Προς το περιεχόμενο

Sony Vegas 11.0 Pro: Κρασάρει στο rendering


Autonomous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά βοήθεια είναι επείγον !

Έχω το Sony Vegas 11.0 Pro και έχω κάνει ένα project ένα βίντεο περίπου 6 μισή λεπτών κι όταν πάω να το κάνω render κολλάει στο 71% και αυτό δεν μου το χει ξανακάνει :/ τί μου προτείνετε;

Το βίντεο πρέπει να βγει!!

Επεξ/σία από Autonomous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επεξεργαστής: Intel Pentium E5800,3.20Hz 1.80 GHz

Μητρική: Gigabite G31M-ES2L PCI EXPRESS

Μνήμη: DDR2 ,2.00 GB

Γραφικών: ΝVIDIA GeForce GT 440 1023MB

 

ναι του θειου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τι rendering options; Δοκίμασες και uncompressed; (αν και κανένα lossless codec όπως Huffyuv/Lagarith είναι προτιμότερο)

 

Αν έχεις πολλά effects στο project υπάρχει πιθανότητα να σε εμποδίζει η μνήμη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε με διαφορετικό output format ή έλεγξε στο σημείο που κρασάρει τι έχεις βάλει. Ίσως να είναι κάποια προβληματική εικόνα ή βίντεο. Αφαίρεσε το και δες αν μετά στο τελειώσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

καλησπέρα,κάνω render ενα video και μετά το τελείωμα του δεν μου το παίζει. το αρχείο βγαίνει σε μορφή .mxf 
ίσως κάτι κάνω λάθος μιας και μόλις ξεκίνησα να το χρησιμοποιώ το πρόγραμμα. η όποια βοήθεια πολύτιμη,ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα,κάνω render ενα video και μετά το τελείωμα του δεν μου το παίζει. το αρχείο βγαίνει σε μορφή .mxf 

ίσως κάτι κάνω λάθος μιας και μόλις ξεκίνησα να το χρησιμοποιώ το πρόγραμμα. η όποια βοήθεια πολύτιμη,ευχαριστώ!

 

 

 

MXF, short for Material Exchange Format, is a new developed video container format for professional digital video and audio media defined by a set of SMPTE standards. This video format is created specifically for HD digital camcorders. There are an increasing number of professional video editing tools that can work with MXF files natively including Avid, Adobe Premiere Pro 3.1 or above, and Sony Vegas.

Οπότε φίλε δεν είναι για σένα το mxf. Επέλεξε κάποια άλλη μορφή για export, ανάλογα με το τι θέλεις να κάνεις με το τελικό βίντεο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...