Προς το περιεχόμενο

Σκεφτήκατε ποτέ ότι θα μπορούσατε να έχετε ένα ψυγείο χωρίς πόρτα;


bloggercad

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλά η τούρτα, την βάζεις με κουτί. Ένα καρπούζι 15-20 κιλών θα είναι το μισό έξω?

ποιο κουτι ρε συ?εμενα μου φτιαχνει η μανα μου μια,ενα γλυκο κατι,και το βαζει ετσι μεσα,μονο στη βαση του..το θεωρω απλα οτι ειναι μια πρωτοτυπη αλλα ανουσια φαντασια το ολο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά το όλο σκηνικό σε θέμα χώρου όντως στην πλειονότητα των νοικοκυριών (ειδικά τα ελληνικά) κάπου χάνει.. σε άλλες υλοποιήσεις όμως είναι μια χαρά. όσοι λέτε για την απόδοση κάνετε λάθος.. ο συμπιεστής θα χρειάζεται να ψύξει μόνο το κομμάτι που είναι το τρόφιμο/συσκευασία. οπότε θα το ψυχει γρηγορότερα οπότε θα "δουλεύει" λιγότερο το μοτέρ. αφού και το συστημα των σωληνώσεων απ ότι κατάλαβα θα είναι σαν συστοιχιες που θα δουλεύουν μόνο οι συγκεκριμένες που θα έχουν κάποιο αντικείμενο για ψυξη, το κάνουν ακόμα πιο αποδοτικό. ευλογα υποθέτετε ότι θα έχουμε απώλειες επειδή είναι ανοιχτού τύπου αλλά θα σας φέρω ένα παράδειγμα. δείτε πχ στα διάφορα super markets και όχι μόνο, τα ψυγεία ανοιχτού τύπου. μια χαρά κόβει ο συμπιεστής σε αυτά και δεν είναι τόσο ενεργοβόρα όσο νομίζετε. φανταστείτε τώρα και το συγκεκριμένο ψυγείο που έχει πολύ μικρότερες απώλειες σε σχέση με εκείνα τα ψυγεία...

 

το μόνο που εμένα με προβληματίζει είναι το πόσο faulty μπορεί να βγουν τέτοιες υλοποιήσεις.. γτ φανταστείτε πόσες μαγνητικές βαλβίδες και άλλα ηλεκτρομηχανικά μικροεξαρτήματα θα έχει αυτό το μαραφέτι για να λειτουργήσει.. ηλεκτρονικές πλακέτες, αισθητήρες, κλπ κλπ... αν τυχόν χαλάσει, θα σας γδίσω για να το φτιαξω! :mrgreen: :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ που μου μαθαίνεις τους όρους χρήσης! Το πρόβλημά μου εχει να κάνει με την αντιγραφή της είδησης με το original κείμενο... Εκτος αν βλεπεις το insomnia σαν ...rss reader!

 

 

 

Έχεις απόλυτο δίκιο.

 

και εγώ όποτε ποστάρω ειδήσεις από ελληνικά sites, φροντίζω πάντα να ξαναγράφω το άρθρο με δικά μου λόγια, διότι

 

- Είναι φυσικά πιό γρήγορη διαδικασία από το να μεταφέρω αυτούσιο το άρθρο

- Βάζω τη προσωπική μου πινελιά ξαναγράφοντας τα ίδια πράγματα με δικά μου λόγια

- Δεν θίγονται οι αγαπημένοι συμφορουμίτες που τους αρέσει να γκρινιάζουν για το οτιδήποτε.

 

Να κάνω ένα βήμα παραπάνω και να προτείνω την απαγόρευση μεταφοράς άρθρων από ελληνικά sites, μπάς και τους κάνουμε διαφήμιση. Απο τώρα και στο εξής αποκλειστικά μεταφράσεις ξένων sites.

 

Το ψυγείο by the way ψιλο ότι ναναι το βλέπω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ που μου μαθαίνεις τους όρους χρήσης! Το πρόβλημά μου εχει να κάνει με την αντιγραφή της είδησης με το original κείμενο... Εκτος αν βλεπεις το insomnia σαν ...rss reader!

 

αγαπητε billdane,μαλλον καλα εκανε και σου εδειξε τους ορους χρησης γιατι απ'οτι φαινεται λες τα δικα σου.

 

εκτος βεβαια και αν η αναφορα ηταν για i-phone,οποτε δε νομιζω να επαιζε προβλημα ε.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

 

 

αγαπητε billdane,μαλλον καλα εκανε και σου εδειξε τους ορους χρησης γιατι απ'οτι φαινεται λες τα δικα σου.

