Προς το περιεχόμενο

Eγκατασταση εφαρμογων σε κινητο Android ;;;


despoinangel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους. Θα ηθελα να ρωτησω πως βαζουμε διαφορα apps - games σε android κινητο; Μολις πριν 2-3 μερες πηρα το LG E400 και εχω κατεβασει διαφορες εφαρμογες στο κομπιουτερ αλλα δεν γνωριζω τον τροπο με τον οποιο τα κανω εγκατασταση.... Παλιοτερα σε ενα ΝΟΚΙΑ που ειχα με το που εριχνες οτιδηποτε μεσα στο κινητο κατευθειαν στην οθονη του τηλεφωνου αρχιζε η εγκατασταση... Ομως τωρα σε android πρεπει να ειναι καπως αλλιως τα πραγματα και δεν εχω καμμια ιδεα..... Μπορει καποιοσ να βοηθησει;;; Ευχαριστω! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις κάποιον file manager? (δεν ξέρω αν έχει απο την LG το κινητό,αν όχι μπες στο play store,και κατέβασε την εφαρμογή "Astro file manager")

Μετά βρες που έχεις βάλει την εφαρμογή και πάτα πάνω της και κάνε εγκατάσταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν εχω τπτ τετοιο... θα το κανω τωρα απλα δεν γνωριζω σε ποιον φακελο θα πρεπει να βαζω το καθε παιχνιδι ετσι ωστε με το που το "ριχνω" να αρχιζει η εγκατασταση....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το android προωθεί το google play ως τον βασικό τρόπο εγκατάστασης εφαρμογών. Οπότε αυτόματη εγκατάσταση όπως την περιγράφεις δε γίνεται. Χρειάζεσαι λοιπόν κάποιον file manager, ώστε να μπορείς να πλοηγείσαι στους φακέλους της κάρτας μνήμης. Μέσω αυτού, και αφού αντιγράψεις τα αρχεία apk στην κάρτα μνήμης, κάνοντας κλικ πάνω σε ένα αρχείο θ' αρχίσει η εγκατάσταση της εφαρμογής. Υπάρχουν επίσης κάποιες εφαρμογές, όπως το QtADB ή o Droid Manager, που μέσα σε όλες τις λειτουργείες για τη διαχείριση της συσκευής που διαθέτουν, έχουν και επιλογή εγκατάστασης αυτόματα από το pc(εφόσον η συσκευή είναι συνδεδεμένη).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να υποθέσω πως χρησιμοποιείς κανονικά και το play store, έτσι?

ναι δεν εχω αλλαξει κατι....

 

οκ θα κανω οτι μου ειπατε και βλεπουμε.... χαχαχα ελπιζω να γινουν ολα οκ.... ευχαριστω πολυ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

“Δεν έχετε αποκτήσει πρόσβαση στην εφαρμογή Google Play Store με αυτόν τον λογαριασμό ηλεκτρονικού ταχυδρομείου από τη συσκευή σας."

 

Αυτο το μηνυμα βγαινει μολις συνδεθω στο google play store.... Τι κανω;;; δεν καταλαβα..... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθόλου μπέρδεμα.

 

Θα μπεις από το κινητό σου στην εφαρμογή play και από εκεί θα κατεβάζεις ότι θέλεις. Δεν υπάρχει λόγος να κατεβάζεις εφαρμογές στον υπολογιστή σου και να προσπαθείς να τις περάσεις μετά στο κινητό.

 

Ακόμη και οι εφαρμογές που δεν είναι δωρεάν κοστίζουν ελάχιστα και καλό θα ήταν να τις αγόραζες για να βοηθήσεις τον developer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...