Προς το περιεχόμενο

Star Citizen - alpha


privateer

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Ποτε θα βγει τελικα αυτο το παιχνιδι!! Ειμαι founder απο το 14' πραγματικα εχω βαρεθει να κανω update, ασε που οταν χρειαζεται κατεβαζει 30 gb. 

WHEN ITS READY :D

 

Τώρα λένε θα βγαλουν τον νέο patcher που θα αλλαζει μόνο τα αρχεία που έχουν αλλαγες ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε θα βγει τελικα αυτο το παιχνιδι!! Ειμαι founder απο το 14' πραγματικα εχω βαρεθει να κανω update, ασε που οταν χρειαζεται κατεβαζει 30 gb. 

 

Πολύ βιαστικός μου φαίνεσαι.

 

Θα παντρευτείς πρώτα, θα κάνεις παιδιά, η γυναίκα σου θα περάσει την εμμηνόπαυση και τα παιδιά σου καλώς εχόντων των πραγμάτων θα σπουδάζουν. Αν δεν σε έχει βρει κάποια αρρώστια μέχρι τότε (χτύπα ξύλο), ζεις και είσαι σώας τα φρένας, θα μπορείς επιτέλους να απολαύσεις την beta revision 2.934.215.

 

Μπορεί να τρεμοπαίζει βέβαια μέχρι τότε το χέρι σου λόγο ηλικίας, αλλά με λίγη βοήθεια τρίτων, θα κρατάς καλά το joystick.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ βιαστικός μου φαίνεσαι.

 

Θα παντρευτείς πρώτα, θα κάνεις παιδιά, η γυναίκα σου θα περάσει την εμμηνόπαυση και τα παιδιά σου καλώς εχόντων των πραγμάτων θα σπουδάζουν. Αν δεν σε έχει βρει κάποια αρρώστια μέχρι τότε (χτύπα ξύλο), ζεις και είσαι σώας τα φρένας, θα μπορείς επιτέλους να απολαύσεις την beta revision 2.934.215.

 

Μπορεί να τρεμοπαίζει βέβαια μέχρι τότε το χέρι σου λόγο ηλικίας, αλλά με λίγη βοήθεια τρίτων, θα κρατάς καλά το joystick.

http://schedule.starcitizen.guide/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Moderators

Το χθεσινό live stream από τη GamesCom 2017. Ήταν μια... εμπειρία :D

https://www.youtube.com/watch?v=bCtdyNFwQWo

 

Στα καθημερινά streams από το χώρο που έχουν στη GamesCom δείχνουν μια έκδοση της 3.0, με αρκετά περιορισμένες δυνατότητες (σε σχέση με αυτές που υποτιθέμενα θα έχει όταν με το καλό βγει το alpha 3.0 patch). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πότε έρχεται επιτέλους κάποιο update? έχει κάτι μήνες να μου βγάλει update

εδώ εμείς οι EVOCATI περιμένουμε 18 blockers bugs να φτιάξουν για να το πάρουμε... 2-3 weeks το λιγότερο για 3.0

 

IDRIS vs IDRIS

 

zTPr4qg.jpg

 

Booommmm

https://clips.twitch.tv/PuzzledShakingZebraHotPokket

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μπορείς να κάνεις μια σούμα για εμάς που δε μπορούμε να παρακολουθήσουμε το βίντεο?

Θα πω προκαταβολικά όμως ότι δεν ενθουσιάστηκα. Οπότε κάποιος που έχει ακόμα θετική γνώμη για αυτό το project, ίσως να κάνει καλύτερη περίληψη από εμένα. 

 

Έδειξαν:

- Μπόλικες διαφημίσεις για space ships. Πιθανότατα και για τα ground vehicles που έχουν (δεν πέτυχα κάποια, αλλά έκανα space-out όταν δείχνουν αυτά τα promos). 

- To gameplay demo ήταν από κάποια ειδική έκδοση για τους σκοπούς της GamesCom καθώς κάποια από τα features σε αυτό δεν θα τα δούμε ούτε στην pre-alpha 3.0.

- Η δομή του gameplay ήταν παρόμοια με την περσινή. Έχουν αλλάξει φωτισμό και έχουν προσθέσει ομίχλη και έχουν βελτιώσει τα maps τους.

