Προς το περιεχόμενο

Σε θυμουνται ολες...


Pireotis88

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν εχεις κοπελα.... βεβαια το ιδιο ισχυει και για μας ..οταν βλεπουμε καποια που απορριπταμε να εχει γκομενο...Αλλα ειδικα με τις κοπελες αυτο ειναι πιο συνηθισμενο...Και βεβαια εννοειται πως σε θυμουνται αυτες που ειναι μονες του(ασχημες και ομορφες)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 119
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μου έχει τύχει πολλές φορές να λέω σε μια κοπέλα ότι είναι ωραία, ότι μ'αρέσει κτλ και να μου κάνουν τα γλυκά μάτια οι φίλες της. Γενικά οι γυναίκες κάτι παθαίνουν όταν είσαι με άλλη γυναίκα, ιδιαίτερα αν είναι ωραία.

 

Ο Criss Rock είπε κάτι αστείο σ' ένα stand up: αν ο άντρας δει άλλο άντρα με μια ωραία γυναίκα θα σκεφτεί "θέλω και γω μια γυναίκα ΣΑΝ και αυτή" ενώ αντίστοιχα η γυναίκα θα σκεφτεί "θέλω ΑΥΤΟΝ τον άντρα". Έχει μια δόση αλήθειας το συγκεκριμένο..

Επεξ/σία από Skylined
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό συμβαίνει λόγω... του ότι είσαι ήδη "επιλεγμένος" από μια γυναίκα. Για να σε θέλει η άλλη, κάτι καλό θα έχεις. Ουσιαστικά το να είσαι ήδη με κάποια ανεβάζει την αξία σου στα μάτια κάποιας άλλης.

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι που μου το ελεγε η ξαδερφη μου. Πηδα τες ολες, μην αφηνεις καμια, ασχημες, ομορφες, ολες. Σε λιγο διαστημα θα εχεις ανεβασει τοσο πολυ τις "μετοχες" σου που θα κανουν ουρα απο πισω σου. Μακαρι να ημουν αντρας ελεγε με το μυαλο που εχω σαν γυναικα. Με την ωρα θα τις ειχα ολες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισχύει αυτό, δεν μιλάω για 40άριδες παντρεμένους, αλλά η σωστή γυναίκα δίπλα σε έναν άντρα δίνει την επιβεβαίωση στις άλλες γυναίκες ότι είναι και αυτός σωστός άντρας...

 

όσο για το "που πάτε και τις βρίσκεται" εντάξει δεν στέκει, γιατί καταρχήν αν δούμε την μάπα μας στον καθρέπτη νομίζουμε ότι είναι ωραία επειδή την έχουμε συνηθίσει. αν δούμε μια φίλη/φίλο μας τον έχουμε συνηθίσει, διότι (ειδικά στους άντρες) όταν κάποιος έχει πολύ ωραία γκόμενα λένε "κοίτα τον μαλακά τι γκόμενα έχει", εκείνη την ώρα η αντροπαρέα ας κοιταχτεί μεταξύ τους, θα δουν ότι και αυτοί παρόμοιοι είναι... το ίδιο και στις κοπέλες, εκτός ότι δεν ξέρετε τι είναι αυτή που "βρήκαμε" το ωραίο είναι τελείως υποκειμενικό, και στο κάτω κάτω και μοντέλο της victoria secret να ήσασταν και όντως η επόμενη να μην έκανε για μοντέλο δεν σημαίνει πως ψάχνουμε το μπούτι με την λιγότερη κυτταρίτιδα κλπ οπότε δεν μας απασχολεί κιόλας τόσο αυτό το κομμάτι. Έχω ακούσει γυναίκες να χαρακτηρίζουν άλλες "σάπιες" και να είναι νορμαλ κοπέλες, οπότε προς τι η όλη "επιθετικότητα" στα άλλα θηλυκά;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λογική "κάτι καλό θα έχει για να έχει γκόμενα" ανήκει κι αυτή στη θαυμαστή κοσμοθεωρία των γυναικών. Να είναι μαλάκας ας πούμε δεν γίνεται. Α ναι ξέχασα, μόνο όταν σας παρατάνε γίνεται αυτομάτως μαλάκας.

 

Είναι μπαναρισμένος και ο κάλαντας να μας πει την άποψη του.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λογική "κάτι καλό θα έχει για να έχει γκόμενα" ανήκει κι αυτή στη θαυμαστή κοσμοθεωρία των γυναικών. Να είναι μαλάκας ας πούμε δεν γίνεται. Α ναι ξέχασα, μόνο όταν σας παρατάνε γίνεται αυτομάτως μαλάκας.

 

Φυσικά και δεν ανήκει σε καμιά γυναικεία κοσμοθεωρία. Για να έχει γκόμενα κάποιος, με κάποιο τρόπο την κέρδισε, δε τη βρήκε στα γαριδάκια. Και συνήθως αυτό σημαίνει ότι έχει στοιχεία πάνω του που τον κάνουν "καλή επιλογή" για ένα θηλυκό.

 

ΥΓ: Το "μαλάκας" με την έννοια που το λες, δεν είναι κακό για μια γυναίκα. Ίσα-ίσα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταλάβει κανεις πως δουλευουνε οι γυναίκες να μου πει και μενα΄...

 

Όχι , δεν ζηλεύουνε επειδή τα έφτιαξες με την φίλη τους , ζηλεύουνε γιατί ένας ακόμα ,

 

θα πάψει να τις γουστάρει....

 

Γενικά , γνώμη μου , όσο περισσότερο φτύσιμο ρίχνεις στις γυναίκες , τόσο σε γουστάρουνε...(αποδεδειγμένα).

 

Και όσοι απο μας έχουμε παραμείνει ρομαντικοί , καλά θα κάνουμε να καταλάβουμε ότι

 

λουλούδια , αγάπες , τραγούδια κλπ , ΔΕΝ γουσταρουνε οι σημερινές γυναίκες...

 

(πραγματικά σε περνάνε για ανώμαλο αν τα κάνεις αυτά....).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι που μου το ελεγε η ξαδερφη μου. Πηδα τες ολες, μην αφηνεις καμια, ασχημες, ομορφες, ολες.

 

Έπρεπε εκείνη τη στιγμή να της τον πετάξεις στη φόρα κατευθείαν να δεις τι θα κάνει.

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...