Προς το περιεχόμενο

Το επόμενο Nexus smartphone έρχεται από την LG


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 65
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

ήδη το έχω τραβήξει όσο δεν πάει...

ε τοτε χτυπα το υπαρχον, η τιμη του ειναι αρκετα λογικη για αυτο που παιρνεις (και ευκαιρια αν το συγκρινεις με ακριβοτερες)

 

το αλλο εχει ακομα μια ολοκληρη διαδικασια μπροστα του

και αν το καλοσκεφτεις, ακομα ειναι απλα μια φημη :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι λιγο αχρηστο, αλλα στη τελικη αλλαζεις launcher

 

μαλλον δεν καταλαβες τι λεω ή δεν το κατεχεις..... αλλα τελος παντων για να ξερεις δεν λυνεται με αλλαγη launcher, το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να την μικρυνεις λιγο.

 

εγω να πω και κατι αλλο, το υπαρχον nexus ειναι ηδη αρκετο για τις εφαρμογες που υπαρχουν, ολα τα αλλα ειναι θεμα εντυπωσιασμου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, οι εταιρείες το τραβάνε πλεον στα όρια. Λίγο πιο μεγάλη οθόνη, λίγο πιο γρήγορο επεξεργαστή, καλύτερη ανάλυση οθόνης κλπ

Για τον μέσο χρήστη, σε σχέση με τα υπάρχοντα μοντέλα, δεν θα υπάρχει αισθητή διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον δεν καταλαβες τι λεω ή δεν το κατεχεις..... αλλα τελος παντων για να ξερεις δεν λυνεται με αλλαγη launcher, το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να την μικρυνεις λιγο.

 

εγω να πω και κατι αλλο, το υπαρχον nexus ειναι ηδη αρκετο για τις εφαρμογες που υπαρχουν, ολα τα αλλα ειναι θεμα εντυπωσιασμου

 

απλα δεν καταλαβα , διαβασα βιαστικα και νομιζα οτι ελεγες για τη search bar της google που πιανει χωρο στο πανω μερος (και φευγει απλα και ωραια με launcher)

 

ναι τα κουμπια ειναι εκει και πιανουν οθονη και καλα κανουν.. ειναι πολυ καλυτερα απο τα φυσικα κουμπια

 

θα μπορουσαν να εξαφανιζονται και σε αλλα πραγματα εκτος των βιντεο , αλλα θα επρεπε να βρεθει καποιος αποτελεσματικος τροπος να γινεται αυτο ωστε να μη σε ενοχλει (ισως να το εβγαζε σαν επιλογη με long press του power button)

στη πραγματικοτητα εχεις οση περιπου οθονη εχεις και στο galaxy s2

με τις μοντες που κανουν στο xda σχετικα με το θεμα ομολογω οτι δεν εχω ασχοληθει μιας και δε βρηκα νοημα σε αυτο , αρα δε το κατεχω

 

για το οτι ειναι επαρκες για ολα πρακτικα τα πραγματα που θες να κανεις με ενα κινητο , θα συμφωνησω απολυτως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα δεν καταλαβα , διαβασα βιαστικα και νομιζα οτι ελεγες για τη search bar της google που πιανει χωρο στο πανω μερος

 

ναι τα κουμπια ειναι εκει και πιανουν οθονη και καλα κανουν.. ειναι πολυ καλυτερα απο τα φυσικα κουμπια

 

θα μπορουσαν να εξαφανιζονται και σε αλλα πραγματα εκτος των βιντεο , αλλα θα επρεπε να βρεθει καποιος αποτελεσματικος τροπος να γινεται αυτο ωστε να μη σε ενοχλει

στη πραγματικοτητα εχεις οση περιπου οθονη εχεις και στο galaxy s2

με τις μοντες που κανουν στο xda σχετικα με το θεμα ομολογω οτι δεν εχω ασχοληθει μιας και δε βρηκα νοημα σε αυτο , αρα δε το κατεχω

 

"στη πραγματικοτητα εχεις οση περιπου οθονη εχεις και στο galaxy s2" ακριβως αυτο

αγοραζεις κινητο 4,3 περιπου ωφέλιμης οθονης με μεγεθος συσκευης 4,7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα μπορουσε να συμμαζευτει κι αλλο απο τη στιγμη που δεν υπαρχουν πραγματικα κουμπια , γιατι οντως το τελικο μεγεθος ειναι μεγαλυτερο απο μια συσκευη 4.3"

 

οι περισσοτεροι χρηστες παντως (τουλαχιστον απο οσο διαβαζω στα φορουμ και γνωμες αλλων) προτιμουμε τα soft keys , ειναι καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ah damn, Galaxy Nexus τώρα ή αναμονή για αυτό?

 

you and me both brotha.

 

Εγώ θα περιμένω μέχρι Χριστούγεννα να δω αν θα υπάρξουν κι άλλα Nexus ή όχι, και να δω αν τελικά θα αξίζει να πάρω Xperia T instead..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα περιμενω να δω ποτε θα κυκλοφορησει. Αν κυκλοφορησει μεχρι τον Γεναρη του 2013 τοτε θα παρω το καινουριο blackberry με qnx και s4 krait και αυτο συν το γεγονος οτι θα ειναι απιστευτη η νεα πλατφορμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν αυτό ήταν.

 

Εαν η LG ετοιμάζεται να κυκλοφορίσει συσκευή (ας είναι και Nexus) με android 4.2 φέτος, θα πρέπει από αύριο να αρχίσει παγκόσμια μαζική αναβάθμιση όλων των κινητών σε έκδοση 6.4 για να επανέλθουν οι νόμοι της φυσικής και του σύμπαντος στη θέση τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

μαλλον δεν καταλαβες τι λεω ή δεν το κατεχεις..... αλλα τελος παντων για να ξερεις δεν λυνεται με αλλαγη launcher, το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να την μικρυνεις λιγο.

 

εγω να πω και κατι αλλο, το υπαρχον nexus ειναι ηδη αρκετο για τις εφαρμογες που υπαρχουν, ολα τα αλλα ειναι θεμα εντυπωσιασμου

 

Δεν ισχυει. Μπορεις να τη μικρυνεις, αλλα μπορεις και να την αφαιρεσεις εντελως μονιμα ή να την εμφανιζεις κατα βουληση. Με cooked rom ε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...