Προς το περιεχόμενο

Star Citizen - alpha


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω αυτο που περιμενω τωρα  ειναι το καινουριο joystick της Virpil και της VKB που θα βγαλουν γιατι τον επομενο χρονο πρεπει να μαθω σιγα σιγα να πεταω με HOTAS..

Να ετοιμαζομαστε σιγα σιγα..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

αν ενας νεος ασχετος με το παιχνιδι χρηστης, μπει τωρα... τι μπορει να κανει ?

 

μονο μινινγκ, πωληση και αγορα? τι ειναι ανοιχτο? υπαρχει playable content η απλα κοβεις βολτες απο δω και απο κει ? μπηκα στο σιτε και χαθηκα.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Τελικά τι παίζει μ' αυτό το παιχνιδάκι ρε παιδιά, είναι scam η φάση; Είχα χάσει επαφή με το αντικείμενο και έπαθα σοκ όταν έμαθα ότι δεν είχε βγει ακόμη. Το 2014 δεν ήταν να βγει; Κάτι ακούω ότι απλά πουλάνε συνέχεια καινούργια διαστημόπλοια και ότι "ο κόσμος πληρώνει χιλιάδες δολάρια για jpegs". Δεν ξέρω αν είμαι τόσο γέρος πια που με έχουν ξεπεράσει τόσο οι εξελίξεις, αλλά 7 χρόνια δεν είναι κομματάκι πολλά να περιμένεις να βγει ένα game; Εννοώ, όσο immersive εμπειρία και να παρέχει, αξίζει όντως τον κόπο; Ειλικρινά δεν προσπαθώ να τρολάρω ή να ξεκινήσω flame, απλά το συγκεκριμένο θέμα με έχει εντυπωσιάσει τρομερά ως gamer της παλιάς σχολής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετα απο τοσες υποσχεσεις και hype δεν υπαρχει αμφιβολια, οσο καλη δουλεια να εχουν κανει, οτι προθεσεις και να εχουν η ειχαν οταν ξεκινησαν, ειναι 100% σιγουρο οτι θα απογοητευσει.

Εγω θα σοκαριστω αν μαθω καποια στιγμη οτι τελικα κυκλοφορησε :D

Η ταση του crowdfunding παιχνιδιων εκτος απο τα καλα (ειδαμε τοσα καλα παιχνιδια απο genres που οι ΑΑΑ εταιριες θελαν να παρατησουν) εφερε και κακα οπως κατα τη γνωμη μου το early access το οποιο επιτρεπει τετοια ευτραπελα.

Και δεν ειναι μονο το star citizen που εχει τρομερα φιλοδοξα σχεδια σε βαθμο που οι πιο κυνικοι αναμεσα μας θα μπορουσαν να δουν οτι δεν υπαρχει περιπτωση να τα εκπληρωσουν.

Εχει γεμισει ο τοπος (το steam δηλαδη) με μισοτελειωμενα παιχνιδια που τελικα αντι να βγουν σε release ειναι μονιμως σε ενα μισο παρατημενο mode με ανουσιες αναβαθμισεις. Ουσιαστικα εκμεταλλευονται τους αιχμαλωτους υποστηρικτες τους, εχοντας βγαλει τα εξοδα τους και αρα χωρις και τοσο μεγαλο urgency να τελειωσουν κιολας

Επεξ/σία από Bspus
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, ektelion είπε

Τελικά τι παίζει μ' αυτό το παιχνιδάκι ρε παιδιά, είναι scam η φάση; Είχα χάσει επαφή με το αντικείμενο και έπαθα σοκ όταν έμαθα ότι δεν είχε βγει ακόμη. Το 2014 δεν ήταν να βγει; Κάτι ακούω ότι απλά πουλάνε συνέχεια καινούργια διαστημόπλοια και ότι "ο κόσμος πληρώνει χιλιάδες δολάρια για jpegs". Δεν ξέρω αν είμαι τόσο γέρος πια που με έχουν ξεπεράσει τόσο οι εξελίξεις, αλλά 7 χρόνια δεν είναι κομματάκι πολλά να περιμένεις να βγει ένα game; Εννοώ, όσο immersive εμπειρία και να παρέχει, αξίζει όντως τον κόπο; Ειλικρινά δεν προσπαθώ να τρολάρω ή να ξεκινήσω flame, απλά το συγκεκριμένο θέμα με έχει εντυπωσιάσει τρομερά ως gamer της παλιάς σχολής.

