Προς το περιεχόμενο

Star Citizen - alpha


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@BadIronTree:

 

Eπειδή προφανώς ασχολείσαι πολύ με το παιχνίδι, μπορείς σε παρακαλώ να με βοηθήσεις να καταλάβω τι ακριβώς είχαν κατά νου πως θα έβγαζαν (με 6 εκατομμύρια δολάρια, όπως βλέπω στα τότε stretch που είχαν πιάσει) το Νοέμβριο του '14;

 

Να δεχτώ ότι το παιχνίδι μεγάλωσε (τελευταία φορά που είχα κοιτάξει, είχαν μαζέψει έλεγαν πάνω από 25 εκατομμύρια ή κάτι τέτοιο), αλλά τότε που ήρθαν στο KS και είπαν "στηρίξτε", τι θα έβγαζαν;

 

Ελπίζω να μη θάψει το project η υπέρμετρη φιλοδοξία. Καλά, όσο για το τι μηχάνημα θα χρειαστώ για να μπορέσω να το τρέξω σωστά, δεν θέλω καν να το σκέφτομαι.

 

@Praetorian:

 

Εγώ είχα μπερδευτεί προ πολλού, με όλα αυτά τα σκάφη, τα πακέτα, κτλ. αλλά πλέον τα έχω τελείως χαμένα. Και νομίζω πως, πέρα από τις καθυστερήσεις κτλ., και άσχετα με το πόσο δικαιολογημένες είναι, νομίζω πως καθαρά σε επίπεδο διαχείρισης του project και προώθησης ενός εμπορικού προϊόντος, συνιστά αποτυχία το να μπερδεύεις τον καταναλωτή στον οποίο, τελικα, απευθύνεσαι.

 

Τα stretch goals τα ψηφίσαμε να συνεχιστούν στα 46 εκατομμύρια...

Εγώ μαζί με το  26% ειπαμε να σταματήσουν...

https://robertsspaceindustries.com/comm-link/transmission/13944-Letter-From-The-Chairman-46-Million

Αλλα στην πραγματικοτητα Δεν έβαλα κάτι το τρομερό...  

Δωράκια - Lore -  " πλανήτες" και άλλα πράγματα που ήταν ήδη στο προγραμμα ...

Στα  64 εκατομμύρια τα "σταματήσαν" Τώρα είναι στα 125-126-127 μύρια :P

 

Για το αρχικό πλάνο Έβγαλαν το game στο site τους και μετά από 15 μέρες crowdfunding στο kick-starter

Είχαν πει ότι θα έπαιρναν 20+ εκατομμύρια από εξωτερικούς investors εάν υπαρχει ενδιαφέρον

Μετα τους είπαν δεν θέλουμε την επιταγή τα βγάζουμε και μονοί μας :P

 

Αν θυμάστε οι Original backers είχαν ένα Free Mission Disk που θα το έκαναν μετά το original release ...

Αυτό έγινε το Part 2 και θα έχει STORY...

Τώρα έχουν βάλει τα πάντα ... :P :P

2otACUC.jpg

 

To Game κάνει 45$ ή 45+15= 60$ Single + Multi

https://robertsspaceindustries.com/fly-now

 

Αν θες να βοηθήσεις το Development  δώσε παραπάνω... 

 

Remember: We are offering this pledge ship to help fund Star Citizen’s development. The funding generated by sales such as this is what allows us to include deeper features in the Star Citizen world. Concept ships will be available for in-game credits in the final universe, and they are not required to start the game.

 All decorative ‘flair’ items will also be available to acquire in the finished game world. The goal is to make additional ships available that give players a different experience rather than a particular advantage when the persistent universe launches.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Οπως πολλοι αναφερεται το παιχνιδι ειναι ενα μπερδεμα...και δεν θελω να ερθει κανεις παλιος να πει τι λετε ρε παιδια ειναι απλο...εμενα μου αρεσει παρα πολυ σαν project και το παρακολουθω ελαχιστα απο εδω και λιγο απο το ιντερνετ ομως πραγματικα δεν καταλαβαινω τι θελουν να κανουν...μια φορα μπηκα σε ενα free week που ειχε και δεν καταφερα καν να πεταξω...μονο να μπω στο σκαφος και μετα οτι κ να παταγα δεν γινοταν τπτ...ισως να μην μπορουσα γτ ηταν free?ισως κατι αλλο που μου λειπει?Μαλλον ομως θα παω για το SP...αν και δεν ξερουμε τπτ ακομα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν πει αρκετές φορές, δεν κάνουν το παιχνίδι για τις μάζες... Δεν θα αρέσει σε όλους

