Προς το περιεχόμενο

Ip Camera Και απομακρυσμενη προσβαση.


snik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια, ενας γνωστος μου πηρε προσφατα μια ip camera (δεν εχω παει ακομα να δω οποτε δεν εχω ιδεα ποια) γιατι του εκλεψαν το μαγαζι και θελει να βλεπει τον χωρο του και οταν λειπει απο το μαγαζι του μεσω κινητου η αλλου υπολογιστη.

Στην γραμη του εχει dynamic ip οποτε υποθετω πρεπει με καποιον τροπο να την κανει στατικη για να μπαινει και να βλεπει τι γινεται. Ρωτησε τον παροχο του αλλα του ειπαν μια τσουχτερη τιμη και δεν αξιζει να δωσει τοσα χρηματα. Υπαρχει καποια αλλη λυση;

Η καμερα απο οτι μου λεει λειτουργει κανονικα και οταν ειναι στο ιδιο δυκτιο βλεπει κανονικα τι γινεται απλα τωρα θελει να μπορει να το κανει αυτο και απομακρυσμενα...εχετε να προτεινετε κατι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να χρησιμοποιησει μια υπηρεσία dynamic DNS όπως για παράδειγμα από το no-ip.com το οποίο είναι δωρεάν. Αυτό που στην ουσία κάνει είναι να τρέχει ένα πρόγραμμα στον υπολογιστή το οποίο μετατρέπει την ip σε στατικό όνομα (name.no-ip.com). Το πρόγραμμα ανανεώνεται αυτόματα σε τακτά χρόνια διαστήματα. Επίσης πρέπει να σιγουρευτεί ότι η απαραίτητη port είναι ανοιχτή στο router του ώστε να είναι εφικτή η απομακρυσμένη πρόσβαση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...