Προς το περιεχόμενο

προβλημα με wifi


billstamaniac

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω ενα laptop samsung με win7 64bit και ενω ολα λειτουργουσαν τελεια το τελευταιο καιρο δεν βλεπει το router δηλ συνδεεται κ καθε λιγο κ λιγακι το χανει κ ξανασυνδεεται σε παραλληλη χρηση με αλλο laptop που εχω στο αλλο δεν υπαρχει προβλημα το laptop εχει το atheros AR9485WB-EG καμια ιδεα ;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλαξες γωνια στη κεραια του ρουτερ?συνηθηζε να μπαινει..τωρα πως ξεσυνηθησε?μηπως εγινε κατι με την διαχειριση ενεργειας?το χρησιμοποιουσες με μπαταρια και τωρα την εβγαλες η το αντιθετο?δες λιγο για παρεμβολες προσθεσες κατι κοντα στο λαπτοπ που ισως χαλαει την ποιοτητα του σηματος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω το παθαινω αυτο καθε σαββατο που στινουν λαικη αγορα..επειδη δανειζομαι απο τον γειτονα(ειναι ισογειο και ειμαι 2ο οροφο) και ειναι οριακα..λεω εγω τωρα..φαντασου στην περιπτωση σου τι αλλαξε απο τον καιρο που επιανε καλα(?) και τωρα σε πεταει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι θυμαμαι μονο κατι update που περαασαν τα windows drivers απεγκατεστησα και μπηκαν απο την αρχη θεμα αποστασης δεν τιθεται γυρω στο 1.5 μετρο χωρις κανενα εμποδιο κ με αλλο λαπτοπ που εχω δοκιμασει στην ιδια θεση παραλληλα δεν εχει προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άλλαξε το κανάλι εκπομπής απο το ρουτερ ( θα το βρεις ως channel στις ρυθμίσεις του WLAN μέσα στην ιστοσελίδα του ρουτερ )

Κανε δοκιμές μέχρι να βρεις κάποιο που θα σου κάνει .

Μπορείς να δεις με το Inssider (http://www.metageek.net/products/inssider/) ποια περιοχή είναι πιο ´´ελευθερή´´ εκεί που μένεις .

Αν πάλι έχεις θέμα , απεγκατεστησε την κάρτα ασυρμάτου δικτύου (απο την διαχείρηση συσκευών ) , κανε ρεσταρτ κ ασε τα windows να βάλουν τους δικούς τους drivers

 

Sent from my iPod touch using Insomnia

Επεξ/σία από liakjim
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...