Προς το περιεχόμενο

Υπολογιστης κομματι κομματι.


stelakos7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας ειναι το πρωτο θεμα που ανοιγωκαι σαν τελειως ασχετος στους υπολογιστες ζηταω την βοηθεια σας... Θελω οπως ειδατε και στον τιλο μου να χτησω ενα pc κομματι κομματι απο την αρχη... Θελω να βαλω μεσα πραγματα ωστε να μπορω να παιζω παιχνιδια με υψηλες προδιαγραφες και με καλα γραφικα αλλα να ειναι και φτηνο αν γινετε... Θελω την βοηθεια σας οτι μπορειτε να μου προτινετε... (οχι επιστιμονικα παρακαλω :) )

 

Επισεις εχω ενα παλιο pc του 2004 αλλα δεν ξερω αν μπορω να το αναβαθμισω λογο οτι ειναι πολυ παλιος και ενδεχετε να μην ειναι συμβατος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και καλωσήρθες! Για αρχή συμπλήρωσε αυτή τη φόρμα:

 

Για αγορά υπολογιστή

 

 

Αναφέρουμε:

 

Ποσό που διαθέτουμε :

 

Χρήση υπολογιστή :

 

Ειδικά προγράμματα που θα χρησιμοποιήσουμε:

 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε οθόνη? Αν όχι ποια οθόνη έχουμε και αν σκεφτόμαστε να αγοράσουμε μελλοντικά μια άλλη.

 

Αν στη σύνθεση χρειαζόμαστε και πληκτρολόγιο,ηχεία,ποντίκι?

 

Τοποθεσία στην οποία βρισκόμαστε ( για την επιλογή κατάλληλου καταστήματος).

 

Αν τα κομμάτια που θέλουμε να αγοράσουμε θέλουμε να είναι απο ένα κατάστημα ή επιθυμούμε την αγορά απο διαφορετικά καταστήματα?

 

Αν επιθυμούμε να συναρμολογηθεί το σύστημα στο κατάστημα(στην περίπτωση που δεν γνωρίζουμε πως να το συναρμολογήσουμε) ή το σύστημα θα στηθεί απο τον ενδιαφερόμενο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον για το ποσο δεν εχω καποιο συγκεκριμενο και τα κοματια δεν θα τα παρω κατευθιαν ολα θα τα περνω σιγα σιγα. το σιστημα μαλλον θα στηθει απο καποιον γνωστο μου και η χρηση του υπολογιστη θα ειναι για gaming (diamplo III, lineage2, lol, κτλ...) δεν χρειαζομαι πληκτρολογιο ποντικι και τα σχετικα και οθονη θα το σκευτω αργοτερα... Μενω περιστερι και δεν εχω προβλημα να αγορασω πραγματα απο οποιοδηποτε καταστημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν προσδιορίσεις το ποσό δεν γίνεται τίποτα φίλε μου, δυστυχώς. Γίνεται μηχάνημα και με 600 ευρώ γίνεται και με 3000.

 

Καλύτερα πάντως να μαζέψεις τα χρήματα -όσα κι αν είναι αυτά- και να τα πάρεις όλα μαζί. Δεν κερδίζεις κάτι αγοράζοντας έτσι, μάλλον χάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε σας ειπα με λιγα λευτα οσο ποιο οικονομικο γινετε αλλα και αξιοπηστο ειναι καλο... αν γινετε να φτιαξω δηλαδη ενα καλο μηχανιμα και με 700-800 ευρω θα ηταν μια χαρα αν ειναι παραπανω απλα θα κανω υπομονη και θα περιμενω να μαζεπσω κιαλα λευτα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια οθόνη έχεις τώρα; Αν έχεις καμια 17αρα 1280*1024 και δεν σκοπεύεις να την αλλάξεις σύντομα τσάμπα λεφτά η 7870.

Κατα τ' αλλα +1στη σύνθεση του Δεινο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...