Προς το περιεχόμενο

Star Citizen - alpha


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στις 20/11/2019 στις 10:05 ΜΜ, kostasgpa είπε

Τι φάση παιδιά το παιχνίδι; Αξίζει; Πως μπορεί να ξεκινήσει ένας νέος παίκτης και ποιος είναι ο σκοπός του παιχνιδιού;

BTW έχει Free Fly week για να το δοκιμάσεις χωρίς να αγοράσεις κάτι

https://robertsspaceindustries.com/comm-link//17351-Anniversary-Promotion-Free-Fly-Details

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σκεφτομαι να καψω το Freelancer mis και να παρω καποιο αλλο την επομενη εβδομαδα..

Δεν μπορω την θεα απο το cockpit,μου την δινει!

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Συμφωνω αλλα οχι μονο αυτα,σχεδον ολα τα Origin εχουν ωραια θεα επισης..

Μαλλον Θα περιμενω μπας στα επομενα 2 χρονια βγει κανα νεο concept γιατι ηδη εχω αρκετα που με καλυπτουν εως τωρα..

Απλα ηθελα να εχω και ενα military  μικρο σχετικα που να τo σκεφτει ο αλλος να του χωθει σε 1 vs 1..

Με τετοιο cockpit ομως θα παει για καψιμο μαλλον..

Επεξ/σία από optimus prime
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, BadIronTree είπε

BTW έχει Free Fly week για να το δοκιμάσεις χωρίς να αγοράσεις κάτι

https://robertsspaceindustries.com/comm-link//17351-Anniversary-Promotion-Free-Fly-Details

Ωραίος φίλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα με την citizencon ειναι οτι βλεπεις εκει μετα απο μερικους μηνες σου το περναει οnline και το παιζεις.

Αρα δεν το λες tech demo αυτο αλλα δουλεια in progress.

Για το squadron 42 θα συμφωνησω επρεπε να δειξει καποια προοδο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Eγραψε χθες ο Roberts, πολυ εντυπωσιακα πράματα, σαν τα νεφελώματα, planet tech v4, η σκουλικοτρυπα, τα καιρικα φαινομενα (που δεν ειναι διακοσμητικά), τα εντυπωσιακα physics σε ρουχα, υφάσματα, και το καλυτερο ο Microtech έρχεται με την 3.8 στα μέσα Δεκεμβριου.

εδώ μια πολύ καλη περιληψη

 

Επεξ/σία από Anuminas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, StigmaX είπε

Για άλλη μια φορά είδαμε απλά ένα tech demo, με ουσιαστικά μηδέν ολοκλήρωση σε κανένα τομέα gameplay.

Επίσης καμία αναφορά στο sq42. 

Και αλλα δυο τρια mission να έδειχναν πάλι tech demo θα το έλεγες, για αυτο έδειξαν gameplay απο ένα μόνο mission  με αλυσιδα από 8 objectives

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Anuminas είπε

Και αλλα δυο τρια mission να έδειχναν πάλι tech demo θα το έλεγες, για αυτο έδειξαν gameplay απο ένα μόνο mission  με αλυσιδα από 8 objectives

Πληρωμένο το έχω πέντε χρόνια τώρα. Κάθε χρόνο τα ίδια, βάζουμε την μια τεχνολογία, βάζουμε την άλλη... Και για ακόμα μια φορά δεν υπήρξε τίποτα το ολοκληρωμένο. Αχταρμας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, StigmaX είπε

Πληρωμένο το έχω πέντε χρόνια τώρα. Κάθε χρόνο τα ίδια, βάζουμε την μια τεχνολογία, βάζουμε την άλλη... Και για ακόμα μια φορά δεν υπήρξε τίποτα το ολοκληρωμένο. Αχταρμας.

Δεν έδειξαν κανονικό mission, με stealth στοιχεια, με αρχη, μέση και τέλος; Εγώ δεν ειδα tech demo, ειδα ένα παιχνιδι με εντυπωσιακά γραφικά με κάποιους να παιζουν και να συνεργάζονται ωστε να φέρουν σε πέρας μια αποστολή που ανταμειβει με 100000 aUEC. Αυτο δεν λέγεται tech demo, αυτο λεγεται ηλεκτρονικο παιχνιδι που οτι έδειξαν (εκτος απο το πέρασμα στο συστημα Pyro) θα μπορεις να το παιξεις απο τα μεσα του επομενου μηνα.

tech demo ειναι ολα αυτα https://www.youtube.com/results?search_query=adam+tech+demo και πολλα αλλά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εγώ πάλι είδα ένα χαμό από glitches και bugs, με κάποια βαρετά sections ενδιάμεσα. Ένα ο-Θεός-να-το-κάνει stealth κομμάτι, χιονοθύελλα (lol, θυμάται κανείς την ανεμοθύελλα πριν μερικά χρόνια και το sand worm; ), ένα τύπο να περιφέρεται ουσιαστικά μόνος του στο μεγαλύτερο μέρος του demo ενός MMO, νέο mechanic για κρυολογήματα (στους -120 °C), ένα glitchy melee attack, και soft body (cloth) physics με clipping στο γρασίδι που γενικότερα δεν είχαν κανένα interaction με την χιονοθύελλα. Επίσης νομίζω ότι το mission έγινε bugged out και δεν κατέγραψε ότι ολοκληρώθηκε :D

Το πιο ενδιαφέρον ήταν το Interstellar-like wormwhole που κράτησε πολύ όμως σε διάρκεια και θεωρητικά θα σε πετάει στη μέση του πουθενά αν ξεφύγεις από την κυρίως "στοά" (φυσικά η κάμερα έκανε που και που clipping και αποκάλυπτε πόσο πρόχειρα στημένο ήταν το "wormwhole" για το demo). Και όταν βγήκαν στο νέο και καλά "Pyro System", αυτό ήταν, και του χρόνου. Τόσα χρόνια ακόμα δεύτερο σύστημα δεν έχουν φτιάξει(!)

Και πάλι όλα αυτά δεν τα λες έτοιμο παιχνίδι. Τα λες pre-alpha proof of concept. Τίποτα δεν είναι έτοιμο. 

Για το SQ42 γαργάρα. Τον επόμενο χρόνο ήταν να βγει η beta και αυτό πάλι φαίνεται θα το χάσουν -- και κατά πολύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Συγγνώμη, ποια είναι η επίσημη απάντηση για το S4Q42;

Δεν έδειξαν τίποτε αλλά θα βγει beta του χρόνου;

edit: Οκ,τώρα βρήκα κάποιες πληροφορίες, η closed beta πήγε από Q2 στο Q3 του 2020 και μπορεί να αφήσουν τους Evocati (ή κάπως έτσι) να δουν κάποια πράγματα πριν το full release.

Και ένα χρόνο πριν από αυτό το στάδιο δεν είχαν τίποτε να πουν και να δείξουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...