Προς το περιεχόμενο

Asus Transformer Prime TF201 with Keyboard/Dock - Grey Amazon.co.uk 456 euro


android7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν είναι με το πρόβλημα στο GPS και WiFi λόγω του αλουμινένιου περιβλήματος;

 

ναι είχε πρόβλημα στην πρώτη παρτίδα, τώρα έχουν φτιαχτεί τα όποια προβλήματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι είχε πρόβλημα στην πρώτη παρτίδα, τώρα έχουν φτιαχτεί τα όποια προβλήματα

 

Εισαι σιγουρος φιλε οτι εχουν διορθωθει τα θεματακια που εχει.

Παντως η τιμη ειναι παρα πολυ καλη αν δουμε οτι το pad 300

εχει περιπου 400ευρω χωρις dock που πιστευω τουλαχιστον

ποιοτικα ειναι ποιο χαμηλη κατηγορια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι σιγουρος φιλε οτι εχουν διορθωθει τα θεματακια που εχει.

Παντως η τιμη ειναι παρα πολυ καλη αν δουμε οτι το pad 300

εχει περιπου 400ευρω χωρις dock που πιστευω τουλαχιστον

ποιοτικα ειναι ποιο χαμηλη κατηγορια.

 

google it εγώ βλέπω οτι έχουν φτιαχτεί , κοίτα και τα review του amazon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To προηγουμενο μηνυμα ήταν απάντηση στο νο 5 ποστ. Εξηγώ:

Ειπωθηκε πως έχουν πια βελτιωθεί τα review και ετσι μετέφερα review φρέσκο-φρέσκο που λεει αλλο.

 

Αυτο το μήνυμα είναι κοινωνική προσφορά σε κάποιους που ξέρουν να διαβάζουν αλλα δεν μπορούν να καταλάβουν .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου ελαττωματικά υπάρχουν και θα υπάρχουν, τα 4 τελευταία review είναι αρνητικά μέσα στους 2 τελευταίους μήνες, δεν πιστεύω να νομίζεις οτι το amazon μέσα στους τελευταίους μήνες εχει δώσει μόνο 4 κομμάτια και αυτά ελαττωματικά. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To προηγουμενο μηνυμα ήταν απάντηση στο νο 5 ποστ. Εξηγώ:

Ειπωθηκε πως έχουν πια βελτιωθεί τα review και ετσι μετέφερα review φρέσκο-φρέσκο που λεει αλλο.

 

Αυτο το μήνυμα είναι κοινωνική προσφορά σε κάποιους που ξέρουν να διαβάζουν αλλα δεν μπορούν να καταλάβουν .

 

Ναι φίλε μου, καταλαβαίνω με ποιό πνεύμα το έκανες αλλά θέλω να πω πώς ίσως θα έπρεπε να το σκεφτείς λίγο περισσότερο πρώτα γιατί κατά την άποψή μου έτσι καταλήγεις όχι να βοηθήσεις αλλά να κάνεις ακριβώς το αντίθετο.

 

Εξηγούμαι: πέρα από το πόσα είναι τα reviews και τι λέει το καθένα, όταν διάβασα αρχικά το post σου σκέφτηκα "είναι δυνατόν να κυκλοφορεί το προϊόν στην αγορά ενώ δεν πιάνει WiFi ούτε πάνω από το router;". Ποιά είναι τα πιθανά σενάρια εδώ:

  1. Το tablet δεν πιάνει σήμα και κανείς δεν το έχει πάρει πρέφα (ή τουλάχιστον όχι αρκετοί για να γίνει θέμα επιπέδου iPhone 4 deathgrip)
     
  2. To tablet δεν πιάνει σήμα και ο κόσμος κράζει αλλά η Asus πέρα βρέχει (στο tablet που πριν 1 χρόνο ήταν η ναυαρχίδα τους, και στο WiFi που σε ένα tablet το χρησιμοποιεί όλος ο κόσμος όλη την ώρα!)
     
