Προς το περιεχόμενο

Το επόμενο Nexus smartphone έρχεται από την LG


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χμμμ...

 

LG και nexus μου φαίνεται κάπως παράξενο καθώς η LG δεν πολύ αναβαθμίζει τα κινητά της από ότι διαβάζω. :X

 

Βέβαια θα έχει την υποστήριξη της google όποτε δεν θα υπάρχει πρόβλημα μάλλον !

 

Σαν εμφάνιση το κινητό μου αρέσει προσωπικά.Φαίνεται να έχει καλή ποιότητα κατασκευής και αρκετά λεπτό.

 

Τα χαρακτηριστικά του είναι top από ότι λέει η πηγή.

 

Μου αρέσει που έχει μεγάλη οθόνη αλλά με χαλάει το γεγονός δεν είναι μόνο οθόνη μπροστά έτσι ώστε να είναι τόσο μεγάλο όσο και οι ίντσες του.

 

Με προϋπόθεση τα χαρακτηριστικά του και να έχει υποστήριξη + μια καλή τιμή θα το κάνει ίσως το καλύτερο android.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε θα ειναι στο χερι της lg οι αναβαθμισεις

 

βεβαια παιζει να υπαρχουν και εδω google και lg branded συσκευες (περα απο τις branded των διαφορων παροχων) με τις δευτερες να καθυστερουν να αναβαθμιζονται (αλλα τελικα να αναβαθμιζονται ) , αλλα αυτο λυνεται ευκολα οπως μας εχει δειξει η εμπειρια , ή απλα κανεις 2-3 μηνες υπομονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού θέλετε και άλλα nexus - και καλά κανετε γιατί οι συνεργάτες του android είναι απαράδεκτα καθυστερημένοι με τις αναβαθμίσεις - έρχεται και άλλο nexus tablet με μεγαλύτερη ανάλυση απ'το ipad

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nexus έχω και το επόμενο κινητό που θα πάρω, όχι άμεσα, θα κοιτάξω να είναι και πάλι nexus.

Βλέπω άλλους φίλους με ακριβά κινητά, που έχουν μείνει με τις παλιές εκδόσεις του android, ούτε καν την ICS δεν έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαλια πουλαει το gs3..

Πολυ ευστοχη και ευφυης παρατηρηση να επικαλεισαι τις πωλησεις ενος high end μοντελου-ναυαρχιδας ως επιχειρημα στο οτι χανονται υποψηφιοι πελατες...

Αν καταλαβαινες το ποιντ, θα ασχολουσουν με το ποσοι δεν το αγορασαν επειδη ειναι μεγαλο και το ποσοι δε θα αγορασουν αναλογα 4.7 μοντελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ευστοχη και ευφυης παρατηρηση να επικαλεισαι τις πωλησεις ενος high end μοντελου-ναυαρχιδας ως επιχειρημα στο οτι χανονται υποψηφιοι πελατες...

Αν καταλαβαινες το ποιντ, θα ασχολουσουν με το ποσοι δεν το αγορασαν επειδη ειναι μεγαλο και το ποσοι δε θα αγορασουν αναλογα 4.7 μοντελα.

 

ποσοι ειναι αυτοι δηλαδη?

 

επικαλουμαι τις πωλησεις του gs3 για να σου δειξω οτι το μεγεθος μπορει να ειναι και ο λογος που πουλαει, σε αντιθεση με το τι πιστευεις εσυ.

επισης η συγκεκριμενη σειρα τηλεφωνων ειναι οι ναυαρχιδες της google και αυτες που φερουν τη τελευταια εκδοση του λειτουργικου.. ειναι hd 4.7" απο περισυ , πριν βγει το gs3 και λοιπες τεραστιες οθονες και με εξαιρεση το note ηταν το μονο hd κινητο στην αγορα που μου ρχεται στο μυαλο

περιμενες δηλαδη να το εκαναν πιο μικρο? με ποια λογικη?

 

αλλωστε οποιος ενδιαφερεται για μια καλη android συσκευη συνηθως θελει να ειναι και δε συμβιβαζεται απλα με το γεγονος οτι ειναι "παντοφλα"

 

και τελος τα nexus δεν ηταν ποτε μεχρι τωρα εμπορικα κινητα τα οποια προωθουσαν τοσο ωστε να πουλησουν

εχουν αλλο σκοπο, απλα τελικα αρεσουν και σε αρκετο κοσμο για να τα εχει ως κανονικες συσκευες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας ειναι ο υποφαινομενος που εβλεπε καλη περιπτωση να αλλαξει το s1 με το s3 μεχρι που το ειδα απο κοντα και διαπιστωσα οτι παραειναι μεγαλο. Εγω προσωπικα συνηθισα με 4'' και δεν ψηνομαι να ανεβω ουτε στις 4.3 του s2, σκεψου πως μου φαινονται οι 4.7. Εξαλλου tablets εχω και μαλιστα 2, δεν χρειαζομαι και μια semi-tablet/semi-κινητο κατασταση. Θελω ΚΙΝΗΤΟ καθαρα!

Απτον κυκλο μου ξερω 2-3 ακομα που εκαναν πισω στις 4.7''.

