Προς το περιεχόμενο

Θα μπορέσει η κάρτα γραφικών του pc να ανταποκριθεί στα νέα games


giokarv

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σας ! Επειδή ενδιαφέρομαι να εγκαταστήσω στο pc το ΝΒΑ2κ 13 το fifa 13 και κατά πάσα πιθανότητα και το Gta το καινούργιο όταν κυκλοφορήσει θέλω να σας ρωτήσω εάν γνωρίζει κάποιος εάν το pc αντεπεξέλθει στις γενικότερες απαιτήσεις των games .

 

τα χαρακτηριστικά του pc είναι Τετραπύρηνος επεξεργαστής 4 g Ram ATI RADEON HD 4300/4500 κάρτα γραφικών και εάν δεν κάνω λάθος foxcom μητρική ;;

 

Όλα αυτά φυσικά τα λέω προκειμένου εάν δεν ανταπεξέρχεται στις απαιτήσεις να μπορέσω να κάνω μια αναβάθμιση . Εάν ναι τι θα μου προτείνατε ....σε λογικά πλαίσια !!!

 

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.systemrequirementslab.com/cyri/intro.aspx Μπες εδω και διλαξε ενα παιχνιδι απο την λιστα. Θα σου πει αν μπορεις να το τρξεις και αν μπορεις σε minimum η recommended...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα σας ! Επειδή ενδιαφέρομαι να εγκαταστήσω στο pc το ΝΒΑ2κ 13 το fifa 13 και κατά πάσα πιθανότητα και το Gta το καινούργιο όταν κυκλοφορήσει θέλω να σας ρωτήσω εάν γνωρίζει κάποιος εάν το pc αντεπεξέλθει στις γενικότερες απαιτήσεις των games .

 

τα χαρακτηριστικά του pc είναι Τετραπύρηνος επεξεργαστής 4 g Ram ATI RADEON HD 4300/4500 κάρτα γραφικών και εάν δεν κάνω λάθος foxcom μητρική ;;

 

Όλα αυτά φυσικά τα λέω προκειμένου εάν δεν ανταπεξέρχεται στις απαιτήσεις να μπορέσω να κάνω μια αναβάθμιση . Εάν ναι τι θα μου προτείνατε ....σε λογικά πλαίσια !!!

 

 

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων !!!

 

Δεν θα μπορείς να παίξεις παιχνίδια σαν το gta λόγω κάρτας γραφικών. Γράψε αναλυτικά το pc σου (κατέβασε το specy και πόσταρε εδώ μια εικόνα) και άνοιξε το πλαϊνό του κουτιού για να δεις ποιό ακριβώς τροφοδοτικο έχεις. Επίσης γράψε ποιά οθόνη έχεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλησπέρα σας και συγνώμη για την καθυστέρηση!!! Επισυνάπτω δύο φώτο με τα χαρακτηριστικά του pc  και θα ήθελα τις προτάσεις για ένα φρεσκάρισμα μέχρι 100 euro όλα μαζί ή μέχρι 50 η κάρτα γραφικών εάν γίνεται να αλλάξω μόνο την κάρτα.

 

Ευχαριστω .



Τροφοδοτικό  αναφέρει μέγιστο 650 kw

 

 

post-191023-0-46559100-1358866306_thumb.png

post-191023-0-40240100-1358866322_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 και άνοιξε το πλαϊνό του κουτιού για να δεις ποιό ακριβώς τροφοδοτικο έχεις.

 

Με 50 ευρώ δεν παίρνεις κάρτα, ούτε καινούρια, ούτε μεταχειρισμένη που να μπορεί να σταθεί σε παιχνίδια σαν το νέο GTA. 100 ευρώ θέλεις μόνο για την κάρτα και μιλάω κυρίως για μεταχειρισμένη. Και με καινούρια στα 110 κάτι θα γίνει βέβαια, αλλά μέτρια πράγματα.

 

Το pc σου δεν θέλει καμία άλλη αλλαγή. Μόνο κάρτα γραφικών και ενδεχομένως τροφοδοτικό. Αν όμως χρειάζεσαι και τροφοδοτικό, πρέπει να υπολογίζεις ένα 60αρι ευρώ ξεχωριστά από την κάρτα. Τα watt που αναφέρεις δεν λένε κάτι. Γράψε το ακριβές μοντέλο.

 

Αυτά για να έχει νόημα η όποια αναβάθμιση, έτσι? Αλλιώς δεν υπάρχει λόγος να μπεις στον κόπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τροφοδοτικό αναγράφει επάνω : L&C Model DR-8600 BTX . Οκ έχεις δίκιο απλά δεν γνώριζα και για αυτό ΄ρωτησα εδώ ....για να μην με κοροιδεψουν στο εκάστοτε κατάστημα όταν πάω να προμηθευτώ την κάρτα ή ότι άλλο χρειάζεται!!!

 

 

Ευχαριστώ !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μόνο εγώ παρατήρησα πως ο ένας σκληρός σου δίσκος έχει τρελή θερμοκρασία? 

Οντως. Αλλά μάλλον bug είναι.  Το περισσότερο που έχω δει σε δίσκο, είναι περίπου 48c..και εκεί να φανταστείς ήδη ο δίσκος είχε αρχίσει σοβαρό ρετάρισμα. Στους 56c, θα φέυγανε τα platters σαν αστεράκια νίτζα :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bug του συγκεκριμένου 250αρη της wd είναι... 

 

3 τετοιους εχω σε διαφορετικά μηχανήματα και οι 3 ακριβώς το ίδιο θεματάκι έχουν... ουσιαστικα η θερμοκρασία είναι /2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την υγεία του δίσκου γενικά μπορείς να την τσεκάρεις με το hdsentinel.... οσο αφορα την θερμοκρασία μην δίνει καμια σημασεία , είπαμε είναι γενικότερο προβλημα του συγκεκριμένου μοντέλου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...