Προς το περιεχόμενο

Star Citizen - alpha


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

unplayable το universe με τρελό lag και 5 fps

έβαλα και το star marine και εκτός του ότι δεν έχει bots να κάνεις private match  μόλις με έβγαλε στην οθόνη πάγωσε και μόνο με ctrl-alt-del έστρωσε 

άρα μια από τα ίδια 40 giga για το τπτ, του χρόνου πάλι

Τα νέα minimum specs τα είδες? Είναι οκ?

Το απόγευμα μπήκα σε νέο σέρβερ 90 fps στο κρεβάτι... Αλλά μετά έπεσε 30-40fps... EU έτσι σέρβερ?

BTW Αν σε βάλουν σε Full server και έχεις 15-20 fps , εάν βγεις και ξανάμπεις  σε βάζει στον ίδιο... όποτε το κόλπο είναι να μπεις σε USA or AU και εάν και εκεί δεν είναι οκ ξανά μπες σε EU 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Έχεις δίκιο τελικά.. είναι ένα νέο bug με "continuous interdiction" feature από AI...
 
https://robertsspaceindustries.com/community/issue-council/star-citizen-alpha-3/STARC-45579-Low_FPS_in_Crusader

 

Μετα από μερικές ώρες ο σερβερ *** και είναι unplayable (βάζουν  νέα features και πάνε live :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μένα βιάστηκαν λίγο να βγάλουν την 3.0, αλλα τώρα που είναι έξω για όλους, μπορούμε να δούμε την γενική εικόνα.

Η βάση έχει στηθεί. Τουλάχιστον, απο δώ και πέρα, θα υπάρχει συνεχής βελτίωση.

Υπάρχουν αρκετά παράπονα για performance issues, αλλα ειναι αναμενόμενο για μένα.

Τα video που βλέπω πάντως στο youtube, μια χαρά δείχνουν απο performance.

Μαλλον παιζει ρόλο ανάλογα με τον server, και το πόσα άτομα είναι μέσα.

 

Προς το παρόν θέλω νέα κάρτα και δεν μπορώ να το παίξω ακόμα... σε κάνα μήνα, που θα έχει στρώσει και λίγο, πιστεύω να μπώ να το δοκιμάσω.

Τώρα ειναι όλοι σε διακοπες, αλλα απο τις 8 Ιαν. που θα γυρίσουν, προβλέπω να βγάζουν συχνά patches για βελτιώσεις και fixes.

 


  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι από video άλλο τπτ για μπες να παίξεις όμως και πες μας 

εγώ μπήκα και τα έγραψα παραπάνω ...

ποια σοβαρή εταιρεία βγάζει major update παραμονή Χριστουγέννων που την επόμενη ώρα όλοι φεύγουν σε διακοπές ?

 

 

 

Τα νέα minimum specs τα είδες? Είναι οκ?

ναι όλα οκ εκτός από την μνήμη έχω 12 giga αντί για 16 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

unplayable το universe με τρελό lag και 5 fps

έβαλα και το star marine και εκτός του ότι δεν έχει bots να κάνεις private match  μόλις με έβγαλε στην οθόνη πάγωσε και μόνο με ctrl-alt-del έστρωσε 

άρα μια από τα ίδια 40 giga για το τπτ, του χρόνου πάλι

 

Μάλλον έφτιαξε... Μπήκα και έκανα το πρώτο μου trade mission. 25-40 fps...και levski που ποτέ δεν είχα πάνω απο 15-20 ;P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι όντως κάτι κάνανε και έφτιαξε και σε μένα . έβαλα και presets στα low αν και δεν βλέπω και καμιά διαφορά, πάντως είμαι και γω εκεί στα 20-30 fps 

εγώ βγήκα έξω και αφού μετά από περιπέτεια κατάφερα και μπήκα στο σκάφος βλέπω δίπλα τον πλανήτη και λέω δεν πάω ?

πατάω το Β για να με πάει σφαίρα όπως στο elite dangerous αλλά μου έλεγε ότι είναι πολύ κοντά 22.000 ΚΜ(?)

ε λέω αφού είναι κοντά να πάω με τις τουρμπίνες του σκάφους ,αλλά αν και έπιανα 1160 μ/δευτ(?) δεν τον έφτανα με τπτ 

mission δεν βρήκα να κάνω υπήρχε κάπου , κάποιος να μιλήσω ?

