Προς το περιεχόμενο

Πρότασεις για pc case


blackkiller

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καρμεν μου....! Πραγματικα αυτο το κουτακι που μου εδειξες ηταν οτι εψαχνα σε περιπτωση που ειχε παραθυρο..........!!! Ποτε να το κανωνισουμε....??? Και μεταχειρισμενο να ειναι δεν με πειραζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

ΑΝ και παλιό το ποστ και επειδή είδα ότι θέλει τζαμακια ο κόσμος και πολλά φαν κτλ κτλ....

 

Εγώ πήρα πριν 5 μήνες τις Aerocool -X-One Και Ακόμη Μια φορά το Aerocool -X-One Anvance όμως.....

 

12/14 Fan χωράει.Ακόμη και κάτω από κάθε δίσκο μπορείς να βάλεις ;)

 

Το πρώτο το πήρα για να κάνω ένα πείραμα..... Έχει 2 θήρες για 2χ120mm η 2χ140mm Fan στο πλαϊνό του μέρος..... Ε το πρώτο το βρήκα με 10 ευρώ ολοκαίνουριο και το πήρα και ακριβώς δίπλα από αυτές τις υποδοχές Έκοψα το πλαστικό μέχρι τα κουμπώματα παρά μισό εκατοστό ,γιατί δεν φαινόταν μέσα τίποτα και το πέρασα με στρώση "plexiglass" Χωρίς να χάνει αέρα χωρίς τίποτα.... και έμειναν και τα 2 Fan Και έχει και παραπάνω από μισό φίλο για να βλέπεις και μέσα...... Το πήγα στο κατάστημα που το πήρα και έπαθαν την πλάκα τους....Όμως μου έφαγε μια εβδομάδα για να βγει ακριβώς αυτό που ήθελα χωρίς καμιά γρατζουνιά και καμιά κόλλα από πλάγια να τρέχει κτλ, και από πάνω γιατί το άνοιξα και επάνω .....+ Που που οτι Airflow εχω ειναι της ENERMAX όπως και το CPU COOLER όμως φανακια όχι των 5/10/15 ευρώ. από 20 και πάνω και το Cooler διότι δεν υπήρχε Ελλάδα...Μέσω ενός γνωστού το κάναμε παραγγελία και το πήρα μετά από 25 μέρες από Αγγλία.Και έβγαλα H100extreme υδροψυξη γιατι δεν χρειαζόταν πλέον και την έβαλα στον Pentium στο άλλο PC που έχω.....!! Αν το βγάλω φώτο θα το ανεβάσω γιατί δεν έχω κάμερα ούτε στο κινητό ούτε κανονική...κινητά και κάμερες είναι τα τελευταια που θα ασχολούμουν!......... Αν έχεις όρεξη και το δουλέψεις το θέμα και κάνεις και δουλειά, γιατί σας λέω μου βγήκε ο π..... για να γίνει σαν καινούριο .....Κάνεις ότι θέλεις....και η πλάκα ποια είναι..Οτι μου πρότειναν  να το στείλουν στην εταιρία τους για να το δουν και να πάρουν την ιδέα μου για να φτιάξουν παρόμοια. Γιατί το τεσταραμε και έκανε καλύτερη ροή από το κανονικό+ότι ήταν και πολύ πιο όμορφο  :P  ^^ ! ! !    Από το 98 ασχολούμαι με τα διαολια χαχαχα που ξέρεις μπορει να γίνει καμιά καλή  ^^    To Case είναι αυτό http://www.aerocool.com.tw/index.php/chassis/strike-x/39-case/strike-x6/254-strike-x-oneadv-information  ------ και είναι μέσα στην 5δα που έχω πιάσει ενώ έχω δουλέψει σε 4 νετ καφέ - Public όταν είχε harware δλδ το 2006/8 και σε μια εταιρία Μ.Κ. Sofware το 2000/2002 που έφτιαχνε και είχε  τα πάντα από PC ! ! !....  Κάντε πατέντες και βάλτε λίγο φαντασία να δουλέψει...Έτσι τα γουστάρεις πιο πολύ ."Μας έχει φάει η απραγία και τα έτοιμα".... Ήξερα και εγώ να πάω να δώσω 200 ευρώ και να πάρω ένα έτοιμο όμως "κλαιν μαιν"....!!! Αυτά από εμένα...Να είστε καλά :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

CoolerMaster Cosmos SE 163€ από pc1. Εδώ έχουν μια καλή παρουσίαση του κουτιού με θερμοκρασίες / χώρους και διάφορα τεστ.

http://www.hwbox.gr/content/234-cooler-master-cosmos-se-review-long-awaited-addition-page2.html

 

Τώρα για fan controller παίρνεις ένα εμπορίου, εγώ έχω το touch 1000 της Aerocool και είμαι πολύ ικανοποιημένος ( για 4 fans ). 

https://www.skroutz.gr/c/675/case-panels.html?from=catspan&keyphrase=fan+controller

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...