Προς το περιεχόμενο

Google Nexus 7 tablet 32GB, διαθέσιμο σύντομα


Skylined

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μπορεί η μαμά εταιρία ακόμα να μην έχει κάνει καμία ανακοίνωση αλλά διάφορες φήμες όπως και το περιστατικό με την καταλάθος (?) αποστολή σε πελάτη στην Ιαπωνία του επερχόμενου μοντέλου μας έβαλαν σε υποψίες. Οι οποίες θεωρούνται πραγματικότητα καθώς η τελευταία έκδοση του πολύ επιτυχημένου tablet της Google στα 32GB εμφανίστηκε στους καταλόγους της Staples και στον χριστουγεννιάτικο κατάλογο της πασιγνωστής στη Βρετανία αλυσίδας καταστημάτων Αrgos o οποίος είναι διαθέσιμος από σήμερα.

497ca710d05ce233583318ffae0a37e4.png

 

 

Η τιμή των 248 δολαρίων ή 200 λιρών Αγγλίας δεν απέχει από τη τιμή που έχει αυτή τη στιγμή το μοντέλο των 16GB το οποίο δεν είναι γνωστό αν θα αντικατασταθεί ή αν θα πωληθεί σε χαμηλότερη τιμή. Φήμες θέλουν το Google Nexus 7 των 32GB διαθέσιμο ακόμα και την επόμενη εβδομάδα, το σίγουρο όμως είναι ότι όποιος σκέφτεται αυτή τη στιγμή να αγοράσει το Nexus 7 καλά θα κάνει να περιμένει λίγο ακόμα. To συγκεκριμένο μοντέλο έρχεται ταυτόχρονα με το ipad mini για το οποίο η apple "έχει κάτι ακόμα να μας δείξει" σε λίγες μέρες και αναμένεται να αυξήσει τον ανταγωνισμό σε μία αγορά που σύντομα αποκτά καινούρια δυναμική με την έλευση και των windows tablet.

 

 

Link.png Site: gizmodo

Link.png Site: engadget

Επεξ/σία από Hal9000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο τα reviews που εχω διαβασει,τα μονα αρνητικα του ειναι η απουσια USB OTG, και η απουσια hdmi. Αν φτιαξουν αυτα, το ταμπλετακι θα τσακισει τον ανταγωνισμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει και η σκ

Απο τα reviews που εχω διαβασει,τα μονα αρνητικα του ειναι η απουσια USB OTG, και η απουσια hdmi. Αν φτιαξουν αυτα, το ταμπλετακι θα τσακισει τον ανταγωνισμο.

υπάρχει η σκέψη για 3g επίσης.Αρκεί να μην εκτοξεύει το κόστος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω στο Ελλαντα δεν μπορουμε να το αγορασουμε με την νορμαλ διαδικασια,πρεπει να φιλαμε κατουρημενες ποδιες....η να το αγοραζουμε πολυ πιο πανω απο τον υπολοιπο κοσμο....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα reviews που εχω διαβασει,τα μονα αρνητικα του ειναι η απουσια USB OTG, και η απουσια hdmi. Αν φτιαξουν αυτα, το ταμπλετακι θα τσακισει τον ανταγωνισμο.

usb otg στο νεξους μου τωρα παιζει παντως........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα reviews που εχω διαβασει,τα μονα αρνητικα του ειναι η απουσια USB OTG, και η απουσια hdmi. Αν φτιαξουν αυτα, το ταμπλετακι θα τσακισει τον ανταγωνισμο.

 

μια αλλαγή στο kernel και το έχεις στο πιάτο μια βόλτα στο xda και 5 λεπτά από το χρόνο σου θα είναι αρκετά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχετε δικιο για το OTG, δεν κοιταξα στο xda αλλα αυτα που εβλεπα ελεγαν οτι πρεπει να καμεις ρουτ το ταμπλετ για να παιξει. Η γνωμη μου ειναι οτι δεν εχουν ολοι την γνωση αλλα προσωπικα και την ορεξη να αγορασω κατι και πριν ακομα το κρατησω να πρεπει να το setαρω ενω θα μπορουσε πολυ απλα να το κανει η μαμα Asus. Μετα απο λιγο καιρο ναι αλλα κατευθειαν... δεν ξερω.. οπως και να εχει ειναι πολυ δελεαστικη η προταση της Asus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηθελα το 7αρι αλλα διαβαζω οτι εχει πολλα προβληματα.εχει θεμα στη συνδεση του wifi θεμα στα πλαγια οπου βγαζει φως σαν να μην εχει κουμπωθει καλα και κατι τετοια...δεν ξερω αν ισχυουν αλλα εχω γιαυτο το λογο δεν το εχω παρει...πολλοι λενε οτι βγαινουν προβληματικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω τις παράξενες τακτικές της google όσον αφορά την ευρώπη. Δεν πρόκειται ποτέ να δώσω 250€+ όταν ο αμερικάνος το αγοράζει με 199$.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω τις παράξενες τακτικές της google όσον αφορά την ευρώπη. Δεν πρόκειται ποτέ να δώσω 250€+ όταν ο αμερικάνος το αγοράζει με 199$.

 

199$ έχει το 8αρι, 250$ έχει το 16αρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...