γενικά πέρασε μια ώρα χωρίς να πάω πουθενά , λογικό μιας και είμαι noobας 

πολύ θα θελα να τα έβλεπα όλα αυτά σε vr αλλά μάλλον θα περάσουν χρόνια 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα missions τα παιρνεις απο το mobiglass που έχεις στο χέρι.

Επισης, quantum travel μπορεις να κάνεις και σε μικρές αποστάσεις.

Εχω δει άτομο να το ενεργοποιεί και απενεργοποιει ακόμα και για να παει στην αλλη πλευρα του πλανήτη. (οταν ειναι σε απόσταση τροχιάς φυσικά. Όχι κατω στην ατμόσφαιρα)

Τον πλανήτη ή φεγγάρι που θέλεις να πας, πάλι τον επιλέγεις απο το mobiglass. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τα missions τα παιρνεις απο το mobiglass που έχεις στο χέρι.
Επισης, quantum travel μπορεις να κάνεις και σε μικρές αποστάσεις.
Εχω δει άτομο να το ενεργοποιεί και απενεργοποιει ακόμα και για να παει στην αλλη πλευρα του πλανήτη. (οταν ειναι σε απόσταση τροχιάς φυσικά. Όχι κατω στην ατμόσφαιρα)
Τον πλανήτη ή φεγγάρι που θέλεις να πας, πάλι τον επιλέγεις απο το mobiglass. 

 

 

Επίσης πρέπει πρώτα να πας στον μεγάλο βαρυτικα πλανήτη που έχει τα φεγγάρια και μετά στο φεγγαρι και μετά στο space station του φεγγαριού  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πατώντας το F1 απλά βλέπω ότι δεν έχω mission :P

από το F2 είχα δυο επιλογές και καμιά δεν έκανε τπτ, στο elite όλα μου φαίνονται ποιο απλά , για αρχή 

φαντάσου ότι ούτε το map δεν μπορώ να βρω τέτοια κουλαμάρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω το εξής πρόβλημα επιλέγω αποστολή κάνω lock το station αλλά δεν μπαίνει σε quantumdrive για πάω στην αποστολή βγάζει ότι είμαι 850000km πάω σε όλα τα φεγγάρια αλλά εκεί που είναι η αποστολή με τπτ

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ενα αστείο βιντεάκι σχετικά με το development process του Star Citizen .(τουλάχιστον εγώ γέλασα έτσι όπως το έφτιαξε) :D

https://www.youtube.com/watch?v=5m3jSBl2qcY&t=44s

Επεξ/σία από InfinitySurfer
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εντάξει alpha είναι αλλά εδώ υπαρχει ένα θέμα

όταν το game σου είναι mmo και οι server σου με 40-50 άτομα δίνουν στο game σου 15-20 fps 

τότε το βασικό σου concept δεν καταρρίπτεται ? 

προσωπικά με αυτο που είδα από τους servers το φοβάμαι το game τελικά 

και μάλλον έπρεπε να πάρω το squadron 42 όσο ήταν φτηνό 

oh wait ...more money to robert  ... φτου φτου :P

Επεξ/σία από aliakas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, aliakas είπε

εντάξει alpha είναι αλλά εδώ υπαρχει ένα θέμα

όταν το game σου είναι mmo και οι server σου με 40-50 άτομα δίνουν στο game σου 15-20 fps 

τότε το βασικό σου concept δεν καταρρίπτεται ? 

προσωπικά με αυτο που είδα από τους servers το φοβάμαι το game τελικά 

και μάλλον έπρεπε να πάρω το squadron 42 όσο ήταν φτηνό 

oh wait ...more money to robert  ... φτου φτου :P

εγώ περιμένω το network update που ελπίζω να βγει στην 3.1 για να τους κράξω εάν δεν φτιάξει...

αλλά πρέπει πρώτα να βάλουν να φορτώνει τα physics μόνο 10-15000 μετρά μακριά από γύρω σου  ... τώρα ΠΧ ένας έβαλε  ~550 cargo containers στο Caterpillar και όταν ανατινάχτηκε όλα αυτα έφυγαν και έπεσαν στο moon .. όλοι στο server έπαιρναν update 50.000.000 μακριά ...

 

RIP SERVER 

https://media.giphy.com/media/dbtDDSvWErdf2/giphy.gif

 

σε ένα τεστ με 120 άτομα server(evocati) όταν ακόμα ήμασταν 50 είχα 60-90 FPS αλλά έτρωγα 1,5 MB download (15ra DSL )

θα δούμε στον μέλλον 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...