Προς το περιεχόμενο

Σβήνει το pc και μερικες φορες κολάει η οθόνη


Mrcommander

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σβήνει το pc(κανει επανακίνηση) και μερικες φορες κολάει η οθόνη σαν να νε σπασμένη..

(το pc το συναρμολόγησα χθες μονος μου)

το κάνει μια στο τόσο...

post-247678-0-22438900-1350238961_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πες την σύνθεση σου,αναλυτικά.Αυτό που μας δείχνεις είναι κάρτα γραφικών,αλλά μπορεί να προέρχεται κ από λάθος τροφοδοτικό,αφού προηγείται επανεκκίνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α) αποστάτες στην μητρική βάλαμε σωστά έτσι ? β) βεβαιώσου ότι η κάρτα σου είναι σωστά κουμπωμένη αυτή κ η τροφοδοσία της. γ) βρες ένα άλλο τροφοδοτικό να δοκιμάσεις έστω κ χαμηλότερης ποιότητας από αυτό που έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχα με τσακωσες!! λοιπον η μητρικη δεν ειχε βασεις για το κουτι, και το κουτι μου εχει κατι σαν καρουμπαλα για να βιδωνει η μιτρικη και να μην ακουμπα στην λαμαρινα, επισης 2 βιδες δεν εβαλα πανω στην μιτρικη γτ δεν υπηρχαν θεσεις στο κουτι, η καρτα μου ειναι καλα κουμπομενη αλλα εχει 2 υποδοχες για ρευμα 2 6πινα ( και τα συνδεσα και τα 2, καλα εκανα?? )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά έκανες με τα 6πινα,αλλά θα κάψεις την μητρική σου.. πριν συμβεί αυτό λοιπόν τσέκαρε οτι η πίσω όψη της δεν ακουμπάει πουθενά σε λαμαρίνα.. βάλε μανταλάκια δεν ξέρω εγώ τι θα κάνεις αλλά φτιαξτο μέχρι να βρεις τους σωστούς αποστάτες.. Όπου δεν μπαίνει βίδα βρες αυτούς τους αποστάτες..

post-227308-0-35727800-1350242438_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλε οπωσδήποτε αποστάτες! Συνήθως περιλαμβάνονται στο κουτί. Πήγαινε σε ένα κομπιουτεράδικο & ζήτα. Το ξαναστήνεις & μετά βλέπουμε τι παίζει.

Μα πως τη ταίριαξες στο backpanel χωρίς αυτούς. Δε φάνηκε πως στραβοέκατσε;

Βάλε & ένα σύνδεσμο στο παλιό θέμα για όσους συμμετείχαν να μπορούν να δουν αυτό.

Είδες τελικά πως η έλλειψη εμπειρίας απαιτεί κάποιον έμπειρο κοντά τη 1η φορά. Χίλια δύο πράγματα έγιναν λάθος :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ μπορει να γινεται και απο αυτο? νομιζω πως δεν ακουμπα καπου... Να βαλω μανταλακια η για πλακα μου το λες?

 

Ρε παιδια πανω στα καρουμπαλα βιδωσαν οι βιδες ειναι σαν αποστατες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίσματα.

Να μη βάλεις μανταλάκια. Να βρεις αποστάτες για να κάνεις σωστή δουλειά.

Ξανακοιτάζοντας το προηγούμενο νήμα θυμήθηκα πως σου είχαμε επισημάνει επίμονα το θέμα με τους αποστάτες. Θέλεις ξύλο έτσι; :P

Μπορεί/μπορεί & όχι από αυτό αλλά δεν δικαιολογείται να είναι έτσι η μητρική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια μ@λ@κια είπα,απλά μέχρι να βρεις αυτά που πρέπει είναι προτιμότερο να το στήσεις εκτός κουτιού.. π.χ πάνω στο κουτί της Μητρικής. και να εύχεσαι να μην την τσάκισες όπως κούμπωνες μνήμες κ κάρτα..

post-227308-0-70645200-1350243165_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ μην βαρας :-D θα μαθω , Αυριο θα παω να παρω αν το δουλεψω ετσι σημερα περαζει? Δηλαδη αυτο με την μιτρικη εξηγει την φωτο?

 

ΩΧ! τι λεει ο Moviemaker?? Αν τα τσακιζα πως θα δουλεβαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια πανω στα καρουμπαλα βιδωσαν οι βιδες ειναι σαν αποστατες...

Ποιο κουτί είναι;

Αν όντως έχει υπερυψωμένες βάσεις & ταίριαξε σωστά είσαι κομπλέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σβήνει μην το δουλέψεις.. βγαλτο και στηστο εκτός κουτιού δεν είναι τιποτα δύσκολο αν θέλεις να το δουλέψεις,ετσι θα καταλάβεις και αν 100% ειναι αυτό που λεμε η συμβαίνει κ κάτι άλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σε μαλώνω :D

Αν το κουτί είχε υπερυψωμένες βάσεις αυτός είναι ο λόγος που δεν είχε αποστάτες. Προχωράμε.

Για τις επανεκκινήσεις & έλεγχο του hardware/software είσαι εδώ: http://www.insomnia.gr/topic/434908-bsod%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AC-%CF%84%CE%B9/

Διάβασε να πάρεις μια ιδέα & να ξεκινήσεις τους ελέγχους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ειναι το κουτι φοροντας την παλαια μητρικη πανω, την εβγαλα και εβαλα την καινουργια http://imageshack.us/photo/my-images/440/dsc00170gz.jpg/

 

Υποψιαζεσαι κατι? πιο να τρεξω?

 

2 φορες μου σβησε μεσα σε 2 ωρες και μου εμφανησε αυτα

post-247678-0-66183000-1350245180_thumb.jpg

post-247678-0-60394700-1350245200_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...