Προς το περιεχόμενο

Samsung Galaxy S Advance vs Ace 2


JimxxZe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θέλω να αγοράσω 1 smartphone μέχρι 250e και εστιάζω σε αυτά τα δύο της samsung (δεν μου αρέσουν τα sony) και πήγα στα public σήμερα να τα δω απο κοντά και τα δύο είναι πολύ καλά, το advance είναι πιο μεγάλο κάτι που με ξινίζει λίγο αλλά μια χαρά είναι πολύ καλό όπως και το ace 2...

 

Κοίταξα στα χαρακτηριστικά τους και το Advance υπερέχει του Ace 2, εχει και άμολεδ οθόνη...

Το θέμα είναι γιατί έπεσε τόσο πολύ η τιμή του; Μήπως είναι ελλατωματικό ή τίποτα άλλο; Ρώτησα στα public και μου είπαν ότι σε αυτη τη σειρά δεν θα υπάρχει καινούργιο προιόν και γιαυτό έπεσε τόσο η τιμή του... Ισχύει; και τι σημαίνει αυτό; αν υπάρξει κάποια αναβάθμιση στο μέλλον στο android (π.χ jelly bean παίρνει; ) ή σε οτιδήποτε άλλο δεν θα μπορεί να αναβαθμιστεί το advance;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ημουν αναμεσα στο S Advance και στο Ace Plus λογω πιο βολικου μεγεθους.

 

Τελικα νικησε η υπεροχη στα specs του S Advance και ειδικα στην Super Amoled οθονη του,την

οποια θαυμασα,καθως θα το χρησιμοποιω και για αναγνωση (browsing,pdf αρκετα).

 

Στα reviews σε σελιδες του εξωτερικου διαβαζω τα καλυτερα για το advance,με εξαιρεση την απουσια ζουμ στην καμερα.

 

Ελλατωμα δε νομιζω να παιζει,ισως η μεγαλη πτωση της τιμης οφειλεται στο παλιο design σε συνδυασμο με την ελευση του νεου Galaxy S3 Mini στην ιδια τιμη (400ευρω) ισως.

 

Διαλεξε αναλογα με τη χρηση που θα του κανεις.Αν σε ενοχλει τοσο το μεγεθος και το οτι δεν χωραει στην τσεπη πηγαινε σε κατι μικροτερο καθως ουτε το Ace 2 ειναι αρκετα μικροτερο ωστε να χωραει σε τσεπη ευκολα.

 

Kαι τα δυο αυτα μοντελα θα παρουν jelly bean το οποιο απ'οτι εχω δει ερχεται φορτσατο και -γνωμη μου- κανει τη διαφορα με τις προηγουμενες εκδοσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Σκέφτομαι να αλλάξω το wave 723 που έχω. Δεν θέλω να πάω σε κάτι μεγαλύτερο απο 4 ίντσες. Το κινητό, εκτός από τηλέφωνο το χρησιμοποιώ για να δω το mail μου, που και που σαν gps άντε και για καμμία φωτογραφία. Το ace 2 θα με καλύψει ή να πάω σε s advance, siii mini;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...