Και μόνο 1 εκατομμύριο κομματια να πουλήσει μετά το release θα είναι ευχαριστημένοι...

Tι μου θυμιζει ;

Α ναι, κατι τετοια ελεγε και ο Muray...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως πολλοι αναφερεται το παιχνιδι ειναι ενα μπερδεμα...και δεν θελω να ερθει κανεις παλιος να πει τι λετε ρε παιδια ειναι απλο...εμενα μου αρεσει παρα πολυ σαν project και το παρακολουθω ελαχιστα απο εδω και λιγο απο το ιντερνετ ομως πραγματικα δεν καταλαβαινω τι θελουν να κανουν...μια φορα μπηκα σε ενα free week που ειχε και δεν καταφερα καν να πεταξω...μονο να μπω στο σκαφος και μετα οτι κ να παταγα δεν γινοταν τπτ...ισως να μην μπορουσα γτ ηταν free?ισως κατι αλλο που μου λειπει?Μαλλον ομως θα παω για το SP...αν και δεν ξερουμε τπτ ακομα!

To Tutorial το κλειδώσανε μετά από παρακάλια γιατί ήταν τόσο απαρχαιωμενο, με τα νέα features  τα έκανε χειρότερα  ...

Ρώτησε chat ή βρες ένα φίλο να σε "πάρει από το χέρι"  

Τελειώνει ο χώρος στο Πληκτρολόγιο lol

https://forums.robertsspaceindustries.com/discussion/330174/star-citizen-keybinds-2-5-printer-friendly/p1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ μερικοί υπερασπίζονται αυτό που πιστεύουν σε όρια θρησκείας, και κατέκριναν όσους είπαν ότι το όλο project είναι απλά η μεγαλύτερη πυραμίδα που έγινε ποτέ στην δημιουργία ενός παιχνιδιού, ας συνοψίσω.

 

Το FPS που ήταν να βγει τον Απρίλιο 2016, πήγε για τέλος Μαΐου 2016 και χωρίς άλλη ανακοίνωση είπαν "δεν είναι έτοιμο πάει για το απώτερο μέλλον". Αυτό με τον διαχωρισμό σε levels τα χρήματα που είχε ξοδέψει κάποιος, ανάγκασε αρκετούς να σκάσουν λεφτά για να το προ-παραγγείλουν.

 

Το παιχνίδι ήταν να βγει το 2014, μεταφέρθηκε αρχικά για 2015 και μετά για 2016.

Το SQ42 κυρίως αν δείτε την ιστοσελίδα πλέον, δεν αναφέρει ούτε καν 2017 πλέον. Ημερομηνίες κλπ εξαφανίστηκαν από την ιστοσελίδα, και αναφέρουν την ανακοίνωση  κάπου στο απώτερο μέλλον.

Η δικαιολογία μέχρι τώρα στο γιατί είναι ανώτερο του Elite Horizon και καθυστερεί ήταν  επειδή "οι πλανήτες θα είναι φτιαγμένοι στο χέρι" και όχι procedural. Και πριν δύο εβδομάδες ανακοίνωσαν ότι θα είναι procedural!!!! Και απ' ό,τι βλέπω αντιγραφή του No Man Sky.

 

Και επειδή η συζήτηση αυτή έχει καταντήσει συνεχής διαφήμιση από μερικούς για clickbait βίντεο και για πωλήσεις πλοίων από παιχνίδι που δεν υπάρχει, με τις δικαιολογίες "αγοράστε πλοία για να γίνει ποιο γρήγορα το παιχνίδι", τα βάζω στην κατηγορία "scamming" και ζητώ από τους moderators να κλείσουν την συζήτηση εως ότου υπάρχουν concrete στοιχεία ότι το παιχνίδι δεν είναι απάτη για να φάνε τα λεφτά του κόσμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον δεν βρήκες τίποτα για να τρολλαρεις πάλι...  

