Προς το περιεχόμενο

ZYXEL PLA4201 500MBPS POWERLINE (crazy sundays - 43.90 €)


karetsos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα devolo (ακριβά αλλά κορυφαία σε ταχύτητες) και τα tp-link (άριστη αγορά για τα λεφτά τους) παίζουν εγγυημένα σε τριφασικό σε διαφορετικές φάσεις και μάλιστα συνεργάζονται και μεταξύ τους οι 2 μάρκες άριστα!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι δεν μας "κλέβει" πληροφορίες+ίντερνετ ο γείτονας σε αυτήν την περίπτωση;;;

 

Όσο μπορεί να παρακολουθήσει το WiFi σου, άλλο τόσο μπορεί να παρακολουθήσει το Powerline δίκτυο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε μενα ειναι σιγουρα τριφασικο γιατι απο 1 σημειο δοκιμασα σε αλλα 8 διαφορετικα δωματια που λειτουργουν σε ξεχωρες φασεις κ ηταν/ειναι οκ (ευτυχως!).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο μπορεί να παρακολουθήσει το WiFi σου, άλλο τόσο μπορεί να παρακολουθήσει το Powerline δίκτυο!

Το wifi μπορείς να το κλειδώσεις. Μπορείς να κλειδώσεις και αυτά; Αν μπορείς τότε ΟΚ. Ρωτάω γιατί έχω παραγγείλει ένα ζευγάρι και τώρα το σκέφτομαι γιατί έχω "περίεργους" γείτονες και θα βάλω σκληρό δίσκο πάνω στο δίκτυο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θυμάμαι καλά για να "ζευγαρώσουν" πρέπει να πατήσεις ένα κουμπάκι στο ένα και μέσα σε ένα λεπτό να πατήσεις και στο άλλο. Οπότε δεν θα συγχρονίζεται ο γείτονας αν δεν κάνει αυτή τη διαδικασία. Μάλλον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από ταχύτητες τι λέει? Έχω ακούσει ότι είναι μόνο για ίντερνετ και όχι για streaming ταινιών και μεταφορά αρχείων.....

 

Έχει κάποιος εμπειρία?

 

Καλημερα!

Εγω που εχω της TP-Link εχω συνδεσει το WD media player με το pc μου κ ολα τα share folders τα παιρνω κανονικοτατα!

Πολυ ευχαριστημενος , περνανε ανεπηρεαστα κ βαρια mkv αρχεια, οποτε μην το φοβασαι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα!

Εγω που εχω της TP-Link εχω συνδεσει το WD media player με το pc μου κ ολα τα share folders τα παιρνω κανονικοτατα!

Πολυ ευχαριστημενος , περνανε ανεπηρεαστα κ βαρια mkv αρχεια, οποτε μην το φοβασαι!

 

απλά από περιέργεια, όταν λες βαριά mkv, για τι bitrate μιλάμε περίπου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε πολύμπριζο συνδέεται;

 

Επισημα ολοι συνιστουν ΟΧΙ.

Ανεπισημα δοκιμαζεις αλλα θα εχεις παρεμβολες.

Εναλλακτικα, παρε μοντελο με pass-through κ κουμπωνεις το πολυμπριζο πανω του κανονικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά από περιέργεια, όταν λες βαριά mkv, για τι bitrate μιλάμε περίπου;

 

Δεν θυμαμαι να σου απαντησω , αλλα πχ παιζει τις extended εκδοσεις του L.O.T.R σε 1080 αναλυση (25gb καθε ταινια) χωρις κολληματα , κατι που με wireless συνδεση ηταν απαγορευτικο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θυμαμαι να σου απαντησω , αλλα πχ παιζει τις extended εκδοσεις του L.O.T.R σε 1080 αναλυση (25gb καθε ταινια) χωρις κολληματα , κατι που με wireless συνδεση ηταν απαγορευτικο!!!

 

εντάξει, αυτό με καλύπτει, Thanx!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...