Προς το περιεχόμενο

πέθανε η κάρτα γραφικών μου η θα το πετάξω ολόκληρο??


vasmeister

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους. θα μπω κατευθείαν στο θέμα: Το pc το σύνδεσα όλα κομπλέ...Mια εκκίνηση και όλα έδειχναν οκ...Restart και ξαφνικά βγάζει αυτές τις @#$%^&*΅ς..... check signal cable, no signal cable, no signal input κλπ κλπ... κάποιος να μου πει πως και τι μπορεί να παίζει....Να προσθέσω ότι η οθόνη μου λειτουργεί κανονικότατα με το netbook, και η κάρτα γραφικών έχει έξοδο dvi. Έχω μετατροπέα από dvi-vga. Παρακαλώ πολύ βοηθήστε τον συνάνθρωπο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς δεν δείχνει τπτ απολύτως... το σύστημα είναι το εξής: core 2 duo e6300 1.8GHz,Mobo P5N E-SLI,ram 1Gb (από φίλο μέχρι να πάρω άλλες) Nvidia 7600 gt παίδες, βοήθεια pls!!!!!!! μα το θεό θα το πετάξω από κάτω!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλεισε το διακοπτακι του τροφοδοτικου και ανοιξε το παλι. Παιζει κατι να ζεσταθηκε και να κρασαρε. Τον εχεις καθαρισει καθολου μέσα. Απο οτι καταλαβαινω δεν bootarei καθολου το συστημα σου .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν η καρτα σου εχει και "vga" εκτος απο "dvi" δοκιμασε να συνδεσεις εκει. επισης, επειδη καμια φορα μου ειχε τυχει παρομοια περιπτωση, δοκιμασε την ωρα που δουλευει ο υπολογιστης, να βγαλεις το βυσμα και να το ξανα βαλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To βασικό ειναι αν το συστημα κανει Post..Με αλλα λογια ακους το κλασσικο "μπιπ" μολις ξεκινά ο υπολογιστης; Η δε κανει τιποτα;(οποτε οι λυσεις ξαναβαλε το καλωδιο vga δε θα πιασουν). Επισης οπως σου ειπαν και πριν και δεν απαντησες το ανεμιστηρι γυρναει;;

Απο κει και περα πρεπει να βγαλεις την καρτα γραφικων να την καθαρισεις λιγο,να την ξαναβαλεις ..Πιθανως παντως να πεθανε ειτε η καρτα ειτε το τροφοδοτικο..Αν μπορεις παρε απο καποιον φιλο αλλη καρτα γραφικων και δοκιμασε :) Αν δε φτιαξει μαλλον τροφοδοτικο θα ειναι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανεφερε στην αρχη οτι την πρωτη φορα δουλεψε κανονικα. να ειναι τοσο ατυχος και στο restart να καηκε κατι? το βαλε βγαλε το ειπα γιατι μου χει τυχει να παθαινει καποια εμπλοκη το dvi μετα απο καινουρια εγκατασταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον παίδες η κάρτα γραφικών μου έχει ψύκτρα πάνω. Δεν βλέπω κάποιο ανεμιστήρακι, 2ον, μόνο dvi έχει γι'αυτό πήρα αντάπτορα από dvi-vga. η οθόνη λειτουργεί κανονικά με το netbook μου. Το pc την 1η φορά που άνοιξε, δεν έκανε μπίπ-μπίπ (το κλασικό που ακούς δλδ) τροφοδοτικό δοκίμασα άλλο αλλά χωρίς αποτέλεσμα όμως. Τσπ, το pc το έδωσα στο παλικάρι που το πήρα γιατί εκείνος ξέρει καλύτερα, δικά του ήταν τα πράγματα. Δουλεύουν κανονικά όλα, απλά αναρωτιέμαι γιατί έγινε αυτό. Τσπ σας ευχαριστώ όλους που μου απαντήσατε τόσο σύντομα. Εύχομαι να δουλέψει το μηχανάκι μου για να είμαι χαρούμενος xD

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...