Προς το περιεχόμενο

Αγορα νεου PC μεχρι 1200 ευρω!


Gennaios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι να σου πω, μάντης δεν είμαι αλλά στη συγκεκριμένη περίπτωση ψυχανεμίζομαι ότι ο συμβιβασμός πρέπει να γίνει στο ...rendering παρά στο gaming.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό από θέμα γούστου έτσι είναι... απλά τουμπαλινκ θα του είναι πιο εύκολο,ούτε πάστα δεν θα χρειαστεί..σε κάθε περίπτωση είναι 700% κερδισμένος από αυτά που κοίταζε πριν ρωτήσει..

 

Πάντως εμένα μην με κοιτάζετε χθες έβαλα την 660 και δεν θα την ανεβάσω για να σας πω πόσο φτάνει ! :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό από θέμα γούστου έτσι είναι... απλά τουμπαλινκ θα του είναι πιο εύκολο,ούτε πάστα δεν θα χρειαστεί..σε κάθε περίπτωση είναι 700% κερδισμένος από αυτά που κοίταζε πριν ρωτήσει..

 

Πάντως εμένα μην με κοιτάζετε χθες έβαλα την 660 και δεν θα την ανεβάσω για να σας πω πόσο φτάνει ! :P :P

 

Ντροπή σου , που δεν μας λες !Εμείς θα το πούμε απλώς στην εφορία σου ότι έκανες ανώφελα έξοδα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CPU: I7 3770K 313

MB: Asus P8Z77-V LE plus 147

SSD: Intel 330 Series 180 GB 147

Memory: G.Skill RipjawsX F3-12800CL9D-8GBXM 45

Power: Corsair Modular TX850M 140

Case: CoolerMaster CM 690 II Advanced USB 3.0 122

Graphics: EVGA GTX 670 387

Total: ~1300 Euros No Compromise

 

CPU: I5 3570K 216

Total: ~1200 Euros No Compromise for Gaming. Some compromise for rendering.

 

Πάντως εμένα μην με κοιτάζετε χθες έβαλα την 660 και δεν θα την ανεβάσω για να σας πω πόσο φτάνει ! :P :P

 

Πόσο φτάνει σε graphics score (όχι overall) στο 3dmark 11 perfomance mode;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό έχω για την ώρα, σε σύγκριση με την 560Τι που είχα πριν και real life..

 

Όλα σε stock στο Unigine Heven DX11 έχουμε 85 Fps και Score 2140 έναντι 64/1612 της 560Τι Cinebench 53.93 εναντι του 49.14 παλι της 560Ti (αυτό είναι λιγο ρευστό γιατί το 49 ηταν η καλύτερη που ειχε δώσει η 560 και το 53 η μια και μοναδική της 660)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια κυρια πρωτεραιοτητα ειναι το gaming οσο πιο extreme γινεται το rendering παταει δευτερευον!βασικα αυτα που στανταρ θελω ειναι i7-8gb ram-1 tb σκληρο και μια πολυ καλυ καρτα γραφικων γιατι ξερω οτι στο gaming ειναι υπερβολικα σημαντικη!βοηθηστε με τον αμηρο!ενα καλο Pc που να βασταει τα πρωτα ονοματα παιχνιδιων θελω!ευχαριστω!

 

επισης απο καρτα γραφικων εχω βαλει στο ματι την συγκεκριμενη http://www.plaisio.gr/Computers/Hardware/SVGA/Palit-GTX-670-PCI-Express-16-x-3-2-GB-GDDR5-NE5X67001042F.htm αλλα δν ξερω αν θα χωρεσει στην τιμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άραγε διάβασες όλα αυτά που γράφηκαν ? Η πρώτα γράφεις κ θα τα διαβάσεις αργότερα ?

Σου έχουν γίνει ήδη 3 πολύ καλές προτάσεις,αν θέλεις και i7 και 670 θα πρέπει να διαθέσεις κ άλλα χρήματα.. το ελαχιστοτατο +100.