- Αυτή τη χρονιά έδειξαν και το mobiGlas με διάφορα menu για gameplay που δεν έχει υλοποιηθεί ακόμα.

- Έδειξαν και τα menu επιλογής ενδυμασίας ενός παίκτη και πολύ σύντομα την αγορά όπλων και άλλων ship upgrades από in-game shop. Επισης έδειξαν το video call με άλλο παίκτη (που νομίζω χρησιμοποιεί το tech τους για "holograms").

- Επίσης έχουν συνεργαστεί με τη Faceware και έχουν ένα feature που επιτρέπει στον παίκτη να χρησιμοποιεί τη web cam για να μεταφέρει τις εκφράσεις του προσώπου του στο avatar του στο παιχνίδι. Με ενιότε ξεκαρδιστικά αποτελέσματα. Τo feature αυτό δεν θα είναι στην 3.0. Επίσης διαφήμισαν μια web camera μετά από αυτό. 

- Το Gameplay ήταν co-op. Πήγαν να επισκεφτούν τον mission giver (Eckhart), και για κάποιο λόγο μόνο ένας από τους δύο παίκτες μπορούσε να τον δει εκεί.

- Αφού πήραν την αποστολή από τον Eckhart, πήγαν στο διαστημόπλοιό τους, έδειξαν απογείωση από το Levski και ταξίδι στο Dalamar(?). Μετά το Jump κράσαρε ο client του πιλότου. Το φεγγάρι εξαφανίστηκε. Ο δεύτερος πιλότος δεν μπόρεσε να ανακτήσει έλεγχο του σκάφους και έκαναν restart το σύμπαν (τον server τους υποθέτω). 

- Μετά ξανα πάλι η ίδια ακολουθία από actions από την αρχή. 

- Τελικά φτάνουν στο φεγγάρι χωρίς crashes. Προσγειώνονται. Βγάζουν το mako που έχουν, πηγαίνουν σε ένα site με συντρίμμια άλλου σκάφους βρίσκουν ένα κουτί το βάζουν στο mako. Δέχονται επίθεση από "enemy AI" (που έλεγχαν άλλοι παίκτες νομίζω). Καλούν ένα Idris αλλά το mako έχει πρόβλημα να ανέβει στη ράμπα και μετά από μερικές προσπάθειες διαλύεται. Τελικά μπαίνουν στο πλοίο χωρίς το κουτί και απογειώνονται.

- Εκεί κάνουν ένα διάλειμμα και μιλούν για τα σχέδια για το μέλλον του παιχνιδιού και το Faceware κλπ

- Μετά έδειξαν μια πολύ σύντομη μάχη στο διάστημα με μεγάλα σκάφη που κουβαλούσαν μικρότερα. Και μετά την επανέλαβαν για να δείξουν διαφορετική έκβασή της. 

- Όλο αυτό είχε διάφορα glitches και bugs με τα physics (...). 

 

 

Δεν έδειξαν:

- SQ42. 

- έξυπνο AI. Έδειξαν κάτι στο Levski που ήταν σαν patroling με scripted tasks, με θέματα στο path finding. 

- mining, trading, ή άλλα επαγγέλματα.

- οτιδήποτε άλλο θυμάται κανείς από τις υποσχέσεις τους και δεν αναφέρεται στην παραπάνω σύνοψη.

 

 

Σε σχετικές πληροφορίες η alpha 3.0 δεν έχει πλέον επίσημη ημερομηνία ή εκτίμηση ημερομηνίας για κυκλοφορία. Σε εβδομαδιαία βάση έχουν ένα κομμάτι στο ATV που αναφέρουν τα bugs που φτιάχνουν και πόσα blockers / critical απομένουν για το release του patch. Οι ρυθμοί δεν είναι ακριβώς γρήγοροι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Θα πω προκαταβολικά όμως ότι δεν ενθουσιάστηκα.

ε ακόμα και να ήθελες να ενθουσιαστής δεν σε άφηναν τα bugs 

εμένα με πήραν τα γέλια στο σημείο που το όχημα δεν ανέβαινε στο spaceship και τελικά διαλύθηκε κάνοντας όλη την αποστολή obsolute

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...