Προς το περιεχόμενο

προβληματα samsung galaxy sii


iwannart

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια εχω καποια προβληματακια με το τηλεφωνο μου γιατι ειμαι και λιγο ασχετη και θα ηθελα οποιοσ εχει χρονο να με βοηθαγε καπωσ αν μιλαγαμε σε καποιο σταθερο γιατι δε ξερω τι να κανω.

 

προβλημα 1, εχω βαλει καρτα sd και εχω περασει μουσικη οπου πηδαει τα τραγουδια τα κοβει δεν τα παιζει ολα κλπ και πολλεσ φορεσ σταματαει κολλαει το τηλεφωνο και κανει εναν θορυβο και για να ξεκολλησει βγαζω αναγκαστικα τη μπαταρια...

 

προβλημα 2, οταν μιλαω στο handsfree ο συνομιλητησ μου ακουει ολη τη φασαρια του δρομου καπου ειχα διαβασει να πατησω το κουμπι σιγαση αλλα οτν το κανω δε με ακουει καθολου...

 

προβλημα 3, και βασικο δεν αναγνωριζει το κινητο ο υπολογιστησ μου. εκανα update τα παντα... το προβλημα μενει οποτε δε μπορω να συγχρονισω τιποτα...

 

προβλημα 4, ενω το τηλεφωνο εχει απο μονο του αρκετη μνημη κανω καποια προγραμματα παιχνιδια update και μου βγαζει εικονοδιο και μηνυμα πωσ δεν εχω χωρο επαρκη...

 

μεχρι στιγμησ αυτα θυμαμαι θελω καποιον να με βοηθησει πραγματικα μπασ και το λυσω το θεμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχουμε και λεμε

για την σιγαση ειναι απολυτα λογικο οταν βαζεις το μικροφωνο σε σιγη να κλεινει τελειως.Να απομονωσει την φασαρια δεν υπαρχει περιπτωση αν δεν εχει noise cancelation αλλα κ παλι δεν ειναι απολυτα αποτελεσματικο

 

το τηλεφωνο εχει αρκετη μνημη ναι αλλα τα παιχνιδια/εφαρμογες που εχεις περασμενες τα μεταφερεις στην καρτα μνημης η τα αφηνεις ετσι οπως ειναι;

 

για να σου αναγνωρισει το τηλεφωνο ο υπολογιστης το συνδεεις κ πρεπει να σου εχει επιλογες(ειτε οταν το συνδεεις ειτε μεσα στις ρυθμισεις)τι ενεργεια θες να γινεται οταν γινεται συνδεση με υπολογιστη.Εσυ θες μεταφορα αρχειων κλπ

 

το οτι πηδαει τραγουδια κλπ ειτε δεν εχουν περαστει σωστα ειτε εχει προβλημα η καρτα μνημης ειτε χρειαζεται τρομερη ανασυγκροτηση.

 

 

 

καλωσορισες στο insomnia.gr!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρόβλημα ένα : από που κατέβασες τα τραγούδια και ποσό σίγουρη είσαι πως δεν έχουν ιούς

πρόβλημα δυο : ένα Bluetoot μπορείς να πάρεις

πρόβλημα τρία : αν δεν σου βγάζει επιλογή σύνδεση όταν το βάζεις τότε βγάλε το πρόγραμμα από τον υπολογιστή και ξανά βαλτό

​ πρόβλημα τέσσερα: τα παιχνίδια καταλαβανουν πολύ χώρο στον δίσκο αρά έχει δίκιο το κινητό και σου βγάζει το μήνυμα

τέλος αν δεν έχεις πρόβλημα με το τι θα χάσης εφαρμογές και επαφές κανε format

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο πρόβλημα το είχα και εγώ. Λύθηκε με την αναβάθμιση σε ICS. Το έχεις αναβαθμίσει; Αν το έχεις αναβαθμίσει και έχεις πάλι πρόβλημα τότε δοκίμασε με κάποιο άλλο πρόγραμμα αναπαραγωγής.

Το PowerAMP είναι το καλύτερο. Επίσης παρόμοια προβλήματα υπάρχουν με τα φτηνά bluetooth handsfree. Δοκίμασε από κάποιον γνωστό σου το sony mw600 και αν λυθεί το πρόβλημα σημαίνει πως φταίει το bluetooth.

To δεύτερο είναι καθαρά θέμα handsfree.