Αν θέλεις ένα Τερρα δίσκο βγάλε τον ssd και βάλε αυτόν.. αν θέλεις κ τους 2 τότε καντα +200 αν θέλεις i5 και οχι i7 παλεύεται η τιμη.

Αν θέλεις 660 κάρτα και i7 πάλι κάτι γίνεται και ν'αναβαθμισεις σε έναν χρόνο κάρτα.. και η 660 παίζει όλα τα παιχνίδια.

Εσύ αποφασίζεις τι θέλεις,μας λες,και το φτιάχνουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Movie maker αν δεν τα διαβαζω τοτε τι ρωτησα για να σας ακουσω το εκανα ολα τα διαβαζω απλα θελω να καταλαβαιτε τι ακριβως θελω και δν ξερω αν τα εξηγω καλα!δεινοσαυρε Μου αρεσει ο συνδιασμος σου αν και πιστευω πως με την 670 θα παει ψηλα η τιμη!τωρα εχω ενα κολλημα με i7 ουτως η αλλος η διαφορα τιμης δεν ειναι και τεραστια!σωστα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα πει "έχω κόλλημα"? Τι περιμένεις να σου δώσει ο i7? Νομίζεις ότι θα παίζεις καλύτερα? Δεν θα παιζεις. Νομίζεις ότι θα κρατήσει περισσότερο? Δεν θα κρατήσει.

 

Αν για κάποιον λόγο θες να πας σε i7, άλλαξε στην παραπάνω σύνθεση τον επεξεργαστή με αυτόν: http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=29543&cat=2&sub=370&pmanuf=undefined&sort=undefined&step=undefined και τη μητρική με αυτή: http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=29322&cat=3&sub=undefined&pmanuf=undefined&sort=undefined&step=1

 

Στα ίδια λεφτά θα σου βγει πάνω-κάτω αλλά ξεχνάς το overclocking. Αν θες και i7 και overclocking ανεβάζεις κι αλλο το μπάτζετ. Άλλη λύση δεν υπάρχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου λες πρώτη προταιρεότητα το gaming.

Η κάρτα γραφικών είναι πάρα πολύ πιο σημαντική για gaming από τον i7.

Καλύτερα Ι3 και 670 παρά Ι7 και 660.

Δηλαδή ένα σύστημα με i3 + 670 θα σου τρέχει πολύ καλύτερα τα games (στην πλειονότητα) από τι ο Ι7 + 660 (την απλή) Πόσο μάλλον Ι5 + 670.

Αν θες καλό σύστημα ή ξεπέρασε το κόλημα σου ή πάρε υποδεέστερο σύστημα για games με τα ίδια λεφτά λόγω κολήματος.

 

ΥΓ. Τον 1 terra δίσκο τι τον θες; Δεν έχεις κάποιο εξωτερικό να βολεύεσαι ή κάποιον παλιό που σου ξέμεινε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα εχεις ενα δικιο σε αυτα που λες δεν ξερω γιατι μου εχει κολλησει καλυτερα ο i7!σε θεμα καρτας γραφικων εχεις καμια εικονα για την RADEON 7850 2GB GDDR5?δεν ξεχασα την 670 απλα ρωταω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα εχεις ενα δικιο σε αυτα που λες δεν ξερω γιατι μου εχει κολλησει καλυτερα ο i7!σε θεμα καρτας γραφικων εχεις καμια εικονα για την RADEON 7850 2GB GDDR5?δεν ξεχασα την 670 απλα ρωταω?

 

Πολύ πίσω από την 670. Δεν τη σύνθεση που σου έκανα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα ψαχνομαι!δεινοσαυρε η συνθεση που μου εκανες παιρνει τον i7?γιατι εκει ειχες τον i5 δεν ξερω το ιδιο socket πρεπει να εχουν!?

 

επισης retromaniac θελω πολυ χωριτηκοτητα και οι εξωτερικοι δεν με βολευουν σε αυτο που θελω να φτιαξω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...