Προς το περιεχόμενο

Arrow


..MementoMori..

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα είχε ενδιαφέρον πριν σταματήσεις να γράφεις να μας πεις τι περίμενες να δείς και στην ουσία τι ήθελες να σου δείξει; Μήπως να τα έδειχνε και όλα από το πρώτο επεισόδιο και σε όλα τα υπόλοιπα να προσπαθούσε να ρίξει το γκομενάκι;

 

Για εμένα πάντως πολύ καλά το πάει. Και αρκετή δράση στα επεισόδια, και λίγο background story για το πως κατέληξε εδώ, και λίγο ιστορία με το γκομενάκι, και λίγο οικογενειακό story και sneak peak στο στρατόπεδο των κακών. Πολύ καλά μοιρασμένος ο χρόνος των επεισοδίων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 916
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό που γράφω και παραπάνω. Να γέμιζε το επεισόδιο με την μεθοδολογία που ακολουθεί ο arrow για να ρίξει τον αντίπαλο του, πχ. πως τον βρίσκει, πως προετοιμάζεται, πως φτιάχνει τον εξοπλισμό του κτλ.. Μέχρι στιγμής αυτό που σου δείχνει είναι οτι απλά το βρίσκει και το !@##$#@! με πάρα πολυ ευκολία. Βέβαια αυτό προυποθέτει οτι δεν θα νικάει σε κάθε επεισόδιο και απο έναν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο τελος του δευτερου εδειξε πως εμαθε αυτα που εμαθε[εστω και λιγο].Ενταξει οτι μιλαμε για αμερικανια το ξερουμε,τον ανθρωπο του πυροβολουν με πυροβολα και δεν τον πιανει τιποτα....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι θα δείξει στην συνέχεια τι έγινε στο νησί και πως κατέληξε από ένας φλωράκος πλούσιος σε αυτό που είναι τώρα. Προφανώς και αυτά που κάνει τα έμαθε εκεί και θα τα δείξουν με flashback μέσα στα επεισόδια αυτά που λες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι με το 2ο επεισόδιο καταλάβαμε ότι η σειρά είναι βαρβάτη!

Το

τέλος του 2ου επεισοδίου

είναι απίστευτο!

 

PS : Η δικηγόρος έπαιζε και στο harper island νομίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε καλα κάποιοι δεν έχουν ξαναδεί σειρά τέτοιου τύπου και του συγκεκριμένου καναλιού. Ανάμεσα σε αυτούς είμαι και εγώ, γιαυτό μάλλον είχα και την πιο ακραία αντίδραση.

 

Εντάξη για όλα υπάρχει πρώτη φορά.

 

Μετά και το δεύτερο επεισόδιο εγω έβγαλα το συμπέρασμα οτι δεν είναι του γούστου μου τέτοιες σειρές. Δύο επεισόδια και στην ουσία δεν μας έδειξε τίποτα. Εντάξη θα απαντάει ανα επεισόδιο και σε κάποια ερωτήματα αλλα τι να το κάνω όταν δεν μου δείχνει τίποτα για την δράση του και οι μόνες σκηνές που δείχνει με κακούς είναι όπου απλά τους ξεσκίζει τα ράμματα.

 

Μην με φάτε πάλι, δεν ξαναενοχλώ στο συγκεκριμένο thread. Φιλάκια

Oχι ρε, τι να σε φαμε.

Εισαι ωραιος, δεν ειχες δοκιμασει, δοκιμασες, δεν σου κανει, κοβεις και συνεχιζεις. Αυτη κατα τη γνωμη μου ειναι και η σωστη αντιδραση σε τετοιες περιπτωσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ δυνατη η σειρα(ειχα μαθει τον green arrow απο το smallville οπου και ηταν ο αγαπημενος μου χαρ/ρας μετα την παρακμη π ειχε υποστει η συγκεκριμενη σειρα απο ενα σημειο και μετα).Απλα θα ηθελα να επικεντρωθουν λιγο στο pilot στο φτιαξιμο της αποθηκης π εχει γ να σχεδιαζει,προπονειται κτλ δν εχουμε ολοι διαβασει το comic να τα θεωρουμε αυτονοητα κ επισης με ενοχλει λιγο να τον βλεπω στις σκηνες μαχης γ τοση ωρα εκτεθειμενο σε πιστολιδια και να μην τον χτυπαει τιποτα.Οκ ειπαμε σε σειρα φαντασιας με superhero δεν θελω ρεαλισμο αλλα να κρατιουνται λιγο τα προσχηματα.

