Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy Nexus 299€ (Μονο για μελη) στο πλαισιο


alexx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ημουν ετοιμος να το τσιμπήσω, (και να απορρίψω ένα hts sensation μτχ) αλλά ανακάλυψα πως δεν έχιε ραδιόφωνο...Ελεος.

 

Κρίμα και μου φάνηκε καλή συσκευή. Καλή οθόνη με υψηλότατο pixel density.

Ραδιοφωνο εχει ομως το αλλο κινητο που σου δινει δωρο :P

Οντως η ελλειψη του ειναι και για μενα μειον και δεν εχω καταλαβει ποιο το νοημα να μην του βαλουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Προώθηση data plans εταιρειών εξωτερικού.

Οι ξένοι το έχουν λιγο χ€σμένο το FM radio, οπως θα το εχουμε κι εμεις σε μερικα χρονια :P

 

Και δεν καταλαβαινω προς τι ο ντορος για το ραδιοφωνο. Στην τελικη παρτε ενα τρανζιστορακι απ τη λαϊκη... Κι εγω το θεωρουσα "πολυ χρησιμο" μεχρι που ανακαλυψα οτι ακουω ΜΟΝΟ στο αυτοκινητο :P

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όποιος ψάχνει καλό σμαρτ ας το πάρει, το πολύ να πέσει κανα 40αρι ως τις γιορτές...

Και γω τοσο υπολογιζω αλλα στον σκρουτζ. Το παιρνεις τωρα μαζι με τα δωρακια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω ποτε δεν ακουω ραδιο, τις λιγες φορες που θα θελησω να ακουσω μουσικη απ'το κινητο μου, θα ειναι κατι που μ'αρεσει σιγουρα και το εχω περασει εγω μονος μου. αλλα αν καποιος το χρησιμοποιει ετσι, οτνως, ειναι μια αξιοσημειωτη ελλειψη

Eλα ομως που το nexus δεν παιρνει ουτε εξτρα SD για να το φορτωσεις πραμα. Εχει βεβαια μπολικη ενσωματωμενη μνημη, αλλα εκ πειρας, καποια στιγμη θα χρειαστει σιγουρα εξτρα χωρος.

 

Αυτα ειναι και τα 2 βασικα του μειονεκτηματα, αλλιως θα ηταν high end τηλεφωνο. Οποιον δεν τον ενδιαφερουν αυτα, ειναι πολυ καλο κινητο σε καλη τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eλα ομως που το nexus δεν παιρνει ουτε εξτρα SD για να το φορτωσεις πραμα. Εχει βεβαια μπολικη ενσωματωμενη μνημη, αλλα εκ πειρας, καποια στιγμη θα χρειαστει σιγουρα εξτρα χωρος.

 

Αυτα ειναι και τα 2 βασικα του μειονεκτηματα, αλλιως θα ηταν high end τηλεφωνο. Οποιον δεν τον ενδιαφερουν αυτα, ειναι πολυ καλο κινητο σε καλη τιμη.

εγω πανω απο 3-4GB το πολυ μουσικη δεν χρειαζομαι. τι αλλο να περασεις, αντε καμια ταινουλα σε κανα ταξιδι ισως(?)..16GB για τους περισσοτερους users ειναι μια χαρα πιστευω.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

μια χαρά έκατσε πάντως, έλεγα να το πάρω από κάνα άλλο κατάστημα στο skroutz, αλλά το πακέτο του πλαισίου δεν ήταν κι άσχημο...

 

Edit: μυρίζομαι Multirama και Public να ρίχνουν την τιμή...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γραφεις συχνα βιντεο φαινεται το θεμα της sd

αν γραφεις συχνα βιντεο, κανεις ενα κοπο και τα περνας στο PC :P η auto upload σε dropbox κτλ!

anyways το οτι αν ειχε και expansion μεσω sd καρτουλας θα ηταν μεγαλο πλεονεκτημα ειναι το μονο σιγουρο.. αλλα και παλι η πλειοψηφια των χρηστων δεν νομιζω να αντιμετωπισει προβλημα με τα 16GB :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Samsung Galaxy Nexus Black

vodafone_cheaper.png

Κάντε σύνδεση online στο plaisio.gr και πάρτε 4 και 1/2 πάγια έκπτωση.

Αρα τελικα παιζει και επιδοτηση; (και με cosmote νομιζω συνεργαζονται) Και ποση;

Αν μπορει καποιος ας μαθει (δωρεαν ειναι) γιατι ειμαι στο εξωτερικο...

 

Επισης για το νεο nexus που αναφερθηκε εαν ακολουθησουν την τιμολογιακη πολιτικη του 2011/12, τυπου "SII->499, Nexus->599, Note->699" τοτε να περιμενετε μεγαλυτερη τιμη απο αυτη του S III !!! Εδω το S iii mini που ανακοινωσαν λενε για 399 (!) και αν το δειτε φαινεται κατωτερο των nexus/Sii.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποφάσια να μην το πάρω, διότι πετάχτηκα σε ενα γερμανο και είδα το Sony Xperia S ή καπως ετσι με 4.3" οθόνη. Ε μου φάνηκε τεράστιο, λες και ειναι κανα tabletάκι. Φαντάζομαι αυτό σε 4.65", ακομη χειρότερα.

Δε μπορώ να ξέρω δυστυχώς, πόσο πρακτικό θα'ναι στη καθημερινότητα...(θα μου πεις, μπορεις νατο αφήνεις σπιτι και να παίρνεις το μικρό :-D )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πάρεις κινητό με μεγάλη οθόνη (όπως το HTC Titan που έχω) δύσκολα ξαναγυρνάς σε κάτι μικρότερο (και μόνο για απλή χρήση τηλεφώνου, ο Τιτάνας πάντα ακολουθεί με μια δεύτερη κάρτα μέσα είτε έχω το 701, είτε το c5.00).

Αλλά με ενδιαφέρει να δουλεύει με Cosmote 2in1...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...