Προς το περιεχόμενο

zte zxv10 w300 wireless connect στα 200 μετρα???


thessalos199

Προτεινόμενες αναρτήσεις

γεια σας μολις πηρα zte zxv10 w300 με μια συνδεση οτε 24αρα και θελω μια απλη βοηθεια ...

πως μπορω να πιανω ασηρματα στα 200 μετρα απο αυτο το ???

για να καταλαβετε εχω μαγαζι κ σπιτι σε αποσταση 200 μετρα κριμα να πληρωνω 2 συνδεσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οπως ειπαν τα παιδια εξαρτατε αν εχεις οπτικη επαφη η οχι.αν υπαρχει εστω και διαμεσω μπαλκονιων τοτε αφηνεις το ρουτερ εκει που ειναι και με ethernet συνδεεις ενα access point εξωτερικου χωρου.απο την αλλη πλευρα μπορει να μπει ενα δευτερο access point σε λειτουργεια Repeater που θα ειναι εξωτερικου χωρου και αυτο και θα πιανει το σημα και θα το κατεβαζει με καλωδιο κατω σε σενα.αν τωρα στο μαγαζι κανα παραθυρο μπορει να δει το εξωτερικο access point που θα εχεις βγαλει εξω σε καμια ταρατσα στο σπιτι τοτε δεν θες repeater.απλα μια καλη καρτουλα να πιασει το σημα απευθειας.οπως και αν υπαρχει οπτικη επαφη απο παραθυρο σε παραθυρο τοτε καποια πραγματα γινονται πιο ευκολα ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

εχω μια κεραια η οποια δεν ξερω τι ακρηβος ειναι .....μ εδιναν ιντερνετ ετσι με αυτην την κεραια στο ethernet την συνδεω παιζει να μπορω να την χρεισιμοπιοισω ?? κ ειναι εξωτερικει στον 2 οροφο στα 6 μετρα πανω κ δεν εχω κανενα εμποδιο μεταξι τον 2 σημειον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μια κεραια η οποια δεν ξερω τι ακρηβος ειναι .....μ εδιναν ιντερνετ ετσι με αυτην την κεραια στο ethernet την συνδεω παιζει να μπορω να την χρεισιμοπιοισω ?? κ ειναι εξωτερικει στον 2 οροφο στα 6 μετρα πανω κ δεν εχω κανενα εμποδιο μεταξι τον 2 σημειον

πες μας τι κεραια ειναι αυτη.μηπως ειναι καποιο access point Που παιζει σαν repeater και πιανει το σημα και απλα στο δινει με ethernet.παιζει wireless bridge δηλαδη.αν επαιζες με αυτο παλια και επιανες δικτυο απο καποιο γειτονα η καποιο φιλο κτλ τοτε ναι θα παιζει και τωρα απλα πρεπει να αλλαχτουν οι ρυθμισεις για να παιξει με τον νεο ρουτερ σου
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...

Ειχα κανει αυτο το νημα πριν καιρο και το ειχα παρατηση να που το ξαναπιασα και θελω να το κανω αυριο θα κατεβασω την κεραια κ θα την βγαλω φοτο να την δειτε θα γραψω και οτι γραφει πανω αν γραφει.με αυτην την κεραια μου εδιναν ιντερνετ ας πουμε φιλος το εθερνετ καλωδιο που ερχοταν μεσα στο σπιτι πηγενε σε ενα πραγματακι σε μεγεδος μεγαλου αναπτηρα κ κουμπονε εκει κ απο εκει με αλλο καλοδιο εθερνετ κουμπονα το λαπτοπ μου αυριο θα τα βγαλω ολα φοτο απλα δεν ξερω αν επειδη ειναι παλιο το νημα δεν ξερω αν το βλεπετε καντε το κοπο κ γραψτε μ αν το βλεπετε :-P