 

Procedural generated planets ήταν stretch goal που θα έκαναν R&D και εάν όλα πηγαιναν καλά θα το έβαζαν στο game μετά το Launch 

 

Procedural Generation R&D Team – This stretch goal will allocate funding for Cloud Imperium to develop procedural generation technology for future iterations of Star Citizen. Advanced procedural generation will be necessary for creating entire planets worth of exploration and development content. A special strike team of procedural generation-oriented developers will be assembled to make this technology a reality.

 

Ήταν τυχεροί που  βρήκαν τόσα παλιά άτομα από Crytek αλλιώς μπορεί να μην γινότανε πότε 

 

PS: Τώρα θα ανακαλέσεις που λες ότι είναι scam και ότι θα πάρει τα λεφτά και θα φύγει; 8 μήνες ερευνά έκαναν δεν βρήκαν κάτι από αυτα που έλεγες 

Ακόμα πήρες Δωρεάν σκάφος/game με κουπόνι και δεν είσαι καν backer ...

 Σου τα γράφω εδώ γιατί,  μια σελίδα,  PM που σου εστειλα δεν ήθελες να απαντήσεις... μόνο δημοσιά για flame  :devil:

:X

 

Το Kotaku.co.uk  μετά από 8 μήνες ερευνά δεν βρήκε τίποτα από αυτα που λες...

 

PS: http://imgur.com/3wLy4uj

PS2: http://i.imgur.com/dl7FwA6.png ακόμα 2016 λένε πρέπει να το αλλάξουν λολ

PS3: http://media.kotaku.foxtrot.future.net.uk/wp-content/uploads/sites/52/2016/10/2016-10-10-01_17_56-Greenshot.png

σε 1 μήνα το FPS

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδή η συζήτηση αυτή έχει καταντήσει συνεχής διαφήμιση από μερικούς για clickbait βίντεο και για πωλήσεις πλοίων από παιχνίδι που δεν υπάρχει, με τις δικαιολογίες "αγοράστε πλοία για να γίνει ποιο γρήγορα το παιχνίδι", τα βάζω στην κατηγορία "scamming" και ζητώ από τους moderators να κλείσουν την συζήτηση εως ότου υπάρχουν concrete στοιχεία ότι το παιχνίδι δεν είναι απάτη για να φάνε τα λεφτά του κόσμου.

 

Επειδή μάλλον έχει χαθεί το μπαλάκι στο θέμα, θέλω να ξεκαθαρίσω την θέση μου. Ότι και αν γράψω αφορά μόνο έμενα.

 

Πίστευα ότι σε ένα "δημόσιο forum" γίνονται συζητήσεις, για πράγματα που ο καθένας προτιμάει, αγαπάει, ασχολείται, φροντίζει, ακολουθεί, υποστηρίζει κ.α.

Το να με θεωρεί κάποιος ότι εδώ μέσα γράφω για, συνεχής διαφήμιση, για "clickbait" βίντεο και για πωλήσεις πλοίων από ένα παιχνίδι που δεν υπάρχει, χωρίς να με γνωρίζει, το θεωρώ τουλάχιστον άσκοπο. 

 

Δεν δουλεύω για καμία εταιρεια που θα σας πουλήσει κάτι, ούτε ζήτησα λεφτά από κάποιο μέλος για κάτι. Θεώρησα (και ίσως βλακεία μου) ότι σε ένα θέμα που γράφει "Star Citizen" μπορώ να συζητήσω, να διαφωνήσω, και να γράψω ίσως και 2-3 πράγματα που γνωρίζω παραπάνω για να διαβαστούν και να βοηθήσουν όσους θέλουν να ασχοληθούν με ένα παιχνίδι.

