε κινητο αντροιντ κ το χειριζεσαι απο εκει κανει δουλεια μπας κ γλυτωσουμε τα εξτρα λεφτα απο αυτο;

αν μπορεις να μας πει καποιος που τα εχει δοκιμασει κ τα 2.

ακομα προσπαθω να βρω ακρη αν με συμφερει να παρω αυτο η να παρω ταμπλετακι(αινολ φαιρ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φορτιστη με 2mah δεν μπορουμε να βρουμε κ αν ναι ποσο εχει;

δεν ξερω αν μπορεις να παρεις κ πακετο το κοντρολακι κ να γλυτωσεις κ αλλα κ να συμφερει

απο εκει καποιους.

το προγραμμα που βαζεις σε κινητο αντροιντ κ το χειριζεσαι απο εκει κανει δουλεια μπας κ γλυτωσουμε τα εξτρα λεφτα απο αυτο;

αν μπορεις να μας πει καποιος που τα εχει δοκιμασει κ τα 2.

ακομα προσπαθω να βρω ακρη αν με συμφερει να παρ

ω αυτο η να παρω ταμπλετακι(αινολ φαιρ)

 

Συγκρίνεις ανόμια πράγματα , αλλο tv Usb dongle και αλλο πράμα tablet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν διαφωνω αν κ εχουν παρομοια χρηση οταν τα συνδεσεις με την τηλεοραση σου η κανω λαθος;

απλα δεν ξερω αν αξιζουν τα παραπανω χρημματα για το ταμπλετ.

επειδη δεν εχω εμπειρια χρησης με κανενα απο τα 2 προσπαθω να καταλαβω αν αξιζει να επενδυσω καποια επιπλεον χρημματα στο ταμπλετ καθως δεν περισευουν κ σιγουρα χρειαζομαι εναν media player για να παιζω ταινιες σε τηλεοραση κ μαλιστα για αρκετες ωρες.δεν ξερω μην το ταμπλετ εχει θεμα με την πολυωρη χρηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν διαφωνω αν κ εχουν παρομοια χρηση οταν τα συνδεσεις με την τηλεοραση σου η κανω λαθος;

απλα δεν ξερω αν αξιζουν τα παραπανω χρημματα για το ταμπλετ.

επειδη δεν εχω εμπειρια χρησης με κανενα απο τα 2 προσπαθω να καταλαβω αν αξιζει να επενδυσω καποια επιπλεον χρημματα στο ταμπλετ καθως δεν περισευουν κ σιγουρα χρειαζομαι εναν media player για να παιζω ταινιες σε τηλεοραση κ μαλιστα για αρκετες ωρες.δεν ξερω μην το ταμπλετ εχει θεμα με την πολυωρη χρηση.

 

Είναι σαν να μου λες οτι ολα τα κινητα ειναι το ιδιο αφου εχουν την ιδια βασικη χρηση . Δυστηχως δεν ειναι .

 

Δες τι ανάγκες θες να καλυψεις και τοτε βρισκεις το προιον που σου τις καλυπτει . Πρωτα δες τις αναγκες που εχεις .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν με εχεις καταλαβει μαλλον.

εχω 80-100ευρω μπατζετ κ θελω σιγουρα μια συσκευη να βλεπω ταινιες στην τηλεοραση.

κ μαλιστα σε διαφορετικες το οποιο σημαινει πολλα βαλε βγαλε.

το πλειρ η μινι πισι εχει την μιση τιμη απο το φαιρ.

αυτο που θελω να δω ειναι αν αξιζει να δωσω τα διπλα λεφτα κ να κερδισω την φορητοτητα του ταμπλετ.

δηλαδη οθονη μπαταρια.

δεν υπαρχουν λεφτα κ για τα 2 πλεον δυστυχως οποτε πρεπει αν γινεται με μια συσκευη

να καλυψω περισσοτερες αναγκες.

αν μπορουσε το κινητο μου να παιξει στην τηλεοραση ταινιες δεν θα επαιρνα τιποτα απο τα 2

κ θα γλυτωνα αυτο το εξοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν με εχεις καταλαβει μαλλον.

εχω 80-100ευρω μπατζετ κ θελω σιγουρα μια συσκευη να βλεπω ταινιες στην τηλεοραση.

κ μαλιστα σε διαφορετικες το οποιο σημαινει πολλα βαλε βγαλε.

το πλειρ η μινι πισι εχει την μιση τιμη απο το φαιρ.

αυτο που θελω να δω ειναι αν αξιζει να δωσω τα διπλα λεφτα κ να κερδισω την φορητοτητα του ταμπλετ.

δηλαδη οθονη μπαταρια.

δεν υπαρχουν λεφτα κ για τα 2 πλεον δυστυχως οποτε πρεπει αν γινεται με μια συσκευη

να καλυψω περισσοτερες αναγκες.

αν μπορουσε το κινητο μου να παιξει στην τηλεοραση ταινιες δεν θα επαιρνα τιποτα απο τα 2

κ θα γλυτωνα αυτο το εξοδο.

 

Προσωπική μου γνώμη αφου θες να παιζεις ταινείες σε διάφορες tv γιατι να μπλέκεις με το tablet .Παρε το MK808 ή κατι αντοιστοιχο και τελιωσες .Τα κατασκευάζουν για αυτη την δουλεια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί να μην το πάρουμε απο ebay?

π.χ εδώ?

http://www.ebay.ie/i...=item4abd5f3a6c

 

Απο όποιον θες το αγοράζεις . εδω ειναι ποιο φθυνά http://www.geekbuying.com/item/MK808-Dual-Core-Android-4-1-Jelly-Bean-TV-BOX-Rockchip-RK3066-Cortex-A9-Mini-PC-stick-307415.html

 

και με δωρεαν μεταφορικα. Και αν ψαξεις λιγο θα βρεις και κουπόνι για επιπλέον 3$ εκπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αύριο κλείνει 1 μήνα το ποστ 8 σελίδες και 120 ποστς (με το δικό μου :-D ) και ακόμα κανένας δεν παρέλαβε να μας πει εντυπώσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...