Αποστολή από το ST26i με τη χρήση Insomnia App
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα κανει αυτο το νημα πριν καιρο και το ειχα παρατηση να που το ξαναπιασα και θελω να το κανω αυριο θα κατεβασω την κεραια κ θα την βγαλω φοτο να την δειτε θα γραψω και οτι γραφει πανω αν γραφει.με αυτην την κεραια μου εδιναν ιντερνετ ας πουμε φιλος το εθερνετ καλωδιο που ερχοταν μεσα στο σπιτι πηγενε σε ενα πραγματακι σε μεγεδος μεγαλου αναπτηρα κ κουμπονε εκει κ απο εκει με αλλο καλοδιο εθερνετ κουμπονα το λαπτοπ μου αυριο θα τα βγαλω ολα φοτο απλα δεν ξερω αν επειδη ειναι παλιο το νημα δεν ξερω αν το βλεπετε καντε το κοπο κ γραψτε μ αν το βλεπετε :-P

 

Αποστολή από το ST26i με τη χρήση Insomnia App

 

εδω ειμαστε και το βλεπουμε.

Οπως το λες καποιο ρουτερ που επαιζε client σου ειχαν δωσει το οποιο επιανε wireless και εδινε με καλωδιο.και αυτο για τον αναπτηρα ηταν καποιο Poe injector το οποιο μαζι με τα data εδινε και ρευμα στην κεραια.οποτε ναι μπορει να κανει την χρηση που θες να μπει στο μαγαζι και να παιρνει ιντερνετ απο εσενα και να δινει με καλωδιο εκειμεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανεβαζω φοτο σαν αυτο πρεπει νανε ξεχασα να το βγαλω φοτο  TPL_POE_Injector-1.jpg

Link.png Site: [/link]


ανεβαζω φοτο σαν αυτο πρεπει νανε ξεχασα να το βγαλω φοτο  TPL_POE_Injector-1.jpg

[link=[http://www.flickr.com/photos/106051170@N03/]


http://www.flickr.com/photos/106051170@N03/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, αυτό είναι το Access Point. Πες μας και τι κεραία έχεις πάνω του.

Είναι κατευθυντική ή όχι;

Κανονικά θέλει κατευθυντική, αλλά λόγω μικρής απόστασης και άριστης οπτικής επαφής θα παίξει με με omni.

Βάζεις και ένα NanoStation Loco2 στην άλλη άκρη και είσαι κύριος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ωραία, αυτό είναι το Access Point. Πες μας και τι κεραία έχεις πάνω του.

Είναι κατευθυντική ή όχι;

Κανονικά θέλει κατευθυντική, αλλά λόγω μικρής απόστασης και άριστης οπτικής επαφής θα παίξει με με omni.

Βάζεις και ένα NanoStation Loco2 στην άλλη άκρη και είσαι κύριος.

απο τις φοτο δεν μπορεις να καταλαβεις τι ειναι η κεραια?

αυτην την εχω στο σπιτι και 8ελω να παρω απο το μαγαζι π ειναι στα 200 οπου εχω κ το internet που αναφερω κ στο τοπικ 

Επεξ/σία από thessalos199
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ταλαιπώρησε λίγο μέχρι να την βρω μιας και δεν έγραψες ποια είναι (RF Elements Micro-8).

Πρόκειται για κατευθυντική τύπου panel, με 8dBi κέρδος και άνοιγμα εκπομπής 40H/30V.

Άρα στο σπίτι είσαι καλυμμένος με το Bullet-2HP ως Access Point και την κεραία.

 

Θέλεις κάτι αντίστοιχο στο μαγαζί και σου πρότεινα το NanoStation Loco2.

Είναι όλα σε ένα (AR & κεραία & PoE injector) με ίδια χαρακτηριστικά και φθηνότερα από αυτά που έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω σαν λιγο off topic να πω οτι αμα θες να γλυτωσεις λεφτα και μπορεις απο καποιο νορμαλ σημειο στο μαγαζι να βαλεις μια ασυρματη καρτα δικτυου με κατευθυντικη κεραια να κοιταει το bullet που θα εκπεμπει τοτε μπορεις να γλυτωσεις το κοστος αγορας του δευτερου bullet και των εξτρα ρυθμισεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...