Το τρίτο και ποιο σοβαρό πρόβλημα δυστυχώς το έχει πολύς κόσμος. Το πρόγραμμα συγχρονισμού της Samsung είναι για τα πανηγύρια και έχει πολλά προβλήματα ειδικά στα XP. Σου συνιστώ να καταφύγεις σε λύσεις τρίτων κατασκευαστών. Τις επαφές σου κάντες επαφές google ώστε να συγχρονίζονται αυτόματα με το gmail και μετά βρες ένα πρόγραμμα που συγχρονίζει gmail με outlook και είσαι ένταξη. Κάνε μια αναζήτηση θα βρεις ότι χρειάζεσαι.

Για τα υπόλοιπα πήγαινε στο ρυθμίσεις/περισσότερα/βοηθητικά προγράμματα USB/ και επέλεξε το σύνδεση συσκευής αποθήκευσης σε υπολογιστή. Έτσι η μνήμη του τηλεφώνου θα είναι προσβάσιμη από τον υπολογιστή σου και μπορείς να συγχρονίσεις τα αρχεία σου με οποιοδήποτε πρόγραμμα συγχρονισμού.

Αν πάντως θες να δοκιμάσεις με το πρόγραμμα της Samsung τότε πρέπει να κοιτάξεις τις ρυθμίσεις του firewall σου αλλά και του antivirus σου αν αυτό έχει firewall. Μην διστάσεις να κάνεις ένα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία. Για το ίδιο θέμα τους πήρα και εγώ τηλέφωνο και με εξυπηρέτησαν μέχρι που ανακάλυψα πως ακόμα και όταν συνδεόταν κανονικά το τηλέφωνο το πρόγραμμα δεν λειτουργούσε σωστά!

ΠΡΟΣΟΧΗ !!! Αν ο υπολογιστής σου δεν βλέπει καθόλου το τηλέφωνο τότε σημαίνει ότι για κάποιο λόγο δεν εγκαταστάθηκαν σωστά οι drivers. Σε αυτήν την περίπτωση κάνε απεγκατάσταση το πρόγραμμα της Samsung και επανεκκίνησε. Κατέβασε τους drivers της συσκευής από το internet και εγκατέστησέ τους χειροκίνητα πριν συνδέσεις τη συσκευή. Συνέδεσε μετά την συσκευή και αν και πάλι δεν μπορείς να το δεις στην οθόνη "Ο Υπολογιστής μου" σημαίνει ότι έχει πρόβλημα το τηλέφωνο σου οπότε τράβα γραμμή για την αντιπροσωπεία.

Όσον αφορά τη μνήμη του τηλεφώνου πρέπει να ξέρεις πως δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ολόκληρη για εγκαταστάσεις προγραμμάτων. Αν πας στο ρυθμίσεις/χώρος αποθήκευσης θα δεις πως η μνήμη της συσκευής για εγκαταστάσεις προγραμμάτων είναι περίπου 2gb. H υπόλοιπη ενσωματωμένη μνήμη είναι για αρχεία media και αναφέρεται ως συσκευή αποθήκευσης USB ενώ η κάρτα αναγράφεται ως κάρτα SD. Αν πάντως στο πεδίο Μνήμη συσκευής δείχνει να υπάρχει χώρος διαθέσιμος τότε 2 πράγματα μπορεί να συμβαίνουν. Ή έχει πρόβλημα η ενσωματωμένη μνήμη ή έχεις φάει κάποιον ιό και σου έχει κάνει το τηλέφωνο σμπαράλια. Έχε υπόψη σου ότι πολλά από τα προγράμματα που κυκλοφορούν σπασμένα σε συλλογές torrents είναι μολυσμένα και πρέπει να τα ελέγχεις με antivirus πριν τα εγκαταστήσεις. Ελπίζω να βοήθησα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

3) Πρεπει να κατεβασεις το Kies απο την ιστοσελιδα της samsung και θα περασει τους drivers. Ετσι θα κανεις και αναβαθμιση λειτουργικου που παιζει να λυσει το 1)

 

Γενικα θα εκανα ενα Hard Reset (καπου στις Ρυθμισεις ειναι, Επαναφορα Ρυθμισεων θα σου λεει) καθως και ενα format στο Storage (επισης καπου στις ρυθμισεις). Εχε στο μυαλο σου πως θα χασεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ με αυτον τον τροπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...