 

12 λεπτά πριν, nipoa είπε

περιμενε στην σειρα, εχω ρωτησει απο 3 γεναρη και περιμενω

Megα scam μακριά :P ... κάθε χρόνο βγάζουν 34 περίπου εκατομμύρια ...

εδώ μέσα δεν απαντά κανένας γιατί εάν πεις κάτι θετικό στην πέφτουν τα ίδια 10 άτομα κάθε φορά :D

 

 

btw εάν θες να δεις roadmap μπες εδώ https://primecitizen.net/ και κανε click επάνω

Τα έχουν μετάφραση τα παιδιά

 

Επεξ/σία από BadIronTree
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, ektelion είπε

Ειλικρινά δεν προσπαθώ να τρολάρω ή να ξεκινήσω flame, απλά το συγκεκριμένο θέμα με έχει εντυπωσιάσει τρομερά ως gamer της παλιάς σχολής.

To παιχνίδι προχωρά με στόχους που δεν ζήτησες κανείς, κάποια στιγμή θα βγει. Η φράση στην παραπάνω σελίδα "Το Roadmap θα υποστεί συχνά αλλαγές λόγω της απρόβλεπτης πολυπλοκότητας των εφαρμοζόμενων χαρακτηριστικών" εκφράζει με τον καλύτερο τρόπο την πρόοδο των εργασιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
48 λεπτά πριν, ektelion είπε

Τελικά τι παίζει μ' αυτό το παιχνιδάκι ρε παιδιά, είναι scam η φάση; Είχα χάσει επαφή με το αντικείμενο και έπαθα σοκ όταν έμαθα ότι δεν είχε βγει ακόμη. Το 2014 δεν ήταν να βγει; Κάτι ακούω ότι απλά πουλάνε συνέχεια καινούργια διαστημόπλοια και ότι "ο κόσμος πληρώνει χιλιάδες δολάρια για jpegs". Δεν ξέρω αν είμαι τόσο γέρος πια που με έχουν ξεπεράσει τόσο οι εξελίξεις, αλλά 7 χρόνια δεν είναι κομματάκι πολλά να περιμένεις να βγει ένα game; Εννοώ, όσο immersive εμπειρία και να παρέχει, αξίζει όντως τον κόπο; Ειλικρινά δεν προσπαθώ να τρολάρω ή να ξεκινήσω flame, απλά το συγκεκριμένο θέμα με έχει εντυπωσιάσει τρομερά ως gamer της παλιάς σχολής.

 

Τα πράματα ειναι απλούστατα. Πρωτον σχετικά με το Star Citizen, αυτο το βιντεάκι το εξηγει πολύ καλά

Προς το παρον μπορεις να εξερευνησεις, να κανεις quests, mining κτλ σε 6 φεγγάρια και έναν πλανήτη(Χουρστον). Μεχρι τα τέλη Μαρτιου θα καταφθάσει η 3.5 με τον Πλανήτη Arccorp, τα δυο του φεγγάρια συν αλλες προσθήκες

Mια γεύση απο Arccorp. Οτι εντυπωσιακό πράμα σου δείχνουν από τις παρουσιάσεις, το ίδιος θα δεις στην οθόνη σου.

Σχετικά με το roadmap του παιχνιδιού, τι θα ακολουθήσει δηλαδη στη συνέχεια

https://robertsspaceindustries.com/roadmap/board/1-Star-Citizen

Eπισης σχετικά με την τελική κυκλοφορια του παιχνιδιού" Game like no other"

Hδη το παιχνιδι με την προσθηκη των φεγγαριων/πλανητών συν το object container streaming που επιτρέπει υψηλά frame rate σε εκτάσεις πλανητικής κλίμακας παιρνει σάρκα και οστά ως προς το οραμα που καλείται να εκπληρώσει, με την προσθήκη του Arc Corp σε λιγο καιρο (πλανήτης με τεράστιες αστικές εκτάσεις) να αποτελεί ένα επιπλέον τεράστιο βήμα.

