Προς το περιεχόμενο

συνθεση gaming στα 740


καμένος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τρολλ είναι το παληκάρι. Τρολλ με δυσλεξία, μην δίνετε καμια σημασία.

Gamer HD δέυτερο προφίλ στάνταρ! Το λεει και το username.

 

 

τι λες που θα με πεις και τρολλ...δεν χανω τον χρονο μου με τετοιες βλακειες...βεβαια δικαιωμα σου να πιστεβεις οτι θελεις..;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτον αν δεν κάνω λάθος υπάρχει περίπτωση η z75 να μην βλέπει τον επεξεργαστή(να θέλει Bios update me Sandy bridge Cpu). Tι ώρα γίνεται overclock ο 3470 ? Να έρθω και εγώ να δω :P

 

Το bios update, είναι πρόβλημα των παιδιών στο vs μιας και θα το παραγγείλει συναρμολογημένο, ρε roundsmith.

Απο κει και πέρα, αν είναι τυχερός μέσω base clock να τον πάει μέχρι 3.5 (3.6 το πολύ), αλλά όπως είπε ο δεινόσαυρος δεν θα δει τρελή διαφορά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δειτε λιγο τι γραφει..υποστηριζει και τριτη γενια...http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=29323&cat=3&sub=369&pmanuf=undefined&sort=undefined&step=undefined ..και επισης αν δεν πιστευετε εμενα πιστεψτε την ασροκ τουλαχιστον... αν μπειτε εδωhttp://www.asrock.com/mb/Intel/Z75%20Pro3/ θα δειτε αυτο...Overclocking is no longer for K-series CPU users only, for those CPUs that aren’t K-series, ASRock No-K OC can unleash your CPU’s power by boosting its frequency with just one click. ..και στο utube διχνει οτι ανεβαινει εως 0,8 γζ...http://www.youtube.com/watch?v=w-aH0DQYkcg ... αυτο ειναι ψευτικο??????????????????????και δεν καταλαβαινω γιατι να προτημισω της vengeance εναντι xms3...και οι 2 8γβ στα 1600 μηζ ειναι,μονο που οι δευτερη εχει εγγυηση εφ ωρου ζωης και ειναι και πιο φτηνη..σορρυ αν ρωταω χαζες ερωτησεις αλλα μου φενεται περιεργο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ψεύτικο. Απλά είναι τελείως ανούσιο. Κι αντε πήγες στα 3.9. Ξέρεις πώς διαχειρίζεται η μητρική το ρεύμα? Άσχετα με το τι λέει το βίντεο, θες και ψύκτρα. Δεν είναι πάντως κάποια καινοτομία της asrock αυτή. Και με τη δικιά μου μητρική γίνεται με τον επίσης κλειδωμένο επεξεργαστή μου.

 

Αν θέλεις να παίξεις, πάρε ή amd ή έναν ξεκλείδωτο 3570Κ με μια καλή μητρική για o/c. Αν δεν θες να πάιξεις και νομίζεις ότι θα ανέβουν κατακόρυφα οι επιδόσεις, απατάσαι. Οι xms που λες εσύ και οι kingston που λέει ο φίλος παραπάνω για να παίξουν στα 1600 θέλουν 1.65v ρεύμα. Με 1.65v ταλαιπωρείται περισσότερο ο επεξεργαστής και η Intel θεωρει ότι είναι έξω από τις προδιαγραφές της.

 

Πάρε ή τις gskill που σου έβαλα ή τις vengeance. Eπίσης lifetime εγγύηση έχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ψεύτικο. Απλά είναι τελείως ανούσιο. Κι αντε πήγες στα 3.9. Ξέρεις πώς διαχειρίζεται η μητρική το ρεύμα? Άσχετα με το τι λέει το βίντεο, θες και ψύκτρα. Δεν είναι πάντως κάποια καινοτομία της asrock αυτή. Και με τη δικιά μου μητρική γίνεται με τον επίσης κλειδωμένο επεξεργαστή μου.

 

Αν θέλεις να παίξεις, πάρε ή amd ή έναν ξεκλείδωτο 3570Κ με μια καλή μητρική για o/c. Αν δεν θες να πάιξεις και νομίζεις ότι θα ανέβουν κατακόρυφα οι επιδόσεις, απατάσαι. Οι xms που λες εσύ και οι kingston που λέει ο φίλος παραπάνω για να παίξουν στα 1600 θέλουν 1.65v ρεύμα. Με 1.65v ταλαιπωρείται περισσότερο ο επεξεργαστής και η Intel θεωρει ότι είναι έξω από τις προδιαγραφές της.

 

Πάρε ή τις gskill που σου έβαλα ή τις vengeance. Eπίσης lifetime εγγύηση έχουν.

 

οκ θα παρω gskill αφου το λες και ξερεις..τεσπα μια κα ιδεν την εχουν και πολλοι αυτη τη μητρικη με το ζ75 λεω να εμπιστευτω το η77.. ευχαρηστω πολυ ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλι τα ιδια θα λεμε.....

δεν ειναι απαραιτητο οτι θελουν 1.65 για να παιξουν στα 1600.απλα η Kingston το λεει αυτο για να ειναι safe proof.τεσπα.και ναι με το overclocking θα ανεβουν οι επιδοσεις.ΝΑΙ ΘΑ ΑΝΕΒΟΥΝ.θα ανεβουν,θα ανεβουν,θα ανεβουν.να το ξαναπουμε?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη η συνθεση...Προσεχε ομως εαν κανεις επεξεργασιες και γενικα σου λεω οτι ο CPU....αλλα η GPU θα ειναι turbo...παιζει τα παντα ultra με αναλυση 1920x1080.Αλλα μην περιμενεις πολλα...Λογω Low End CPU HDD και κουτιου....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη η συνθεση...Προσεχε ομως εαν κανεις επεξεργασιες και γενικα σου λεω οτι ο CPU....αλλα η GPU θα ειναι turbo...παιζει τα παντα ultra με αναλυση 1920x1080.Αλλα μην περιμενεις πολλα...Λογω Low End CPU HDD και κουτιου....

 

1.sorry εχω ακουσει πολλα για βοττλενεκ αλλα βοττλενεκ απο το κουτι δεν εχω ξανακουσει ποτε στην ζωη μου..τι αλλο θα δω ελεος...και αν εννοεις οβερκλοκ το μαξ θα ειναι 3,6 γηζ τον επεξεργαστη και οταν ερθει η ωρα για την καρτα γραφικων θα προσθεσω ανεμηστηρακια στο κουτι...

2.βοττλενεκ απο τον σκληρο?σορρυ ειναι 1 τεραβιτε 7200ρπμ στροφες με buffer 64 mb και μεταδωσ δεδομενων 6 gbis http://www.visionstudio.gr/prodinfo.asp?id=27984&cat=6&sub=12&pmanuf=undefined&sort=undefined&step=undefined και εσυ τον λες low-end και bottleneck?και ssd να εβαζα δεν θα ανεβαιναν οι επισοδες απλως θα ανοιγαν πιο γρηγορα οι εφαρογες κια τα παιχνηδια κτλ...απο σκληρους ειναι πολυ καλος απο οτι βλεπω στα ριβιους,specifications και reports απο κατοχους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...