Το κάθε φόρα που θα γραφτεί ένα νέο για το Star Citizen να πέφτει κράξιμο και ειρωνείες προς σε αυτούς που τα γράφουν, δημιουργούν τοξικό περιβάλλον. Δεν λέω να μην διαφωνεί κάποιος, άλλα να φτάνουμε στο επίπεδο να ειρωνευόμαστε και να ζητάμε από τους mods να πάει κατηγορία "scamming" γιατι απλά δεν το γουστάρουμε, είναι βλακεία.

 

Δεν με λένε Chris Roberts και ούτε μπορώ να σας πω πότε θα κυκλοφορήσει το παιχνίδι.

Αυτά, καλή συνέχεια σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά το προβλημα με τον συγκεκριμένο τιτλο ειναι οτι εχει φτασει σε τετοιο σημειο που δεν ξερεις ποτε και εαν κυκλοφορισει ποτέ.

Αυτο εχει σαν αποτελεσμα οι προτροπές ή ακομα και απλες επισημανσεις για αγορα καποιου πακετου να φαινονται σαν κρυφη ελπιδα αυτων που εχουν ηδη πληρωσει οτι αγοραζοντας και αλλοι, ισως καποια στιγμη τελικα το τελειωσουν και κυκλοφορησει και εν τελη δε χασουν τα χρηματα τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά το προβλημα με τον συγκεκριμένο τιτλο ειναι οτι εχει φτασει σε τετοιο σημειο που δεν ξερεις ποτε και εαν κυκλοφορισει ποτέ.

Αυτο εχει σαν αποτελεσμα οι προτροπές ή ακομα και απλες επισημανσεις για αγορα καποιου πακετου να φαινονται σαν κρυφη ελπιδα αυτων που εχουν ηδη πληρωσει οτι αγοραζοντας και αλλοι, ισως καποια στιγμη τελικα το τελειωσουν και κυκλοφορησει και εν τελη δε χασουν τα χρηματα τους.

 

Το παιχνίδι είναι απάτη. Τέλος.

Εδώ Daikatana και Duke Nukem Forever κυκλοφόρησαν, don't worry. :)

Ναι αλλά εκείνα τα παιχνίδια δεν είχαν $100 μύρια budget ούτε είχαν φάει τα λεφτά του κόσμου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ενα εχω να πω : Ο κερατας ο Chris τα'φαγε ολα στα lifting και στο βαψιμο του μαλλιου. Μετα απο τοσα χρονια εγω ασπρισα και αυτος εχει παραμεινει ιδιος.....respect :P

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι είναι απάτη. Τέλος.

Ναι αλλά εκείνα τα παιχνίδια δεν είχαν $100 μύρια budget ούτε είχαν φάει τα λεφτά του κόσμου

 

Μιλάμε για παιχνιδι που αν βγει αναιρει την διαθεση σου να παιξεις οτιδηποτε κυκλοφορει για χρονια , αυτο ειναι ικανότητα όχι απάτη, ήδη τα πάντα ολα μοιαζουν πολύ μικρά μπροστά σε αυτο το παιχνιδι, με βαση αυτα που έδειξαν εδώ και κάτι μήνες. Αν το παιχνιδι βγει οπως το φανταζονται οι δημιουργοι του, και το δειχνουν αυτο μεσω demos σαν το χθεσινό, θα προκειται για αποκάλυψη στο χώρο του gaming.

 

απο την άλλη εσυ τι σκας τοσο και το θες εδω και τώρα; πλέρωσες στο kickstarter; δεν έχεις να παιξεις κατι αλλο;

 

BadIrontree ξέρουμε σε τι pc έτρεχε;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Το FPS είναι το Star Marine σωστά; Το είπαν στο CitizenCon για τον ένα μήνα ή υπάρχει άλλη πηγή για αυτό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το FPS είναι το Star Marine σωστά; Το είπαν στο CitizenCon για τον ένα μήνα ή υπάρχει άλλη πηγή για αυτό;

Περιμένουμε το drop στους "Avocado" :P first wave private testing me NDA... Οπότε σε 1-2 εβδομάδες στο ptu και μετά public

 

Γενικά είναι το επόμενο patch... Έδειξαν πολλά στο εβδομαδιαίο βίντεο... Το νέο lobby τα σπάει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...