Προς το περιεχόμενο
Makaros1994

Επιστροφή πακέτου από Γενική Μεταφορική

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν δύο εβδομάδες είχα στείλει ένα πακέτο (ds lite) σε ένα χρήστη (kostas3x), μετά από συνεννόηση μέσα από τις Αγγελίες του insomnia, με Γενική Μεταφορική με έξοδα δικά του και αντικαταβολή. Ο πολύ καλός μας φίλος δεν το έχει πάρει και το πακέτο έχει επιστραφεί πίσω στο σημείο εξυπηρέτησης, στη Δράμα. Σήμερα με πήραν τηλέφωνο για να μου πουν να πάω να το πάρω, λογικά. Γιατί δε μπόρεσα να το σηκώσω λόγω μαθημάτων.

Θα μου χρεώσουν τα μεταφορικά; Υπάρχει κάποιο χρονικό περιθώριο για να το παραλάβω; Γιατί σπουδάζω Θεσσαλονίκη και δεν μπορώ να πάω Δράμα, ακόμη, και επίσης δεν βγαίνω ακόμη και για 15€ (αν είναι να πληρώσω τα μεταφορικά). Τα φώτα σας.

Κοινοποιήστε αυτήν την ανάρτηση

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, σε περίπτωση που επιστραφεί το δέμα, τα μεταφορικά τα χρεώνεται ο αποστολέας.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Μου είχε συμβεί με ΕΛΤΑ πόρτα-πόρτα σε επεξεργαστή που είχε μπει στο "Χαρίζονται"...

Ο χρήστης δεν παρέλαβε ποτέ το πακετάκι, χτυπά μια μέρα το κουδούνι μου και μου λεέι

"Αυτό το πακετάκι το στείλατε και επιστρέφεται . Η χρέωση είναι Χ. Το θέλετε ?"

Απάντηση "Όχι , μπορείτε να το πετάξετεε στα σκουπίδια".

Τώρα προφανώς εσύ δε θες να πεταχθεί το "DS Lite" οπότε λογικά θα πρέπει να χρεωθείς.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Ναι. Με πήραν τηλέφωνο πάλι. Ρώτησα αν χρωστάω τίποτα και μου λένε 10€. Πάει το ποτάκι μου το ΣΚ. Άλλη φορά θα ζητάω κατάθεση σε λογαριασμό πρώτα. Δεν την ξαναπατάω.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Πρέπει να είναι ανίδεος ο άλλος για να αγοράσει κάτι (αξιόλογης αξίας) με κατάθεση σε τράπεζα... δυστυχώς αυτό έχουν οι online αγορές και η αντικαταβολή (με άνοιγμα δέματος ακόμα καλύτερα) είναι ο ποιο ασφαλής τρόπος συναλλαγής. Το να σου κάτι τέτοιο τύχει εσένα και να δώσεις 10ε είναι το λιγότερο από το να ρισκάρει ο άλλος και να μην παραλάβει τίποτα η πέτρες.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε έναν λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...

Χρήσιμες πληροφορίες

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.