 

Και φυσικα διαβαζοντας τις αποψεις σε διαφορα τεχνολογικα φορουμ καταληγω οτι το προβλημα δεν ειναι μοναχα δικο μου, αλλα μαλλον πολλοι ειναι αυτοι που ειναι τουλαχιστον διστακτικοι να προχωρησουν σε 4.7'' ως main κινητο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενας ειναι ο υποφαινομενος που εβλεπε καλη περιπτωση να αλλαξει το s1 με το s3 μεχρι που το ειδα απο κοντα και διαπιστωσα οτι παραειναι μεγαλο. Εγω προσωπικα συνηθισα με 4'' και δεν ψηνομαι να ανεβω ουτε στις 4.3 του s2, σκεψου πως μου φαινονται οι 4.7. Εξαλλου tablets εχω και μαλιστα 2, δεν χρειαζομαι και μια semi-tablet/semi-κινητο κατασταση. Θελω ΚΙΝΗΤΟ καθαρα!

Απτον κυκλο μου ξερω 2-3 ακομα που εκαναν πισω στις 4.7''.

 

Και φυσικα διαβαζοντας τις αποψεις σε διαφορα τεχνολογικα φορουμ καταληγω οτι το προβλημα δεν ειναι μοναχα δικο μου, αλλα μαλλον πολλοι ειναι αυτοι που ειναι τουλαχιστον διστακτικοι να προχωρησουν σε 4.7'' ως main κινητο.

ε δε το λες και semi tablet , πιστευω οτι απεχει αισθητα απο το note

 

η αληθεια ειναι οτι κι εμενα γνωστοι μου εκφραζουν προβληματισμο ως προς το μεγεθος στη πραξη ομως οι διαφορες αν εχεις μαθει σε 4 " δεν ειναι δα και τοσο φοβερες

 

δε σου κρυβω οτι σε αρκετες περιπτωσεις θα σου φανει τεραστιο, ειδικα μεχρι να το συνηθισεις, αλλα οχι σε σημειο που να γινει δυσχρηστο και οχι σε σημειο που να το μετανιωσεις τη hd οθονη του με το ανυπαρκτο πιξελιασμα

 

τελοσπαντων αυτο για μενα δεν ειναι προβλημα , ανηκει στα θετικα της συσκευης και ηταν βασικος λογος αγορας

 

πιο πολυ σαν προβλημα βλεπω το γεγονος οτι τα nexus δεν παιρνουν sd και δεν εχουν ραδιοφωνο

 

ΥΓ διστακτικοι μπορει να υπαρχουν και το καταλαβαινω, απλα βρες μου και ποσοι ειναι οι δυσαρεστημενοι χρηστες που τελικα αγορασαν τοσο μεγαλες συσκευες και δεν αντεξαν το μεγεθος..

σε οτι αφορα τη δικη μου συσκευη δε μπορω να σκεφτω και πολλους

μαλιστα φτανεις σε σημειο να γινεις "κακομαθημενος" και οτιδηποτε μικροτερο και με μικροτερη αναλυση (και ppi) να σου φαινεται λιγο και ανεπαρκες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαλια πουλαει το gs3..

 

Εγω πάντως δεν εχω δει ακομα στο δρομο GS3. Εκτός και αν τα εχουν σπιτι ως Tablet. Ενταξει η Ελλαδα ειναι μικρή αγορα αλλα εγω τηλεφωνο μεγαλυτερο του Lumia 800 ή του optimus7 που εχω τωρα δε θελω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω απο την αλλη εχω δει αρκετα, ομως οπως σωστα λες οι πωλησεις στην ελλαδα δε λενε και πολλα..

 

παντως μου ακουγεται πολυ περιεργο αν μιλαμε για smarthpone που τελικα μια χαρα χωραει στη τσεπη σου και μπορεις να χειριστεις σχεδον μια χαρα με το ενα χερι , γιατι ενοχλουν οι μεγαλες οθονες που ειναι το πιο βασικο εργαλειο σε μια τετοια συσκευη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημέρα ..μια απορία....κατα καιρούς διαβάζω γενικά σε forum " το τάδε κινητό θα βγεί" κτλ κτλ (που κάνουν πάνω από 400€...)

 

 

συγνώμη... πόσοι έλληνες μπορούν στην εποχή μας να δίνουν τόσα πολλά χρήματα για κινητά?

 

απο περιέργεια και μόνο θα με ενδιέφερε να δω μια λίστα με το πόσες πωλήσεις στην ελλάδα έκανε το κάθε μοντέλο κινητών...

 

 

κρίση σου λέει ο άλλος.... :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αυτη την στιγμή , στα 320 ευρώ αγορά , δεν παίζει καλύτερο Android απο το Nexus. Με HD οθόνη και κάμερα που είναι καλή για 5άρα και 16Gb. Υπάρχουν αρκετοι συμβιβασμοι , αλλα το τελικό προιον είναι πολύ καλά δεμένο και σίγουρα πολύ καλύτερο σε Software απο ότι κυκλοφορεί εκει έξω σε Android. Στην τελική αυτο που έχει σημασία είναι το Software που έρχεται απ'ευθείας απο την Google.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συγνώμη... πόσοι έλληνες μπορούν στην εποχή μας να δίνουν τόσα πολλά χρήματα για κινητά?

 

Μια επιδοτηση απο δω μια απο εκει γινεται και κανενα δωρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...