Προς το περιεχόμενο

PIPO Smart S1 7" Android 4.1.1 Focalprice 82.79$ (με coupon)


kamui

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

H αναλυση ειναι τυπικη για τις φθηνες αυτες συσκευες.

Πολλοι γκρινιαζουν οτι δεν ειναι βελτιστοποιημενα πολλα site για κατω απο 1024 πιξελ μηκος, αλλα εγω λεω οτι ειναι παραπανω απο μια χαρα για 65 ευρω!

 

Εγω πληρωσα με paypal.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 409
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators

Και αν βαλω +20, δεν αξιζει να βαλω αλλα 20 για να παρω το fire? Και μετα δεν αξιζει +20 για κανα alcatel απο ελληνικο μαγαζι? Και μετα αλλα 30 για το nexus?

Δεν βγαζεις ακρη ετσι :P

Εγω ηθελα το απολυτως φθηνοτερο απλα για να "δω" πως ειναι σε αισθηση, ογκο κτλ. Οποτε ηδη τα +15 αυτουνου ειναι το οριο. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι δεν είπα το αντίθετο. άλλωστε αν μπεις σ'αυτή τη διδαδικασία στο τέλος δίνεις τα 3πλάσια λεφτά. με το καλό να το παραλάβεις φίλε μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και αν βαλω +20' date=' δεν αξιζει να βαλω αλλα 20 για να παρω το fire? Και μετα δεν αξιζει +20 για κανα alcatel απο ελληνικο μαγαζι? Και μετα αλλα 30 για το nexus?

Δεν βγαζεις ακρη ετσι :P

Εγω ηθελα το απολυτως φθηνοτερο απλα για να "δω" πως ειναι σε αισθηση, ογκο κτλ. Οποτε ηδη τα +15 αυτουνου ειναι το οριο. :)[/quote']

 

Σωστο ο ος !!!

Παντως για καποιο φιλο πιο πανω που αναφερει για υποστηριξη 3g απ οτι βλεπω υποστηριζει το συσκεκριμενο tablet με καταλληλο βεβαια usb 3g στικακι.

 

Αποστολή από το MT11i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά θα πληρώσουμε τελωνείο αν το παραγγείλουμε;

Gps δέκτη έχει;

 

Να το πούμε για 100000000000000000000 φορά και πρέπει να μπει sticky σίγουρα. ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ έρχεται εκτός Ευρωπαϊκής ένωσης και κάνει πάνω από 50$(αν δεν κάνω λάθος). ΠΡΕΠΕΙ να περάσει τελωνείο.

Τώρα συνθήκες όπως

1) ένδειξη Gift

2)Να αναγράφεται αξία μικρότερη των 50$ στο πακέτο

3) επειδή το βλέπει μικρό πακέτο ο τελωνειακός και λέει άστο πάμε για τις "μεγάλες μπάζες"

4) Υψηλός φόρτος εργασίας στα τελωνεία οπότε λένε ότι και στο (3) αφήνουν το πακέτο να περάσει χωρίς να εκτελωνιστεί.

 

Η ΕΡΩΤΗΣΗ "ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΕΛΩΝΕΙΟ?" ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ!!!!!! ΜΠΟΡΕΙ ΝΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΟΧΙ.

 

Επίσης από Ασία η αποστολή μέσω ΕΜS έχει πολλές πιθανότητες να μην ελέγχει το πακέτο, ίσως πολύ φόρτου δεν ξέρω. Παρακαλώ μην κάνετε κάθε φορά την ίδια ερώτηση σε όλα τα threads για tablet κατάντησε trolling!

 

Τεχνικές για να μειώσεις την πιθανότητα εκτελωνισμού είναι:

α) Επιλογή EMS για αποστολή

β) Αναγραφή αξίας του πακέτου μικρότερης των 40$-50$ ή ως gift

 

Υ.Γ.

 

Όσο για GPS γι αυτό πάντα δίνεται το Link του προϊόντος ώστε να το μελετάει όποιος ενδιαφέρεται.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ αν

εχει μεσα στη συσκευασια adapter για την

πριζα, η πρεπει να αγορασω?

 

 

Package Includes

* Tablet PC

* User Manual

* USB Cable

* OTG Cable

 

Λογικά όχι αλλά αν έχεις smartphone φαντάζομαι ο φορτιστής του θα κάνει μια χαρά. Επίσης για κάτι τέτοια το youtube δίνει πολλές απαντήσεις μέσα από unboxing video

 

http://www.youtube.com/watch?v=3H5CVivfAug

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν εχει, αλλα ειτε χρησιμοποιεις θυρα USB απο το PC σου, ειτε υπαρχων φορτιστη, ειτε αγοραζεις απο ebay με 0.8 ευρω :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνήθως αυτά τα tablets δεν φορτίζουν από usb, ούτε κάνει ο φορτιστής από κάποιο smartphone. απλά πέρνεις έναν πάμφθηνο αντάπτορα από το μαγαζί της γειτονίας σου πουλάει ηλεκτρικά/ηλεκτρονικά είδη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει μεσα καλωδιο USB -> dc in. :)

Αρα οποιαδηποτε USB κανει.

 

αυτό που το είδες;

 

επαναλαμβάνω: δεν φορτίζει από usb και επίσης είναι λίγο μπελαλίδικο αν βρείτε έξτρα φορτιστή. το site τους πάντως δεν έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Φιλε μου, τι δεν καταλαβαινεις;

 

http://www.youtube.com/watch?v=3H5CVivfAug

Δες το unboxing, στο 3:45 δειχνει ενα καλωδιο που στην μια του ακρη εχει USB και στην αλλη dc out. Αρα το συνδεεις σε οποιαδηποτε θυρα USB στην μια ακρη, και την αλλη ακρη στην καταλληλη υποδοχη του tablet και φορτιζει.

Δεν ειπα οτι φορτιζει απο τη USB ΤΟΥ TABLET, αλλα απο οποιαδηποτε USB (ειτε φορτιστη, ειτε PC, ειτε laptop κτλ), χρησιμοποιωντας το καλωδιο της συσκευασιας.

 

 

Εdit: Φορτιστες εχει οσους θες απο 0.8 ευρω εδω http://www.ebay.com/...&rt=nc&LH_BIN=1

Και απο ελλαδα απο περιπου 4 ευρω: http://e-smartbuy.gr...chk=1&Itemid=77

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι έχετε δίκιο, εγώ εννοούσα να φορτίζει από την usb θύρα του tablet και όχι από usb θύρα του υπολογιστή.

 

edit: επίσης εννοούσα είναι δύσκολο να βρεις όλον τον φορτιστή, όχι μόνο το κομμάτι χωρίς το καλώδιο. βασικά το καλώδιο με το βύσμα που μπαίνει στο tablet είναι το δύσκολο να βρεθεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...