Προς το περιεχόμενο

Σβήνει το pc και μερικες φορες κολάει η οθόνη


Mrcommander

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 58
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αποσαφήνισε μας κάτι, όταν έλεγες σβήνει στην αρχή πάντα εννοούσες μπλε οθόνες και επανεκκίνηση ?

Οχι, κοιτα στα καλα καθουμενα κανει σβηνει (χωρισ μπλε οθονη, μπλε οθονη μου βγαλε μονο 2 φορες

Εδώ παίδες να επισημάνω πως αν είναι ενεργοποιημένο το automatic restart στο system failure πολλές φορές δε προλαβαίνεις καν να δεις τη μπλε οθόνη.Γι'αυτό & έγραψα:

Ναι αλλά πολύ εύκολα οι επανεκκινήσεις αυτές μπορεί να προέρχονται από μπλε οθόνη. Άλλο αν ο ίδιος δε το κατάλαβε ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον παιδια το φτιαξαμε το pc, Απο τις 13:30 το pc ειναι ανοιχτο θυσιασα ολα τα εγκεφαλικα κυτταρα του αδερφο μου βαζοντας τον να παιζει bf3 απο τις 16:30 μεχρι τωρα 23:00, το pc ειναι ανοιχτο 10ωρες ακριβος και παιζει βαρυ game σε ultra γραφικα 7μιση ωρες σερι.. Αν ηταν να την κανει την λαδια θα την εκανε μεχρι τωρα, τι λετε και εσεις?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο..

θέλω να πω ότι μην εμπιστεύεσαι το Hardware .. είναι ικανό για όλα,η θα δουλεύει 40 χρόνια κ δεν θα λέει να πεθάνει η θα το έχεις αγοράσει μόλις χτες,θα είναι το καλύτερο κ υπάρχει πιθανότητα να σε προδώσει.. Εμένα ένα thermaltake toughpower 750w στο 3μηνο άρχισε να μου κάνει επανεκκινήσεις στον υπολογιστή και μόνο σ'αυτο δεν είχε πάει το μυαλό μου.. μέχρι που το άλλαξα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παιδια συνεχηζει να το κανει μια στο τοσο, λεω δεν μπορει απτο κουτι θα νε θα βραχικυκλωνει, αγορασα αυτο το κουτι http://www.skroutz.gr/s/441251/Aerocool-Strike-X-One.html μπας και φταιξουν τα πραγματα αλλα τπτ.. παλυ τα ιδια!!!! ειμαι συγουρος πως κατι παιζει με το ρευμα αλλα δεν μπορω να βρω τι! Βρε μπας και ειναι μικρο το τροφοδοτικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο δυσκολο να βρω για δοκιμη καποιο αλλο, υπαρχει τροπος να το τσεκαρω αν εχει προβλημα το τροφοδοτικο καπως αλλιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...