Προς το περιεχόμενο

ερωτηση για διακλαδωση


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια γεια σας στο σπιτι μου ερχεται απο εξω utp μπαινει σε ηλεκτρολογικο κουτι οπου ενωνεται με απλο τηλεφωνικο και παει στις συσκευες. τον απριλιο αλλαξα απο isdn σε pstn και απεκτησα μια βραχνοτητα στο τηλεφωνο που δεν την ειχα με την isdn. σημερα ηρθε ο τεχνικος του ΟΤΕ γιατι ειχα αποσυνδεσεις. να πω εδω οτι συνχροιιζα στα 12mbps λογω καλωδιακου προβληματος στην περιοχη. ερχεται ο τεχνικος του ΟΤΕ και μου λεει οτι υπαρχει μια διακλαδωση στην γραμμη που δημιουργει προβλημα. επι τη ευκαρια του λεω να μου αλλαξει το απλο τηλεφωνικο καλωδιο με utp το κανει καταργει και την διακλαδωση και το αποτελεσμα η γραμμη παει στα 15mbps και καθαριζει ο ηχος απο το τηλεφωνο που τωρα ειναι οπως τον ειχα στην isdn. ερωτηση γιατι τοσο καιρο δεν ειχα αποσυνδεσεις και εμφανιστηκαν τωρα μπορει μια διακλαδωση να επηρεασει την τηλεφωνια? Επειδη εχω 2 γραμμες σπιτι ο εξυπνος ο ηλεκτρολογος τροφοδοτουσε και τις 2 γραμμες απο ενα utp καλωδιο αργοτερα εγω εβαλα ξχωριστο καλωδιο για την μια γραμμη αλλα ξεχασα οτι η διακλαδωση στην αλλη παραμενει. παρολα αυτα στην isdn οπως προειπα ειχα καθαρο ηχο ολα αρχησαν απ οταν πηγα σε pstn. προσοχη στους ασχετους ηλεκτρολογους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...