Πέρα απο το Star Citizen υπάρχει και το single player Squadron 42, με πρωτόγνωρο cast για videogame και την beta να φθάνει τέλη 2019

 

Επεξ/σία από Anuminas
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, nipoa είπε

υπαρχει αλληλεπιδραση με αλλους παιχτες?

Τώρα κάθε server έχει 50 άτομα στο μέλλον δεν θα καταλαβαίνεις ότι μπήκες κάπου ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έμεινα βλάκας με το τρέιλερ του Squadron 42, τουλάχιστον από πλευράς production values (δεν αποκλείεται να είναι μούφα το παιχνίδι φυσικά, αλλά ούτε και να είναι καταπληκτικό).

Τώρα όσον αφορά στο Star Citizen, μάλλον με τρολάρεις όταν λες ότι "τα πράγματα είναι απλούστατα" XD Από ό,τι κατάλαβα είναι ένα ongoing project το οποίο θα συνεχίσει να επεκτείνεται όσο υπάρχει ενδιαφέρον από τον κόσμο. Nothing wrong with that, αλλά λίγο που είδα τα specifics, η πρώτη μου εντύπωση είναι ότι they went way, waaaaay overboard. Και από ό,τι κατάλαβα δεν ήταν αυτό το όραμα εξ αρχής, απλά όσο αυξανόταν (απροσδόκητα;) η χρηματοδότηση, τόσο και ανέβαζαν τον πήχη. Επίσης, από ό,τι κατάλαβα, η λογική της επέκτασης του παιχνιδιού δεν είναι σε οριζόντια κλίμακα, αλλά κατακόρυφη. Τι εννοώ: Δεν λένε "ΟΚ, τώρα έχουμε 10 μέρη που μπορείς να πας, σε Χ μήνες θα προσθέσουμε άλλα 10 κ.ο.κ." Λένε "Θα φτιάξουμε αυτό το ένα μέρος, αλλά θα το κάνουμε τόσο τέλειο που θα μπαίνεις μέσα και θα νομίζεις ότι είσαι πραγματικά εκεί". Πράγμα εντυπωσιακό σε πρώτη φάση και σίγουρα κι εγώ θα ψάρωνα, αλλά σε βάθος χρόνου δεν ξέρω αν θα συνέχιζε να με ψαρώνει στον ίδιο βαθμό, ειδικά αν δεν είχε πολύ κόσμο.

Καταλαβαίνω ότι ακούγομαι ίσως υπερβολικά αρνητικός χωρίς να έχω πολλά στοιχεία. Δεν ξέρω, ίσως όντας gamer από το 1988 να είναι υπερβολικά προχωρημένο αυτό το μοντέλο για τα γούστα μου. Μακάρι να διαψευστώ γιατί πραγματικά έμεινα με ανοιχτό το στόμα με κάποια από τα βιντεάκια που είδα, αλλά από την άλλη ήταν όλα τους 95% φιγούρα και 5% ουσία. Τι να πω, μακάρι να κάνω λάθος και να είναι το Star Citizen ο προπομπός το gaming του μέλλοντος. Για να είμαι ειλικρινής, όμως, δυσκολεύομαι να το πιστέψω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nα σου πω φιλε μου, εμεινες λες με ανοιχτο το στόμα  απο μερικα βιντεακια, εγω εμεινα με ανοιχτο το στομα παίζοντας το παιχνιδι, την πρωτη φορα που πλησιαζα και πάτησα  το ποδι μου στον Daymar, εμεινα με ανοιχτο το στομα οταν ολο αυτο αρχισε να τρεχει νερο με την εφαρμογη του object container streaming η οταν ειδα τον Χουρστον και προσγειωθηκα στην πολη Λορβιλ ενω ο ηλιος ανέτειλε. Οτι ειδα στο Star Citizen σε αυτο το σταδιο που βρισκεται δεν το ειδα πουθενα αλλου. Εχω βαλει και ορισμενα βιντεακια παραπάνω που αντανακλουν τον ενθουσιασμό μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...