Προς το περιεχόμενο

Καινούργιο Τροφοδοτικό(Μια δεύτερη γνώμη)


jokerakias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το σύστημα μου είναι pentium g840,ati radeon hd 3870,8gb ram, 3hdd.Οι απαιτήσεις μου δεν είναι απαιτητικές απλώς θέλω να είναι "καλό" σε ποιότητα κυρίως και μετά αρκετό σε watt(η Amp) γιατί μέχρι τον Δεκέμβρη θ αλλάξω κάρτα γραφικών.

Το ποσό που διαθέτουμε είναι μέχρι 65ε-70ε. Διαβάζοντας εδώ μέσα κάποια άλλα topic νομίζω έχω καταλήξει σε αυτά τα δύο

1, http://www.skroutz.gr/s/343393/Corsair-Builder-Series-CX500-V2.html

2,http://www.skroutz.gr/s/332088/XFX-PRO550W-Core-Edition.html με προτεραιότητα στο δεύτερο.

οποιαδήποτε άλλη πρόταση δεκτή όπως και γνώμες.

 

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχε πάντως υπόψιν σου ότι η κάρτα που θα πάρεις θα καταναλώνει μάλλον λιγότερο από την 3870 που έχεις... Ποιό ειναι ακριβώς το τροφοδοτικο που έχεις τώρα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα με 5 αλλα απο πλευρας επιδοσεων νικαει το xfx,jokerakia δεν μαςσ ειπες τι καρτα θα παρεις τον δεκεμβριο;

 

xfx=5y και corsair=3y σίγουρα την 7770,αν πέσουν οι τιμές την 7850

 

Έχε πάντως υπόψιν σου ότι η κάρτα που θα πάρεις θα καταναλώνει μάλλον λιγότερο από την 3870 που έχεις... Ποιό ειναι ακριβώς το τροφοδοτικο που έχεις τώρα?

 

ναι το γνωρίζω άλλα είμαι μ ένα chieftech 350w το οποίο όταν ξεκινάει κάνει σαν τρακτέρ(λόγω 3870)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως, απο οτι θυμάμαι κάποια cx500, είχαν ένα μικρό θεματάκι με τα πηνία τους. Αυτό βέβαια είχε ακουστεί για τις πρώτες παρτίδες (v1), αλλα δεν ξέρεις μην ξεθάψουν κανένα τέτοιο και στο δώσουν. Το xfx είναι πολύ καλό, αλλα το θέμα είναι να το βρεις.

Αν δεν το βρεις πάντως, πολλά παιδιά στο forum, προτείνουν Τhermaltake (Munich, Berlin ή Hamburg..ανάλογα με τις ανάγκες σου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ok όπως βλέπω οι απόψεις συμπίπτουν με την αρχική μου τοποθέτηση(xfx).ευχαριστώ παιδιά

και κάτι άλλο το έχει μόνο ένα μαγαζί είναι αξιόπιστο?έχει αγοράσει κανένας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...