Προς το περιεχόμενο

Downgrade και εγκατάσταση CFW στο PS3


nikos404

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να εγκαταστήσω CFW στο PS3 αλλά έχω την τελευταία έκδοση (4.25).Πώς μπορώ να κάνω downgrade στην 3.55 και να εγκαταστήσω CFW;

Εάν μπορείτε να απαντήσετε σε κάποεις ερωτήσεις που έχω:

1.Εάν εγκαταστήσω CFW θα μπορώ να μπω στο PSNetwork;

2.Τι κίνδυνος υπάρχει για brickάρισμα και για ban;

3.Θα μπορώ να αντιγράψω παιχνίδια; Αν,ναι τότε θα μπορώ να τα γράψω σε Blu-Ray χρησιμοποιώντας το PS3;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. Γενικα με οποιοδηποτε cfw ο κανονας ειναι οτι δεν μπαινεις psn γιατι για να μπεις χρειαζεσαι παντα τελευταιο firmware

ακομη και official firmware να εχεις σε οποιαδηποτε αλλη εκδοση πλην της τελευταιας δεν μπαινεις πσν.

παρ ολα αυτα κατα καιρους βγαινουν fixes-spoofers που μπορεις και μπαινεις cfw οπως το τελευταιο διαστημα (εδω και κανα διμηνο μπαινουμε)

Μπαν μπορει να φας απ τη στιγμη που μπαινεις με cfw (ακουγεται πως η σονυ εριξε μπαν τελευταια) αλλα οχι στον λογαριασμο/ μπαν τρωει το console id ενω ο λογαριασμος παραμενει ενεργος. εαν εχει μπαναριστει το console id και παλι μπαινει πσν εφοσον το spoofer λειτουργει. δηλαδη αυτη τη στιγμη ολες οι κονσολες (μπαναρισμενες η οχι) μπαινουν πσν

 

2.Περιπτωση brick αν δεν κατεχεις το αθλημα και πας να κανεις downgrade ειναι μεγαλη. Γι αυτο ψαξε τις αγγελιες στο φορουμ και δες ποιοι κανουν downgrade κοστιζει ενα 40ευρο απ οσο εχω δει

αν εισαι σε ofw 3.55 και πας να περασεις απο πανω το cfw ειναι μηδαμινη. μονο αν πεσει το ρευμα και παλι δεν ειναι σιγουρο οτι θα μπρικαρει

 

3. Θα μπορεις. τα παιχνιδια τρεχουν απο σκληρο δισκο εσωτερικο η εξωτερικο και οχι απο BR. Δε χρειαζεται BR για να τρεξουν τα παιχνιδια

αλλα για να τρεξουν πρεπει να βρισκεις τα αναλογα fixes των παιχνιδιων και δεν υπαρχουν για ολα αυτη τη στιγμη ειδικα για τα καινουρια που εχουν βγει μετα τον αυγουστο. πριν του αυγουστου τρεχουν σχεδον ολα κατα 99%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...