Προς το περιεχόμενο

aircrack-ng σε Mountain Lion


v0rtex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Ενας απο του τροπους που μπορεις να χρησιμοποιησεις για να την εγκατασταση του ειναι με τη βοηθεια του macports

Αφου εγκαταστησεις το macports, γραψε στο terminal

>sudo port install aircrack-ng

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σ'ευχαριστω Gi0, ειχα κατεβασει το tarball του aircrack ..ενω ετσι φαινονται πολυ πιο απλα τα πραγματα, κατεβαζει και εγκαθιστα μονο του ολα τα dependencies τωρα ...για να δουμε :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Και με το tarball μπορεις να κανεις κανονικα τη δουλεια σου (make και sudo make install)αλλα το macports ειναι οπως λες πιο ευκολο και σιγουρα θα σου φανει χρησιμο για την εγκατασταση και αλλων πακετων.

Σχετικα με το aircrack, μην περιμενεις full λειτουργικοτητα, μια και δεν δουλευει το aireplay και το airodump λογω ελειψης καταλληλων drivers (injection κλπ). Θα πρεπει να αρκεστεις στο aircrack αυτο καθαυτο δυστυχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ μολις εγκατασταθηκε το aircrack...

εχω ενα usb dongle (TP-WN821N) που καπου πηρε το ματι μου οτι παιζει για packet injection ...γινεται μηπως να κανω δουλεια με αυτο στο mac ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

οκ μολις εγκατασταθηκε το aircrack...

εχω ενα usb dongle (TP-WN821N) που καπου πηρε το ματι μου οτι παιζει για packet injection ...γινεται μηπως να κανω δουλεια με αυτο στο mac ?

Ελεγξε εαν υπαρχει δυνατοτητα να λειτουργησει κανονικα για mac και βλεπεις μετα για injection ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...