  3. Ο τύπος που έγραψε το review είναι είτε ηλίθιος, είτε υπερβολάρας, είτε προβοκάτορας

Για μένα το μόνο σενάριο με ρεαλιστική πιθανότητα να συμβαίνει είναι το #3, οπότε πιστεύω ότι απλά αναπαράγοντας το review εδώ κάνεις κακό και όχι καλό σε όσους σκέφτονται την προσφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕν ειναι μονο ένα review..Αν δεις είναι και αλλα απο το καλοκαίρι και μετά που λένε το ίδιο(οχι με την ιδια φραση).

Το συγκεκριμενο tablet έχει ενα πολύ γνωστό προβλημα:Λόγω της μεταλλικής πλάτης δεν πιάνει wifi και gps. Μάλιστα η ιδια η εταιρεία το παραδέχτηκε και αφαίρεσε το gps απο τα specs στο site της , κυκλοφορώντας παράλληλα εξωτερική συσκευή για το gps.

Με το wifi υπάρχει θέμα επίσης. Το review είναι υπερβολικο σαν φράση, αλλά δεν πιστευω οτι είναι 100 κυριολεκτικη. Απλως θελει νευριασμένος να περιγραψει το θεμα.

Η προσφορά είναι πολύ καλή. Αυτό ειναι άλλο θεμα ομως. Απλως επειδή λέγεται ότι η εταιρεία έφτιαξε το πρόβλημα, εγώ με όσα βρήκα δεν είδα να ισχύει αυτό. Παραμένει η μεταλλική πλάτη και το πρόβλημα. Εκτος αν υπάρχουν κάποιες παρτίδες που είναι ΟΚ και κάποιες όχι.

Πάντως οι κριτικές έιναι πολλές αν τις διαβάσεις και δυστυχως φρεσκιες. Το θέμα είναι κατα ποσο ενοχλεί τον καθένα. Είναι ένα φανταστικό tablet που αν δεν ειχε αυτο το θεματάκι θα ηταν τελειο... Απλως αυτό το θέμα έχει ρίξει την τιμή του γενικά στην πιάτσα (κυρίως των μεταχειρισμένων έως 3 μήνες).

Γενικά απόσα λές δε νομιζω οτι ειναι το 3 γιατι δεν το λεει ένας, ακόμα και η εταιρεία το παραδέχτηκε επισήμως.

Εγώ νομίζω ότι είναι το 4): Υπάρχει σοβαρό θέμα , η εταιρεία το παραδέχτηκε, έβγαλε ανακοίνωση κιόλας, έβγαλε καπάκι το Tf300t που έχει σχεδόν τα ίδια specs με λίιγο χειρότερη οθόνη και ελάχιστα χαμηλότερες επιδόσεις στα τεστ. Αν δεν υπήρχε θεμα δεν θα έβγαζε αμέσως ίδιο μοντέλο αλλάζοντας την πλάτη από μεταλλική σε πλαστική.

 

Τελος πάντων κούρασα με τόσα και sorry...Η προσφορά είναι σουπερ, η ταμπλετα πιο σούπερ σε ολα πλην wifi-gps. Aν όντως έχει λυθεί το πρόβλημα και οι κριτικές αφορούν παλιές παρτίδες, τότε όλα τελεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα τα λες πάρα πολύ καλά. Το προηγούμενο σχόλιο όμως που συμφωνούμε ότι είναι υπερβολικό νομίζω πως δε βοηθούσε στο να σχηματίσει κάποιος συγκροτημένη άποψη, ειδικά άτομα που δεν το έχουν ψάξει για να διαπιστώσουν αυτά ακριβώς που γράφεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην ανοίγω νέο θέμα μια και είναι σχετικό.

Βλέπω σε κοντινή τιμή το TF300T μαζί με το πληκτρολόγιό του.

http://www.amazon.co.uk/Asus-10-1-inch-Multitouch-Keyboard-Android/dp/B00862ZLIK/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1350369769&sr=1-1

 

Στις 380 λίρες. Πάνω κάτω στα €483 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...