Τελος <3 Katie Cassidy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τώρα σοβαρά σας άρεσε αυτό το ράκος?Υποθέση δε καταλαβά χριστό,μόνο κάτι παλέματα κ τραγοβαρετά καρατερίστικα κ ξέρασα στο 10 λεπτο που άντεξα να το δω.

 

Κ έλεος...Τοξοβόλος συνάδελφος ο άνθρωπος κ είπα θα ενθουσιαστώ.Τπτ i am dropping it

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καλούτσικο το επεισόδιο, όντως πέρασε το 40άλεπτο αέρας και πολύ ενδιαφέροντα στοιχεία εισήγαγαν στην ιστορία. Το τι έγινε στο νησί πάει με ρυθμούς χελώνας όμως. Έχουμε φτάσει 3ο επεισόδιο και ακόμη δεν έχουν δείξει κάτι ουσιαστικό Επίσης δεν το περίμενα να αποκαλύψει την ταυτότητά του τόσο γρήγορα.

 

Κατάλαβε κανένας τι ακριβώς παίχτηκε με τους Ρώσους; Ο τύπος είναι αρχηγός μιας οργάνωσης; Δεν το'πιασα και πολύ. Σαν τι πήγε σε αυτούς και γιατί τον βοήθησαν; Επίσης αυτό που είπε η πόρνη Α ότι ο Kουίν φάνηκε ότι ήξερε για αυτήν και τον φίλο του. Και μια ατάκα που έπεσε στο προηγούμενο επεισόδιο για την Καρντάσιαν. Από ότι φαίνεται στο νησί καθόταν και τα παρακολουθούσε όλα και κρατούσε σημειώσεις ή είναι ιδέα μου;

 

 

Emily-Bett-Rickards1.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@nikos21aek

 

Μάλλον είχε πολυκοσμία το νησί. Και από τα λεγόμενα καταλαβαίνεις ότι μιλάμε για rank captain που παραπέμπει σε αυτόνομους πυρήνες κτλ. "Meant no disrespect, to A captain". Υπάρχει απροσωπία και είναι και πολλοί, γι'αυτό έπρεπε να τον τσεκάρει κιόλας. Είναι high ranking σε μια εγκληματική οργάνωση και μπορεί αυτόνομα να κάνει ότι του καπνίσει και να χρησιμοποιήσει assets της οργάνωσης (safe houses). (υποθέτω)

 

Τα υπόλοιπα που λες βασίζονται στην αλλαγή του/εκπαίδευση. Δεν υποννοήθηκε ότι ήξερε την Καρντάσιαν στο νησί. Μόλις έπεσε η ατάκα πήρε απάντηση τύπου "βλέπω ότι έχεις αρχίσει και κάνεις catch up με την καθημερινότητα". Απλώς επειδή πρέπει να το παίζει "τέντιμποις" έκατσε και διάβασε μια φυλλάδα ή είδε λίγο tv.

 

Η αντίδραση στην σχέση έχει να κάνει με ότι μπορεί και "κόβει" ανθρώπους εύκολα πλεον. Όπως στο πρώτο-δεύτερο επεισόδιο που καταλαβαίνει ότι η μάνα του έχει σχέση με τον νέο πρόεδρο. Βασικά εστιαζόμενος στον πρόεδρο λέει "θες να κοιμηθείς με τη μάνα μου".

 

To προφίλ του ήρωα είναι τέτοιο, εκτιμά καταστάσεις γρήγορα, είναι και λίγο detective και είναι και σε peak psysical condition, τι άλλο θες. Δεν ξέρω αν μπορεί να μαγειρέψει! (όλο και κάποιος chef θα υπήρχε στο νησί!)

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...