Προς το περιεχόμενο

“Φεύγει” και η coca cola από την Ελλάδα μετά τη ΦΑΓΕ


weber122

Προτεινόμενες αναρτήσεις

έτσι και αλλιώς εγώ έχω αρχίσει να μην αγοράζω από τότε που άρχισαν καρκινογόνα στη coca cola .

και τώρα βλέπεις να φεύγει, δεν είναι και καλή συμπεριφορά εταιρίας

Ποια χρονια αρχισαν, για να ξερω αν με πιανει το οριο...

 

To 1977. Toτε αντικατεστησαν τη ζαχαρη με το σιροπι γλυκοζης/καλαμποκιου. Εδω εισαι. Διαβαστε το ολοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτους που ψαχνουν τους λογους που φευγουν επιχειρησεις, ας σκεφτουν ως επενδυτες (μυστικο: Ο καθεανας μπορει να γινει επιχειρηματιας) και ας κανει μια ερευνα αγορας για μια φανταστικη επιχειρηση.

 

Εξαλλου το ουσιαστιο προβλημα με το παρον θεμα δεν ειναι γιατι φευγουν αλλα γιατι δεν φτιαχνονται νεες επιχειρησεις.

 

οπως επισης και γιατι κλεινουν πολλες επιχειρησεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

To 1977. Toτε αντικατεστησαν τη ζαχαρη με το σιροπι γλυκοζης/καλαμποκιου. Εδω εισαι. Διαβαστε το ολοι.

 

Αφου μας ψεκασαν η μετα?

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 1977. Toτε αντικατεστησαν τη ζαχαρη με το σιροπι γλυκοζης/καλαμποκιου. Εδω εισαι. Διαβαστε το ολοι.

 

Αρα ο weber ειτε ειναι πανω απο 45 χρονων, ειτε δεν εχει πιει ποτε κοκακολα στη ζωη του...

(Το υπολοιπο 80% ολων των τροφιμων και ποτων που γραφει το αρθρο τα καταναλωνετε; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτους που ψαχνουν τους λογους που φευγουν επιχειρησεις, ας σκεφτουν ως επενδυτες (μυστικο: Ο καθεανας μπορει να γινει επιχειρηματιας) και ας κανει μια ερευνα αγορας για μια φανταστικη επιχειρηση.

 

Από την ελλάδα λογικό είναι να θέλει να φύγει και για φορολογικούς λόγους. Η Coca cola λέει ότι φεύγει επειδή δε μπορεί να δανειστεί από τις τράπεζες εδώ (λες και οι τράπεζες δε ξέρουν σε ποιες αγορές έχει παρουσία η coca cola). Όλα αυτά εμένα μου φαίνονται προφάσεις. Απλά θέλει να πάει σε χωρες που να πληρώνει λιγότερα και να μην υπάρχει τόσο αυστηρός έλεγχος στα τρόφιμα για να περνάει ότι θέλει και να μπορεί να κάνει ότι έκανε τόσα χρόνια στην Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου μας ψεκασαν η μετα?

 

Απο ψεκασμους δε γνωριζω, ενημερωσε μας εσυ που ακουγεσαι ειδικος...

 

(Το υπολοιπο 80% ολων των τροφιμων και ποτων που γραφει το αρθρο τα καταναλωνετε; )

 

Εγω φιλε μου δε καταναλωνω τιποτα που να εχει hfcs.

 

Οσο για τα αναψυκτικα τυπου light εχουν καρκινογονα οπως το κυκλαμικο οξυ που εχει απαγορευτει στην Αμερικη και σε αλλες χωρες, κυκλοφορει ομως ελευθερα στηη Ελλαδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ψεκασμους δε γνωριζω, ενημερωσε μας εσυ που ακουγεσαι ειδικος...

 

 

νομίζω αναφέρεται σε αυτό.

coca cola με ζιζανιοκτόνο

http://www.protothema.gr/life-style/health-and-life/article/?aid=190237

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικά η συμπεριφορά της coca cola την τελευταια περίοδο στην Ελλάδα είναι λίγο άσχημη ως προς τη πλευρά του καταναλωτή. δεν εμπνέει εμπιστοσύνη και από τη στιγμή που πουλάει αναψυκτικά, φαγητά αυτό είναι πολύ κακό για αυτήν και τα κέρδη της (τα ήθελε ο κ#λ@ς τη όμως :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...