Προς το περιεχόμενο

Εντυπώσεις/Σχολια: Ainol Novo 7 Fire / Flame


eagle_eyes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να αγοράσω το Ainol Novo 7 Fire. Απ' ότι είδα αρκετοί έχετε αγοράσει αυτό το tablet οπότε θα ήταν πολύ βοηθητικό αν μοιράζονταν τις εντυπώσεις τους για:

 

α) Ποιότητα εικόνας

β) Ποιότητα ήχου

γ) Ταχύτητα

δ) Διάρκεια μπαταρίας

ε) Συμβατότητα με usb συσκευές

 

Θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας και ένα βίντεο που βρήκα από το οποίο μπορούν να βγουν κάποια συμπεράσματα: http://www.youtube.com/watch?v=KKWyfccVvbw&feature=related

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να αγοράσω το Ainol Novo 7 Fire. Απ' ότι είδα αρκετοί έχετε αγοράσει αυτό το tablet οπότε θα ήταν πολύ βοηθητικό αν μοιράζονταν τις εντυπώσεις τους για:

 

α) Ποιότητα εικόνας Τέλεια!!!!!

β) Ποιότητα ήχου Χμμμ... καλός ήχος αλλά χαμηλός σε ένταση.

γ) Ταχύτητα Μια χαρά. Κανένα πρόβλημα. Ότι του ζητήσεις το κάνει χωρίς λόξυγγες.

δ) Διάρκεια μπαταρίας Το πάλευα ασταμάτητα σχεδόν όλη μέρα από το πρωί στις 9 μέχρι το βράδυ στις 8¨30 που έσβησε μόνο του, παίζοντας παιχνίδια, βλέποντας βίντεο, ψαχουλεύοντας εφαρμογές και κυρίως όλη μέρα με το wifi ανοιχτό. Αν τα βάλω κάτω πρέπει να το δούλευα τουλάχιστον ένα 8ωρο καθαρό!

ε) Συμβατότητα με usb συσκευές Αυτό δεν το έχω τσεκάρει ακόμα

 

 

 

Επιπλέον... η εμβέλεια του wifi είναι ικανοποιητικότατη. Έχει την ίδια εμβέλεια με ένα ακριβό (για την εποχή του) laptop Toshiba της ανηψιάς μου (1150€ αγορασμένο το '09) Για κινέζικο τάμπλετ δε, δεν το συζητάμε. Ένα άλλο που είχα πάρει, μόλις έφευγα 10 μέτρα μακριά από το ρούτερ (και με οπτική επαφή να φανταστείς) έχανε το σήμα! Αυτό πιάνει στα 15μ και με τοίχους ενδιάμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ευχαριστώ φίλε ALXGS για την πολύ εμπεριστατωμένη απάντηση σου :-)

 

Οποιαδήποτε άλλη απάντηση από άλλα μέλη του forum θα βοηθούσε να δημιουργήσουμε όλοι μία πιο καλή εικόνα για την συγκεκριμένη συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Εγώ πήρα πρόσφατα το Ainol Novo 7 Legend και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Δεν μπορώ όμως να προσθέσω το ελληνικό πληκτρολόγιο με την καμία. Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει?

 

http://www.youtube.com/watch?v=QfHt2CuTbY0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...