 

εκτος βεβαια και αν η αναφορα ηταν για i-phone,οποτε δε νομιζω να επαιζε προβλημα ε.

 

Οπως φαινεται το πρόβλημα είναι δικό σου και οχι δικό μου, οπότε απο εξυπνάδες χορτάσαμε...

 

Κατα τα αλλα δειξε μου που λέει πως πρέπει να κοπιάρεις αυτούσια θέματα από άλλα sites!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως φαινεται το πρόβλημα είναι δικό σου και οχι δικό μου, οπότε απο εξυπνάδες χορτάσαμε...

 

Κατα τα αλλα δειξε μου που λέει πως πρέπει να κοπιάρεις αυτούσια θέματα από άλλα sites!

 

Διαδικασία Υποβολής ειδήσεων

πουθενα δεν αναφερεται οτι δεν πρεπει να κοπιαρεις.

Με απλη αναγωγη,καταληγεις σε αυτο που ρωτας.

 

για περισσοτερες πληροφοριες και παραπονα παρακαλω επικοινωνησε με τον

dimitris2006

 

ή χρησιμοποιησε την αναφορα,εαν κρινεις οτι αυτη η είδηση αντιβαίνει σε κάποιον κανονισμο.

 

Απο Διαδικασία Υποβολής ειδήσεων πάλι:

"Σε περίπτωση που δε συμμερίζεστε τη σπουδαιότητα της είδησης για διαφόρους λόγους, απλά αγνοήστε την."

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω αυτό που λέει στην περιγραφή του subforum:

 

Καταχωρήστε την είδηση που έχετε γράψει η έχετε βρει σε άλλη ιστοσελίδα και ανάλογα με τις ψήφους που θα δεχθεί από άλλα μέλη, μπορεί να εμφανιστεί στη κεντρική σελίδα του Insomnia.gr

 

Τεσπα αποφασίστε τι θέλετε μη μπαίνουμε τσάμπα στον κόπο.

 

Δε νομίζω να κερδίζεις και κανα βραβείο άμα μαζεύεις "παραπάνω hits".

 

Έλεος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον σαν concept αλλά μέχρι εκεί. Δεν μπορείς να ψύξεις κάτι αν το μισό είναι έξω απο το ψυγείο. Και αν καταφέρεις να το κάνεις θα έχεις τρελή κατανάλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εγώ κατάλαβα ότι θα υπάρχουν κουτιά τα οποία θα μπαίνει μέσα η τροφή και θα ψύχεται ρε παιδιά :P?

 

Ή εγώ είμαι έξυπνος ή είμαι πανηλίθιος που κατάλαβα λάθος :D:

 

Βάζεις τη τροφή σε αυτό το μαύρο"κουτί"(αντί για τάπερ ή ότι βάζεις τώρα στο κανονικό ψυγείο)το οποίο προφανώς και θα κυκλοφορεί και για 0.5KG 2-3-5kg,Over 10Kg.Καρπούζι θα το κόβεις φετούλες και θα το βάλεις μέσα,και ούτω κάθεξής.

 

Anyway ίσως να βοηθάει σε ένα μαγαζί(Ειδικά σε κάβες ή εστιατόρια κτλ)αλλά δε πρόκειται να δούμε θαρρώ κάτι τέτοιο σε σπίτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To concept φαντάζομαι πως μπορεί να διαμορφωθεί ανάλογα με τις ανάγκες που επιθυμεί ο καθένας, το σχήμα πρέπει να είναι απλά ενδεικτικό. Εννοείται πως το ψυγείο το συνοδεύουν τα ειδικά κατασκευασμένα τάπερ για την περισσότερο οργανωμένη συλλογή της τροφής τα οποία δεν μένουν τα μισά απ' έξω αλλά το 1/3 που σίγουρα ψύχει το τρόφιμο και δεν απαιτεί τρελή κατανάλωση για να γίνει αυτό.

 

Όταν είναι άδειο, σαν κυψέλες στον τοίχο δείχνει αισθητικά ωραίο για το σπίτι όμως, όταν το γεμίσεις φαντάζομαι πως θα ντρέπεσαι να καλέσεις κόσμο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα δει και εγω ενα ψυγειο χωρις πορτα που ηταν σαν ραφι με πρασινη γελη. Πιο ωραιο ηταν. Να δω πως θα βαλουν κανα καρπουζι στο ψυγειο κερυθρα απο πανω. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...